O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Nasi w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej! 20.12.2018 09:00
Zapraszamy do głosowania na naszych członków i partnerów w 58 Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej za ich osiągnięcia sportowe w 2018 roku. Przypominając, że 20 Rajd Warmiński - Toyota 2017 zajął I - miejsce w plebiscycie na Sportowe Wydarzenie Roku, informujemy, że oprócz tegorocznego 21 Rajdu Warmińskiego - Toyota 2018 na liście kandydatów do zwycięstwa znalazł się również 6 Rajd 1001 Jezior - 2018. A zatem prosimy o wysłanie sms w konkursie  
 
Najpopularniejszy Sportowiec, pod numer 7248 na :
 
- Konrad Dudziński-Adam Binięda, OKR/AKW - mistrzowie Polski w kl. HR-4 RSMP, o treści  go.ns.10
- Sebastian Rozwadowski, AKW - pilot rajdowy, który razem z litewskim kierowcą Benediktasem Vanagasem ukończyli kolejny Rajd-Dakar 2018, go.ns.61
 
Najpopularniejszy Sportowiec Olsztyna - Sebastian Rozwadowski, AKW pod nr 7248 o treści go.nso.29
 
Sportowe Wydarzenie Roku, pod nr 7248 na - 21 Rajd Warmiński - Toyota 2018, go.swr.16 - 6 Rajd 1001 Jezior, go.swr.19    
 
Oprócz pomocy w osiągnięciu wysokiej pozycji w plebiscycie naszym kandydatom, każdy wysyłający sms bierze udział w losowaniu cennych nagród, np: 30 tys. zł, meble, bizuteria itp. 
Dziękujemy za przesłane sms i życzymy powodzenia w losowaniu nagród. Proszę nie zapominać o wypełnieniu kuponów z Gazety Olsztyńskiej i przesłaniu ich na adres redakcji.
 
Zarząd AKW
Informacja 06.12.2018 22:29
 
Z przykrością muszę poinformować wszystkich zainteresowanych że tegoroczne Samochodowe Grand Prix Olsztyna się nie odbędzie
 

Paweł Prokopowicz
Prezes Zarządu 
 
Runda SZPAKW już wkrótce 04.10.2018 20:15

W najbliższą niedzielę 07.10.2018 serdecznie zapraszamy na przesuniętą z 26 sierpnia 3 rundę Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego na torze w podolsztyńskich Frączkach. Pomimo dzisiejszych opadów deszczu, mając na uwadze sprzyjające prognozy na najbliższe dni, a szczególnie na niedzielę jestem przekonany że będzie to najlepsza runda w tym roku. Sezon zbliża się ku końcowi, a o nagrody walczyć warto. Zapewniam i zapraszam
 
 

Paweł Prokopowicz
Prezes Zarządu AKW
 
Odbiór Administracyjny 14.09.2018 18:03
 

Uwaga!!!
Wychodząc na przeciw sygnałom od zawodników i uczestników Odbiór Administracyjny ( OA ) 21 Rajdu Warmińskiego - TOYOTA 2018 odbędzie się w godzinach 06:00 - 10:00 bez harmonogramu 
 
Debiut na szutrze 13.09.2018 23:07
 
 
Debiut w R5 na szutrze! Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wkracza w decydującą fazę i to właśnie na samym końcu rajdowego kalendarza znajduje się wisienka na torcie, czyli 75. Rajd Polski. Jest to ostatnia runda Mistrzostw Polski, ale także runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC. W ramach przygotowań i treningu do tego najważniejszego rajdu w sezonie TVN TURBO RALLY TEAM wystartuje w 21. Rajdzie Warmińskim z bazą w Olsztynie. 
 

Czytaj więcej...
21 Rajd Warmiński - TOYOTA 2018 02.09.2018 18:18


Warmińskie rajdy szutrowe to kwintesencja sztuki rajdowej, a Rajd Warmiński-TOYOTA 2018 to spotkanie właśnie tych wszystkich, którzy walkę o sekundy na szutrze mają w sercu. Nieodległy termin największego rajdowego święta Rajdu Polski – eliminacji Mistrzostw Europy i rundy Mistrzostw Polski – pozwala mieć pewność na obecność wielu utytułowanych zawodników.

 


Czytaj więcej...
Ogłoszenie 23.08.2018 08:43
 
 
UWAGA UWAGA UWAGA
wobec przewidywanego przez synoptyków załamania pogody tj. obfitych opadów deszczu, wszystkich zainteresowanych udziałem w niedzielnych zawodach prosimy o uważne śledzedzenie naszego FB i strony. Sytuację będziemy monitorować na bieżąco
 
EDIT 25.08 GODZINA 09:00
Mimo sytuacji za oknem dokonaliśmy porannej wizytacji toru we Frączkach. Nadzieja na zawody prysła. Nie chcąc organizować zawodów typu Cross Country ani zawodów przeprawowych podjęta została decyzja o przesunięciu zawodów na inny termin. 
 
Szutrowe rozpoczęcie wakacji 10.07.2018 10:16

 

W dniu wczorajszym (08.07) odbyła się 2 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego. Pogoda od samego rana rozpieszczała wszystkich przybyłych słońcem i bezchmurnym niebem.

Okres wakacyjny i brak wiary :-( w suchy, równy tor spowodował że do walki stanęło 7 samochodów. Rozpiętość aut imponowała - od Polskiego Fiata 126p do Forda Fiesty R5. Dla niektórych z uczestników i kibiców była to pierwsza możliwość obejrzenia auta R5 jak i porównania czasów przejazdów.

To że tor na Frączkach jest belitosny dla błędów i nowicjuszy przekonał się Darek Olkowski za kierownicą Fiata 126p, który już w pierwszym przejeździe położył swoje auto na boku. Wszystko skończyło się bez poważniejszych uszkodzeń i "najmocniejsze auto mogło ukończyć zmagania.

A w zmaganiach koalicja japończyków walczyła z francuskim Peugeotem 206 i zdecydowanie wygrała. Piotr Szakal z klasy K2 udowodnił że za kierownicą swojej Hondy potrafi szybko jechać. Osiągnął najlepsze czasy we wszystkich 4 przejazdach kwalifikowanych, a w 2 osiągnął nawet lepszy czas od jadącego w klasie GOŚĆ ( klasa gość nie była liczona do klasyfikacji generalnej ) Sebastiana Chrzanowskiego. Jednak to właśnie Sebastian wygrał małą bitwę hondziarzy o 0,3 sekundy.

W zawodach triumfowali Piotr Szakal z Pawłem Kobylińskim wygrywając 2 rundę Szutrowego Pucharu AKW pokonując w klasyfikacji generalnej Kamila Kruka z Magdaleną Gładkowską w Maździe 323 i Krzysztofa Rudzkiego z Krzysztofem Stankiewiczem w Hondzie. W klasie GOŚĆ najszybszy był Zbyszek Staniszewski w Fordzie Fiesta R5 ( startujący w ramach przygotowań do Rajdu Polski 2018 ) przed Sebastianem Chrzanowski z Adamem Biniędą w Hondzie Civic.

Zawodnicy docenili nasz wysiłek w przygotowanie toru, choć twierdzili że było wyjątkowo ślisko. Zwycięzcą gratulujemy, wszystkim dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejną rundę w sierpniu, pod koniec wakacji.

 

Wyniki Generalka                                       Wyniki Klasy 

 

2 runda SZPAKW 06.07.2018 23:01
 
Pogoda w tym sezonie dla toru we Frączkach jest niezwykle łaskawa i zgodnie z kalendarzem imprez AKW w najbliższą niedzielę 08.07.2018r odbędzie się 2 runda Szutrowego Pucharu AKW. Tor został przez Jerzego Fortunę i Wojciecha Fijałkowskiego przygotowany w sposób perfekcyjny, jest sucho. 
Zawodników zapraszamy od godziny 8:30 a kibiców na godzinę 10:00. Swój udział w zawodach zapowiedział Zbyszek Staniszewski za kierownicą Forda Fiesty
Poniżej zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i nie tylko ;-)
 
 
 
3 Zlot Caravaningowy 21.06.2018 17:51

 
 
Rajd 1001 Jezior już niedługo 06.06.2018 21:42
 
Termin 6 Rajdu 1001 Jezior zbliża się dużymi krokami. Tradycyjnie będzie to impreza dla zawodników (RO) jak i uczestników (SKJS). Cieszymy się że wspólny pomysł naszego klubu i Automobilkubu Nowomiejskiego o powołaniu cyklu Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur przypadł do gustu kierowcą z Warmii i Mazur i uczestnictwo w nim wpisują w kalendarzu jako normę ;-) Po raz kolejny Rajd 1001 Jezior będzie stanowił rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.
Na stronie www.rajd1001jezior.pl będą umieszczne dokumenty niezbędne zawodnikom i uczestnikom oraz informacje dla kibiców. Zapraszamy
 
Szutrowe ściganie na Frączkach 29.04.2018 20:45
 
 
Długi majowy weekend miłośnicy sportów samochodowych rozpoczęli na asfalcie podczas Górskiego Super Sprintu w Nawrze. 
Automobilklub Warmiński zaprasza na szutrowe zakończenie wolnych dni. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy kolejny sezon rywalizacji w SZUTROWYM PUCHARZE AUTOMOBILKLUBU WARMIŃSKIEGO. Chcielibyśmy aby w sezonie 2018 pogoda była dużo łaskawsza dla szutrowej rywalizacji ;-) W tym roku w przypadku zbyt dużych opadów deszczu jesteśmy przygotowani z inną trasą. Niewątpliwie będzie to niespodzianka. 
 
Na pewno niepodzianka będzie czekała na uczestników rywalizacji podczas podumowania sezonu. Dla najlepszych w klasach zostaną ufundowane atrakcyjne nagrody o które warto walczyć już od 1 rundy. Najszybsi oprócz pucharów zostaną nagrodzeni oponami szutrowymi :-)
 

Czytaj więcej...
Nasi na Zamku w Olsztynie 16.04.2018 16:36

Na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie odbyła się XIX Gala Ludziom Dobrej Woli. Z satysfakcją informujemy, że jednym z wyróżnionych przez Kapitułę Wielkiego Serca został nasz kolega Wojciech Fijałkowski. Po otrzymaniu statuetki w/w powiedział min. - Dziękuję kapitule za wyróżnienie. Zdaje sobie sprawę, że sam nie mógłbym zorganizować żadnej imprezy. Dlatego też dziękuję moim koleżankom i kolegom z Automobilklubu Warmińskiego za 25 lat pracy przy organizacji "Jazdy z Mistrzem", a szczególnie kierowcom rajdowym, którzy nie oszczędzając samochodów wozili na prawym fotelu "nowych pilotów", sponsorów WOŚP. Zbieraliśmy wspólnie z zawodnikami pieniądze na ratowanie olsztyńskich cmentarzy, organizowaliśmy dla dzieci Festyn "Bezpieczny Maluch" itp. Dziękuję za wspólną pracę "Grupie Przyjaciół" działającej na rzecz dzieci z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i wielu, wielu innym. Gratuluję wyróżnionym -.
Więcej na stronie Olsztyn 24 - Gazeta On-line: XIX Gala Ludziom Dobrej Woli.
 
My też gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i pomyślności w przyszłym działaniu.
Zarząd AKW

 

Kurs na licencję kierowcy RN 03.04.2018 18:24

Informujemy, że zamierzamy przy odpowiedniej frekwencji zorganizować, wg nas, ostatni przed sezonem, kurs dla kandydatów na licencję kierowcy stopnia RN. Prosimy o pisemne zgłoszenie się kandydatów do dnia 8 kwietnia 2018 roku na adres: szkolenieAKW@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska, przynależności klubowej oraz danych kontaktowych (numer telefonu oraz adres e-mail), Program, odpłatność za kurs i egzamin zgodnie z regulaminem GKSS PZM zatwierdzonym w dniu 9 stycznia 2018 roku. Rozpoczęcie szkolenia uzależniamy od ilości zgłoszeń. W dniu 9 kwietnia 2018 roku podejmiemy ostateczną decyzję.

 

Zarząd AKW

 

Wesołych Świąt! 01.04.2018 11:45
Z okazji Świąt Wielkanocnych 2018, życzymy wszystkim wielu radosnych chwil, pasma sukcesów, osiągania założonych sobie celów na bliższą i dalszą przyszłość, a przede wszystkim zdrowia i szczęścia! Rodzinnego śniadania w niedzielę i udanej niespodzianki pozostawionej przez zajączka :).
 
Automobilklub Warmiński
Zatwierdzony kalendarz AKW 31.03.2018 18:29

Niebawem podamy do publicznej wiadomości program rajdów i więcej informacji na temat organizowanych imprez. Na zdjęciu kalendarz imprez Automobilklubu Warmińskiego zatwierdzony przez zarząd.

 

Zatwierdzony kalendarz RSPWiM 31.03.2018 18:11

Na zdjęciu zatwierdzony kalendarz 3 Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur w sezonie 2018.

Szkolenie i egzamin AKW 16.03.2018 11:31
 

Zarząd klubu informuje, że w dniu 24 marca 2018 roku w godz. 9:00 - 15:00 organizuje kurs na sędziego sportu samochodowego I i II klasy. Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie, ul. Bałtycka 37A /sala audiowizualna/.
Kurs kończy się egzaminem i jest bezpłatny dla członków AKW, dla pozostałych osób 50,- zł. Każdy z uczestników szkolenia winien przygotować komplet dokumentów/www.pzm.pl/regulaminy/rajdy i przesłać do dnia 22 marca 2018 roku na adres  szkolenieAKW@gmail.com).
 

Czytaj więcej...
Walne Zebranie Członków 11.03.2018 16:30
 
 Zarząd Automobilklubu Warmińskiego zwołuje na dzień
 
26. 03. 2018 roku Walne Zebranie Członków Klubu
 
- o godz. 17:00 w pierwszym terminie
- o godz. 17:30 w drugim terminie
 
Zebranie odbędzie się w Restauracji Zakątki Europy w Olsztynie, ul. Żołnierska 13A
 

Czytaj więcej...
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja