O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 

 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Spotkanie z Mistrzami 19.12.2017 08:05

  

Dlaczego Sebastian używa półosi zamiast ciężarków i o ile szybciej urósł Mu od tego biceps? Co z Benedyktem noszą na ramionach? Co dla Magdy jest tak magicznego w rajdach terenowych? Co chieliby dostać od świętego Mikołaja? Każdego kto chciałby poznać odpowiedzi na te pytania, każdego kto ma benzynę we krwi, każdego kto chciałby zadać swoje pytanie zawodnikom serdecznie zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z Sebastianem Rozwadowskim uczestnikiem zbliżającego się Rajdu Dakar 2018 i Magdaleną Duhniak pilotem Marcina Łukaszewskiego - Mistrzów Europy i Mistrzów Polski sezonu 2017

 

GODZINA 18:00, RESTAURACJA ZAKĄTKI EUROPY, Olsztyn ul. Żołnierska 13a

ZAPRASZAMY

Gdzie dwóch się bije 17.12.2017 23:02
  
Zespół Perfect w swoim przeboju śpiewał "...było nas trzech, w każdym z Nas inna krew ale jeden przyświecał Nam cel...." Tak samo było w finale dzisiejszej rywalizacji w 11 Samochodowym Grand Prix Olsztyna. Wielu walczyło, "bitwę" w generalce miał toczyć ktoś inny, ale sport samochodowy po raz kolejny pokazał że jest nieprzewidywalny i zwycięzcy są na mecie. Brawo Łukasz Markiewicz, brawo MARCHEWA!!! Dzisiaj rano na pewno byś w to nie wierzył. Poniżej przedstawiamy wyniki oficjalne.
Miłej lektury ;-)
 
klasa 1         klasa 2          klasa 3 
 
Mistrz Europy na GP !!! 15.12.2017 14:43
 
Z przyjemnością informujemy że na 11 Samochodowym Grand Prix - WBS BANK gościć będziemy zespół Mistrzów Europy FIA CEZ w rajdach terenowych Marcina Łukaszewskiego z Magdaleną Duhniak. Terenowe auto zespołu razem z serwiówką zostanie zaprezentowane w namiocie zespołu. Towarzyszyć temu będą filmy na których pokazywana będzie droga do wymarzonego tytułu. Mamy nadzieję że będzie to niesamowita gratka i niezbyt częsta okazja do przybliżenia kibicom w Olsztynie tej dyscypilny sportu. Zapraszamy
 
Powrót do przeszłości 15.12.2017 14:28
 Dla kibiców którzy pojawią się na 11 Samochodowym Grand Prix - WBS BANK przygotowany został powrót do przeszłości.
Właśnie 17 grudnia, dzięki załodze Marek Suder i Jakub Matyjewicz, na stadionie olsztyńskiego OSIR-U pojawi się już wiele lat nie widziany Ford Sierra RS Cosworth w barwach Marlboro Rally Team. Wierna kopia rajdowego samochodu nieodżałowanego Mariana Bublewicza razem z kopią samochodu serwisowego zaszczyci Olsztyn. Najważniejszym jest fakt że Marek z Kubą będą czynnie brali udział w rywalizacji w imprezie.
Pomiędzy ich startami zawodnicy zapraszają do swojego namiotu gdzie w ramach możliwości będzie można obejrzeć z bliska auto a zawodnicy obiecali że odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące ich zestawu. Kuba mimo swojego młodego wieku jest niezłą kopalnią wiedzy o Marianie. Ale może ktoś z olsztyniaków go zaskoczy czymś nowym ;-) Zapraszamy od godziny 10:00 :-)
Grand Prix - WBS BANK coraz bliżej 13.12.2017 23:08

 

Zakończnie sezonu motorowego sezonu 2018 coraz bliżej. Już w najbliższą niedzielę 17 grudnia na terenie olsztyńskiego stadionu OSIR-u przy ulicy Piłsudskiego rozegrane zostanie 11 Samochodowe GRAND PRIX - WBS BANK o puchar Prezydenta Olsztyna. Rywalizacja jak co roku zapowiada się niezwykle ciekawie. Wszystko wskazuje na to że Zbyszek Staniszewski razem ze Radkiem Typą po raz kolejny stworzą niezwykle ciekawe widowisko. Radek w dużo mniejszym niż dotychczas aucie ( Clio PROTO ), ale niezwykle szybkim i zwrotnym niewątpliwie łatwo skóry nie sprzeda. Zbyszek będzie chciał udowodnić że dotychczasowe zwycięstwa w Grand Prix nie były dziełem przypadku. Będzie ciekawie :-)


Kolejnym ciekawym pojedynkiem będzie zapewne "japońska bitwa". Mistrz Polski kontra Mistrz Szuter Cup kontra Mistrz Łotwy. Marcin Kurp kontra Konrad Dudziński kontra Sebastian Chrzanowski. Wszyscy za kierownicą japońskich Hond Civic. Nie ma sposobu na przewidzenie zwycięzców w/w pojedynków. Wierzymy że kierowcy w swych zmęczonych startami w całym sezonie samochodach wskrzeszą w nich ( i w sobie ) chęć do życia i stawią się na starcie.


A może całkowicie ktoś inny z lokalnych kierowców okaże się mistrzem GRAND PRIX 2017? Pogoda potrafi spłatać figla. Na te pytanie poznamy odpowiedż w godzinach popołudniowych w niedzielę. Wszystkich kibiców zapraszamy już od godziny 10:00 do kibicowania zawodnikom i uczestnikom rywalizującym w tej iprezie. W jednym miejscu będzie można oglądać rywalizację, będzie można w parku serwisowym obejrzeć auta rywalizujące a wszyscy głodni i spragnieni znajdą miejsce dla siebie.

Do zobaczenia w niedzielę

 

Spotkanie przed Dakarem 13.12.2017 22:29
 
Już to się stało tradycją,że sezon sportowy od kilku lat kończymy przeddakarowym spotkaniem.
Również w tym roku serdecznie zapraszamy na spotkanie z Sebastianem Rozwadowskim pilotem litewskiego kierowcy Benediktasa Vanagasa, który opowie o przygotowaniach załogi do Rajdu Dakar 2018.
Nowością na naszym przeddakarowym spotkaniu będzie spotkanie kibiców motorsportu z Magdaleną Duhanik, "piękniejszą częścią" załogi tworzonej z Marcinem Łukaszewskim. Załoga ta to tegoroczni Mistrzowie Europy FIA CEZ i Mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej w rajdach terenowych. Magda z przyjemnością opowie o ich startach w sezonie 2018 oraz największym wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest stanąć na starcie Rajdu Dakar.
Spotkanie odbędzie się 19 grudnia tj w najbliższy wtorek w Restauracji ZAKĄTKI EUROPY w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13A. Zaczynamy o godzinie 18:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Z doświadczene wiemy że naprawdę warto.
 
11 Samochodowe Grand Prix WBS BANK 12.12.2017 10:18

Wszystkich chętnych do startu w niedzielnym Grand Prix zapraszamy do zapoznania się z regulaminem umieszczonym na stronie. A zdecydowanych na start mobilizujemy do wypełnienia zgłoszenia i wysłania go @ na nasz adres. Zapewniamy że żadna próba sportowa w tym roku nie będzie przejeżdżana dwukrotnie. Każda będzie inna :-)
 
Wyniki Pucharu Warmii i Mazur 07.12.2017 17:25

Poniżej zamieszczamy oficjalne wyniki 2 Pucharu Warmii i Mazur 2017
 
 
02.12.2017 10:46
 
Jak co roku kibice sportów samochodowych fascynować się będą 55 Rajdem Barbórka 2017, który zwyczajowo kończy sezon motorowy na szczeblu krajowym. My szczególnie będziemy jechać z "naszymi", a zatem:
- wysoki, bo nr 7 przydzielono mistrzom Polski z 2014 roku Wojtkowi Chuchale i Sebastianowi Rozwadowskiemu. Załoga zapowiada walkę o zwycięstwo jadąc autem Ford Fiesta R5++
- z nr 60 pojedzie Damian Jakubowiak z Magdą Milewską samochodem BMW 302i w kl. R2
- nr 64 na bocznych drzwiach będą mieli mistrzowie Polski w kl HR 4 Marcin Kurp i Sebastian Wach, jadący Hondą Civic .
- nr 89 na swojej legendzie - FSO Polonez 2000 C umieścił Adaś Dowgird z Marcinem Klonowskim.
Adam Binięda, podobnie jak w części sezonu pilotował będzie Konrada Dudzińskiego w Hondzie Civic z nr 70.
Ciesząc się z udziału zawodników "warmińskiego" w tak prestiżowej imprezie, życzymy aby w komplecie zameldowali się w sobotni wieczór na "Pani Karowej"
 
 
Zarząd AKW
 
Gala PZM, czyli Szarfy i Puchary sezonu 2017 rozdane 27.11.2017 22:15
 
 
W miniony piątek 24 grudnia 2017 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego PZM 2017, która uroczyście zakończyła sezon 2017 w sporcie samochodowym. Rozdano puchary zawodnikom we wszystkich dyscyplinach, a było tego sporo.
Nas szczególnie interesowała kl. HR-4 w której to Marcin Kurp bronił zdobytego w ubiegłym roku tytułu i co ważne, w 2017 roku go obronił. Marcina w br. pilotował Sebastian Wach - członek OKR. Jeszcze raz gratulujemy załodze z Warmii wspaniałej jazdy we wszystkich rajdach, samozaparcia, pogody ducha i na koniec pięknych pucharów. No i te mistrzowskie szarfy - satysfakcja bezcenna!
 
Zarząd Automobilklubu 
 
Szkolenie na licencję RN i sędziego sportu samochodowego 17.11.2017 16:49
 
 
 
Z przyjemnością informujemy że razem ze szkoleniem na licecnję "RN" odbędzie się szkolenie na sędziów sportu samochodowego. 
Termin szkolenia to sobota 25 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej 37A w godz. 9:00 - 14:00.


Czytaj więcej...
Kurs na licencję rajdową RN 10.11.2017 13:52
 
 
Niniejszym informuję iż w ostatni weekend listopada organizujemy szkolenie zakończone egzaminem dla osób ubiegających się o uzyskanie lisencki sportu samochodowego "RN"
Szkolenie prowadzone będzie przez uprawnionych członków Automobilklubu Warmińskiego - doświadczonych instruktorów sportu samochodowego, sędziów z licencją klasy I a także zawodników m.in: Sebastiana Rozwadowskiego, Marcina Kurpa. Wśród szkolących nie może zabraknąć udziału lekarza sportowego pana Piotra Kulpaki.
Szkolenie zakończone zostanie egzaminem zgodnie z pkt 3.4.1 Regulaminu Licencji Sportu Samochodowego.


Czytaj więcej...
Udana kwesta 03.11.2017 13:22
 
 
 
 
Doroczna kwesta na rzecz ratowania olsztyńskich cmentarzy wypadła nadspodziewanie dobrze. Mimo nie najlepszej pogody, mieszkańcy Olsztyna i innych miejscowości otworzyli swoje serca i "kieszenie", aby poprzez 36 wolontariuszy pomóc w zbieraniu środków na ratowanie zabytków na olsztyńskich nekropoliach. Zebrano 16.566,98 zł tj.więcej o 6 tys. w stosunku do roku ubiegłego. 
 

Czytaj więcej...
Kwesta na cmentarzu... 31.10.2017 11:03

 
Kolejny raz członkowie klubu wezmą udział w akcji Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy i po raz 15 zbierać będą pieniądze w celu ratowania dawnych nekropolii. Marcin Kurp - mistrz Polski oraz Wojciech Fijałkowski - wiceprezes AKW kwestować będą w dniu 1 listopada 2017 roku w godz. 12:00 - 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie, wejście od ul. Abramowskiego. Proszę, abyście wrzucali pieniążki do ich skarbonek. Zapraszamy.
 
Paweł Prokopowicz - Prezes AKW 
Mamy Mistrza Polski !!! 15.10.2017 21:44
Tym razem załoga Marcin Kurp/ Sebastian Wach musiała wziąć udział we wszystkich rundach RSMP aby obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł w Kl. HR 4. Precyzyjny plan na Rajd Śląska został w pełni zrealizowany i możemy pogratulować  Marcinowi Kurp osiągnięcia mety i  skutecznej obrony tytułu Mistrza Polski. Po jej przekroczeniu Marcin powiedział:"Są to najszczęśliwsze dni w moim życiu! Zostałem ojcem zdrowego i pięknego synka Pawła, którego urodziła wczoraj Aneta. I to właśnie IM dedykuję kolejne Mistrzostwo Polski. Paweł czuje się dobrze a ja mam następcę, któremu w przyszłości oddam kierownicę samochodu rajdowego. Dziękuję mojej ekipie na czele z Pawłem Prokopowiczem, już dziadkiem,  za przygotowanie Hondy do sezonu a szczególnie do Rajdu Śląska. Dziękuję również tym, którzy wspierali mnie finansowo, bo sam nie dałbym rady. Pozdrawiam moich przyjaciół i kibiców, dziękując im, że we mnie wierzyli . Do zobaczenia na 11 Grand Prix Olsztyna w dniu 17. 12. 2017 roku."A zatem po zdobyciu Mistrzostwa Łotwy w Kl. 1600 przez naszą załogę Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda, jest to kolejny sukces z którego bardzo się cieszymy i życzymy Im aby realizowali podobne cele w klasach wyższych oraz "generalce". Czekamy również na bardzo dobry występ i wynik w Rajdzie Dakar - 2018 Sebastiana Rozwadowskiego, który nie żałując "wylanego potu" profesjonalnie przygotowuje się do udziału w tej morderczej imprezie. 
 
Zarząd i członkowie Automobilklubu Warmińskiego
Ostatnia Prosta 13.10.2017 12:25
 
Z nr 38 w dniu 13.10.2017 roku załoga Marcin Kurp / Sebastian Wach wystartuje w 6 Rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jakim jest Rajd Śląska. Tuż za nimi jechać będą ich najgroźniejsi rywale do tytułu Mistrza Polski w Kl. HR 4, "kuzyni" Tomasz i Marek Szupryczyńscy, podobnie jak i Marcin Hondą Civic. W klasie tej zgłoszonych jest 6 załóg. Przed ostatnią rundą Marcin ma 13 pkt przewagi nad "kuzynami"oraz 24 pkt nad załogą Bartłomiej Fizia/Wojciech Kolaczek. Aby bez kłopotów obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski w Kl. HR 4, Marcin powinien stanąć na najniższym stopniu podium w tej klasie . Ale znając Marcina, wiemy, że nasze "złote dziecko", nie odpuści. A zatem czekamy na dobre wieści z Żor, 15 października 2017 roku o godz. 20:00, kiedy ogłoszone zostaną wyniki oficjalne Rajdu Śląska!!! 
 
 
Zarząd AKW
 
Niestety...... 07.10.2017 10:58

  

Gdyby w prognozach pogody na najbliższe 24 godz nie było opadów deszczu to ryzykując, "byśmy pojechali" - tak dzisiaj rano, tj. sobota godz. 10:00 stwierdziliśmy z Jurkiem "Dziadkiem" Fortuną. 
Tym razem "góra" nie wzięła pod uwagę naszego wysiłku w doprowadzenie toru do bezpiecznej jazdy, niskiego wpisowego itp. a szkoda! 
Jednak biorąc pod uwagę " miłościwie panujący nam deszcz", który wg prognoz mocno zaznaczy swoją obecność na torze, bezpieczeństwo zawodników i dobrą atmosferę zawodów, niestety z bólem nie tylko serca zmuszony jestem w porozumieniu z zarządem klubu odwołać te zawody. 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡
Mam nadzieję, że przyjdzie czas na bezpieczną i na dobrej nawierzchni imprezę samochodową, czego sobie i Wam życzę!

 

Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Zawodów

https://www.yr.no/place/Poland/Warmia-Masuria/Fr%C4%85czki/

Szutrowy Rally Sprint 05.10.2017 09:09
 
Wiele wskazuje na to że "miłościwie panujący nam deszcz" trochę się zlitował i pozwoli na rozegranie "SZUTROWYCH" zmagań w niedzielę. Wszystkich zainteresowanych prosimy o szczegółowe śledzenie informacji
 
Mamy Mistrzów !!! 05.10.2017 08:45

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy że członkowie naszego klubu Sebastian Chrzanowski z Adamem Biniędą w roli umysłowego w ostatni weekend podczas Rallysprint Saldus zdobyli w klasie 1600 mistrzostwo Łotwy w rallysprintach.
"Bardzo cieszę się z decyzji o startach w sezonie 2017 poza granicami Polski. Nowe trasy, inna specyfika OS, duże prędkości i znakomici rywale spowodowali, że nasze przygotowanie do tego cyklu musiało być perfekcyjne. W każdej rundzie mistrzostw Łotwy brało udział 70 - 110 załóg. A zatem konkurencja była ostra. Sukces ten oprócz własnej pracy, zawdzięczamy naszym partnerom, firmie Schwarte - Milfor, Mart - Styl, IT Prosper - powiedział Sebastian, a Adam dodał "kończący sezon oprócz nauki i zbierania doświadczeń zakończył się zdobyciem Mistrza Łotwy w klasie 1600 w supersprintach". Po cichu zakładaliśmy, "że dobrze by było tak stanąć na pudle w klasie", ale jak widać marzenia spełniły się z nawiązka. A zatem warto marzyć! W związku z odwołaniem Rajdu Suwalskiego, chcemy pokazać się kibicom motosportu na torze we Frączkach,  Warszawskiej Barbórce oraz Grand Prix Olsztyna, no chyba, że jeszcze coś - dodał tajemniczo Sebastian.
Gratulujemy zawodnikom i Ich partnerom, że trafnie wybrali naszych zawodników do promocji swoich Firm
  
Zarząd AKW 
Szutrowe ściganie na Frączkach 03.10.2017 19:51

 

Wiele pracy w ostatnią sobotę września włożył Jurek "DZIADEK" Fortuna, aby tor we Frączkach był przygotowany na niedzielne (08.10.) zawody. Całkowicie nowy start, poprawiona nawierzchnia na całej długości toru i dodatkowe rowy dla odprowadzenia "miłościwie panującej" w tym sezonie na torze wody. Wszystko to miało na celu aby tor był przygotowany do rozegrania bezpiecznych zawodów.

Jeśli opadów zbyt wiele się nie pojawi to o rozegranie zawodów i dobrą atmosferę w niedzielę będę spokojny. Proszę obserwować stronę klubową oraz FB na których umieszczać będziemy bieżące informacje 

 

 Dyrektor Zawodów

Wojciech Fijałkowski 

 

Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja