O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
SZKOLENIE
- licencja zawodnika ND-R
23-24.03.2024 
- licencja sędziego kl I i II
23.03.2024 
 
 
Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 
---------------------------
 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
 
 
25.03.2024r godz 18:00
 Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

26 Finał WOŚP za nami 19.01.2018 13:50
 
 
 
 
Choć było mroźno i wietrznie to nikomu to nie przeszkadzało, żeby pomóc w zakupie urządzeń medycznych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz kolejny znakomicie przygotowana i zabezpieczona trasa w nowym miejscu, przed Marketem AUCHAN, zdyscyplinowana i żywo reagująca publiczność, a przede wszystkim szybka i ekstremalna w tych warunkach jazda zawodników sprawiły, że impreza była bardzo udana. Dech nie tylko w piersiach zatykały "bączki" kręcone przez Zbyszka Staniszewskiego, Roberta Kocika, Marcina Kurpa, Sebastiana Chrzanowski, czy najefektowniejsze ( wiadomo RWD ;-) ) Krzysztofa Bubika, a jazda "na lakier" sprawiły, że za każdym razem prawy fotel był zajęty. W Olsztynie do skarbonek wolontariuszy WOŚP z licytacji przejazdów trafiło 7.150 zł oraz 435 zł za motorowe gadżety, w tym 100 zł za kalendarz załogi litewsko - polskiej na Dakar 2018. Po godz. 13:00 część zawodników, do których dołączył Damian Jakubowiak w BMW przeniosła się do Dobrego Miasta, gdzie przy basenie "NA FALI" kontynuowali 26 Jazdę z Mistrzem. Tu niewątpliwą gwiazdą był "swojak" Marcin Kurp, z którym co drugi mieszkaniec Dobrego Miasta chciał jechać na fotelu pilota. Zebraliśmy kolejne 2840 zł i z tego bardzo się cieszymy! Dziękujemy zawodnikom, strażakom z OSP Gutkowa i Dobrego Miasta, ratownikom medycznym z WSPR w Olsztynie, pracownikom OSiR, oraz paniom z Dobrego Miasta za gorący bigos i smaczną grochówkę. Specjalne dzięki dla naszych ludzi z klubu, że mimo mrozu wytrwali do końca imprez oraz tym wszystkim, którzy POMIMO ZALECEŃ DOBREJ ZMIANY przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia tej imprezy. Zapraszamy za rok!

Wojciech Fijałkowski - Dyrektor "Jazdy z Mistrzem" w Olsztynie 
Paweł Prokopowicz - Dyrektor "Jazdy z Mistrzem" w Dobrym Mieście
 
Zakończenie sezonu ZO PZM 16.01.2018 16:39
 
 
W imieniu Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego zapraszamy na Uroczyste Podsumowanie Sezonu Sportowego 2017. 
Podsumowanie odbędzie się 19 stycznia 2018 roku o godzinie 17:00 w HOTEL PARK w Olsztynie przy ulicy Warszawskiej 119.
Zapraszamy wszystkich miłośników sportu samochodowego, a w szczególności wytypowanych przez ZO naszych członków: KAMILA KRUKA, MARCINA KURPA, ADAMA BINIĘDE, MARCINA SKURACZA, MAGDALENĘ MILEWSKĄ  oraz SEBASTIANA ROZWADOWSKIEGO ( jego nieobecność jest usprawiedliwiona ;-) ).
 
Do zobaczenia
 
WOSP 2018 13.01.2018 12:28

 
 

To już będzie 26 raz, kiedy Jurek Owsiak dyrygować będzie Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.Z ogromną przyjemnością informuję, że Automobilklub Warmiński po raz kolejny bierze czynny udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizujemy w dniu 14 stycznia 2018 roku na parkingu przed Marketem AUCHAN w Olsztynie przy ul. Sikorskiego imprezę samochodową pt: JAZDA Z MISTRZEM. Najlepsi olsztyńscy kierowcy rajdowi, Zbigniew Staniszewski, Marcin Kurp, Sebastian Chrzanowski, Robert Kocik i Krzysztof Bubik przygotowali już prawe fotele dla tych, którzy przeznaczą najwyższe kwoty dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Zapraszamy na początek licytacji już na godzinę 11:00. Oprócz przejazdów z zawodnikami licytować będziemy gadżety związane z motosportem z jedynym w Polsce kalendarzem litewsko - polskiej załogi na Dakar 2018 Benediktas Vanagas - Sebastian Rozwadowski, oczywiście z autografami zawodników. Olsztyńskie licytacje potrwają do godziny 13:00 po której kierowcy przeniosą się do Dobrego Miasta, gdzie dołączy do nich Damian Jakubowiak w swoim BMW i w godzinach 14:00 - 15:30 kontynuować będą JAZDĘ Z MISTRZEM w Dobrym Mieście na "okolicznościowym torze" obok basenu NA FALI przy ul. Garnizonowej 18. Zapraszamy wszystkich, którym działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest obca i w jej działaniu widzą sens, do obecności na naszych imprezach i udanych licytacji
 
Pozdrawiam,
Wojciech Fijałkowski
 
Uroczyste zakończenie 2 Pucharu 04.01.2018 17:32

 

Organizatorzy Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur - AK Warmiński i AK Nowomiejski, zapraszają na Galę Sportu Samochodowego.

Gala odbędzie się 12 stycznia w kinie HARMONIA w Nowym Mieście Lubawskim przy ul. Rynek 23 o godz 18:00. Podczas jej trwania rozdane zostaną puchary dla najlepszych załóg i klubów 2 Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur 2017. Zapraszamy

Zarząd AKW 

Wesołych Świąt 24.12.2017 16:19
 
 


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim zawodnikom, członkom i sympatykom życzymy bogatego Mikołaja, rodzinnego ciepła, radości i odpoczynku od codzienności.
Wszystkim życzymy dopiętych budżetów, samych sukcesów, zdrowia i pomyślności w nowym 2018 roku.
 
Zarząd AKW
 
Spotkanie z Mistrzami 19.12.2017 08:05

  

Dlaczego Sebastian używa półosi zamiast ciężarków i o ile szybciej urósł Mu od tego biceps? Co z Benedyktem noszą na ramionach? Co dla Magdy jest tak magicznego w rajdach terenowych? Co chieliby dostać od świętego Mikołaja? Każdego kto chciałby poznać odpowiedzi na te pytania, każdego kto ma benzynę we krwi, każdego kto chciałby zadać swoje pytanie zawodnikom serdecznie zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z Sebastianem Rozwadowskim uczestnikiem zbliżającego się Rajdu Dakar 2018 i Magdaleną Duhniak pilotem Marcina Łukaszewskiego - Mistrzów Europy i Mistrzów Polski sezonu 2017

 

GODZINA 18:00, RESTAURACJA ZAKĄTKI EUROPY, Olsztyn ul. Żołnierska 13a

ZAPRASZAMY

Gdzie dwóch się bije 17.12.2017 23:02
  
Zespół Perfect w swoim przeboju śpiewał "...było nas trzech, w każdym z Nas inna krew ale jeden przyświecał Nam cel...." Tak samo było w finale dzisiejszej rywalizacji w 11 Samochodowym Grand Prix Olsztyna. Wielu walczyło, "bitwę" w generalce miał toczyć ktoś inny, ale sport samochodowy po raz kolejny pokazał że jest nieprzewidywalny i zwycięzcy są na mecie. Brawo Łukasz Markiewicz, brawo MARCHEWA!!! Dzisiaj rano na pewno byś w to nie wierzył. Poniżej przedstawiamy wyniki oficjalne.
Miłej lektury ;-)
 
klasa 1         klasa 2          klasa 3 
 
Mistrz Europy na GP !!! 15.12.2017 14:43
 
Z przyjemnością informujemy że na 11 Samochodowym Grand Prix - WBS BANK gościć będziemy zespół Mistrzów Europy FIA CEZ w rajdach terenowych Marcina Łukaszewskiego z Magdaleną Duhniak. Terenowe auto zespołu razem z serwiówką zostanie zaprezentowane w namiocie zespołu. Towarzyszyć temu będą filmy na których pokazywana będzie droga do wymarzonego tytułu. Mamy nadzieję że będzie to niesamowita gratka i niezbyt częsta okazja do przybliżenia kibicom w Olsztynie tej dyscypilny sportu. Zapraszamy
 
Powrót do przeszłości 15.12.2017 14:28
 Dla kibiców którzy pojawią się na 11 Samochodowym Grand Prix - WBS BANK przygotowany został powrót do przeszłości.
Właśnie 17 grudnia, dzięki załodze Marek Suder i Jakub Matyjewicz, na stadionie olsztyńskiego OSIR-U pojawi się już wiele lat nie widziany Ford Sierra RS Cosworth w barwach Marlboro Rally Team. Wierna kopia rajdowego samochodu nieodżałowanego Mariana Bublewicza razem z kopią samochodu serwisowego zaszczyci Olsztyn. Najważniejszym jest fakt że Marek z Kubą będą czynnie brali udział w rywalizacji w imprezie.
Pomiędzy ich startami zawodnicy zapraszają do swojego namiotu gdzie w ramach możliwości będzie można obejrzeć z bliska auto a zawodnicy obiecali że odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące ich zestawu. Kuba mimo swojego młodego wieku jest niezłą kopalnią wiedzy o Marianie. Ale może ktoś z olsztyniaków go zaskoczy czymś nowym ;-) Zapraszamy od godziny 10:00 :-)
Grand Prix - WBS BANK coraz bliżej 13.12.2017 23:08

 

Zakończnie sezonu motorowego sezonu 2018 coraz bliżej. Już w najbliższą niedzielę 17 grudnia na terenie olsztyńskiego stadionu OSIR-u przy ulicy Piłsudskiego rozegrane zostanie 11 Samochodowe GRAND PRIX - WBS BANK o puchar Prezydenta Olsztyna. Rywalizacja jak co roku zapowiada się niezwykle ciekawie. Wszystko wskazuje na to że Zbyszek Staniszewski razem ze Radkiem Typą po raz kolejny stworzą niezwykle ciekawe widowisko. Radek w dużo mniejszym niż dotychczas aucie ( Clio PROTO ), ale niezwykle szybkim i zwrotnym niewątpliwie łatwo skóry nie sprzeda. Zbyszek będzie chciał udowodnić że dotychczasowe zwycięstwa w Grand Prix nie były dziełem przypadku. Będzie ciekawie :-)


Kolejnym ciekawym pojedynkiem będzie zapewne "japońska bitwa". Mistrz Polski kontra Mistrz Szuter Cup kontra Mistrz Łotwy. Marcin Kurp kontra Konrad Dudziński kontra Sebastian Chrzanowski. Wszyscy za kierownicą japońskich Hond Civic. Nie ma sposobu na przewidzenie zwycięzców w/w pojedynków. Wierzymy że kierowcy w swych zmęczonych startami w całym sezonie samochodach wskrzeszą w nich ( i w sobie ) chęć do życia i stawią się na starcie.


A może całkowicie ktoś inny z lokalnych kierowców okaże się mistrzem GRAND PRIX 2017? Pogoda potrafi spłatać figla. Na te pytanie poznamy odpowiedż w godzinach popołudniowych w niedzielę. Wszystkich kibiców zapraszamy już od godziny 10:00 do kibicowania zawodnikom i uczestnikom rywalizującym w tej iprezie. W jednym miejscu będzie można oglądać rywalizację, będzie można w parku serwisowym obejrzeć auta rywalizujące a wszyscy głodni i spragnieni znajdą miejsce dla siebie.

Do zobaczenia w niedzielę

 

Spotkanie przed Dakarem 13.12.2017 22:29
 
Już to się stało tradycją,że sezon sportowy od kilku lat kończymy przeddakarowym spotkaniem.
Również w tym roku serdecznie zapraszamy na spotkanie z Sebastianem Rozwadowskim pilotem litewskiego kierowcy Benediktasa Vanagasa, który opowie o przygotowaniach załogi do Rajdu Dakar 2018.
Nowością na naszym przeddakarowym spotkaniu będzie spotkanie kibiców motorsportu z Magdaleną Duhanik, "piękniejszą częścią" załogi tworzonej z Marcinem Łukaszewskim. Załoga ta to tegoroczni Mistrzowie Europy FIA CEZ i Mistrzowie Polski w klasyfikacji generalnej w rajdach terenowych. Magda z przyjemnością opowie o ich startach w sezonie 2018 oraz największym wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest stanąć na starcie Rajdu Dakar.
Spotkanie odbędzie się 19 grudnia tj w najbliższy wtorek w Restauracji ZAKĄTKI EUROPY w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13A. Zaczynamy o godzinie 18:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Z doświadczene wiemy że naprawdę warto.
 
11 Samochodowe Grand Prix WBS BANK 12.12.2017 10:18

Wszystkich chętnych do startu w niedzielnym Grand Prix zapraszamy do zapoznania się z regulaminem umieszczonym na stronie. A zdecydowanych na start mobilizujemy do wypełnienia zgłoszenia i wysłania go @ na nasz adres. Zapewniamy że żadna próba sportowa w tym roku nie będzie przejeżdżana dwukrotnie. Każda będzie inna :-)
 
Wyniki Pucharu Warmii i Mazur 07.12.2017 17:25

Poniżej zamieszczamy oficjalne wyniki 2 Pucharu Warmii i Mazur 2017
 
 
02.12.2017 10:46
 
Jak co roku kibice sportów samochodowych fascynować się będą 55 Rajdem Barbórka 2017, który zwyczajowo kończy sezon motorowy na szczeblu krajowym. My szczególnie będziemy jechać z "naszymi", a zatem:
- wysoki, bo nr 7 przydzielono mistrzom Polski z 2014 roku Wojtkowi Chuchale i Sebastianowi Rozwadowskiemu. Załoga zapowiada walkę o zwycięstwo jadąc autem Ford Fiesta R5++
- z nr 60 pojedzie Damian Jakubowiak z Magdą Milewską samochodem BMW 302i w kl. R2
- nr 64 na bocznych drzwiach będą mieli mistrzowie Polski w kl HR 4 Marcin Kurp i Sebastian Wach, jadący Hondą Civic .
- nr 89 na swojej legendzie - FSO Polonez 2000 C umieścił Adaś Dowgird z Marcinem Klonowskim.
Adam Binięda, podobnie jak w części sezonu pilotował będzie Konrada Dudzińskiego w Hondzie Civic z nr 70.
Ciesząc się z udziału zawodników "warmińskiego" w tak prestiżowej imprezie, życzymy aby w komplecie zameldowali się w sobotni wieczór na "Pani Karowej"
 
 
Zarząd AKW
 
Gala PZM, czyli Szarfy i Puchary sezonu 2017 rozdane 27.11.2017 22:15
 
 
W miniony piątek 24 grudnia 2017 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego PZM 2017, która uroczyście zakończyła sezon 2017 w sporcie samochodowym. Rozdano puchary zawodnikom we wszystkich dyscyplinach, a było tego sporo.
Nas szczególnie interesowała kl. HR-4 w której to Marcin Kurp bronił zdobytego w ubiegłym roku tytułu i co ważne, w 2017 roku go obronił. Marcina w br. pilotował Sebastian Wach - członek OKR. Jeszcze raz gratulujemy załodze z Warmii wspaniałej jazdy we wszystkich rajdach, samozaparcia, pogody ducha i na koniec pięknych pucharów. No i te mistrzowskie szarfy - satysfakcja bezcenna!
 
Zarząd Automobilklubu 
 
Szkolenie na licencję RN i sędziego sportu samochodowego 17.11.2017 16:49
 
 
 
Z przyjemnością informujemy że razem ze szkoleniem na licecnję "RN" odbędzie się szkolenie na sędziów sportu samochodowego. 
Termin szkolenia to sobota 25 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej 37A w godz. 9:00 - 14:00.


Czytaj więcej...
Kurs na licencję rajdową RN 10.11.2017 13:52
 
 
Niniejszym informuję iż w ostatni weekend listopada organizujemy szkolenie zakończone egzaminem dla osób ubiegających się o uzyskanie lisencki sportu samochodowego "RN"
Szkolenie prowadzone będzie przez uprawnionych członków Automobilklubu Warmińskiego - doświadczonych instruktorów sportu samochodowego, sędziów z licencją klasy I a także zawodników m.in: Sebastiana Rozwadowskiego, Marcina Kurpa. Wśród szkolących nie może zabraknąć udziału lekarza sportowego pana Piotra Kulpaki.
Szkolenie zakończone zostanie egzaminem zgodnie z pkt 3.4.1 Regulaminu Licencji Sportu Samochodowego.


Czytaj więcej...
Udana kwesta 03.11.2017 13:22
 
 
 
 
Doroczna kwesta na rzecz ratowania olsztyńskich cmentarzy wypadła nadspodziewanie dobrze. Mimo nie najlepszej pogody, mieszkańcy Olsztyna i innych miejscowości otworzyli swoje serca i "kieszenie", aby poprzez 36 wolontariuszy pomóc w zbieraniu środków na ratowanie zabytków na olsztyńskich nekropoliach. Zebrano 16.566,98 zł tj.więcej o 6 tys. w stosunku do roku ubiegłego. 
 

Czytaj więcej...
Kwesta na cmentarzu... 31.10.2017 11:03

 
Kolejny raz członkowie klubu wezmą udział w akcji Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy i po raz 15 zbierać będą pieniądze w celu ratowania dawnych nekropolii. Marcin Kurp - mistrz Polski oraz Wojciech Fijałkowski - wiceprezes AKW kwestować będą w dniu 1 listopada 2017 roku w godz. 12:00 - 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie, wejście od ul. Abramowskiego. Proszę, abyście wrzucali pieniążki do ich skarbonek. Zapraszamy.
 
Paweł Prokopowicz - Prezes AKW 
Mamy Mistrza Polski !!! 15.10.2017 21:44
Tym razem załoga Marcin Kurp/ Sebastian Wach musiała wziąć udział we wszystkich rundach RSMP aby obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł w Kl. HR 4. Precyzyjny plan na Rajd Śląska został w pełni zrealizowany i możemy pogratulować  Marcinowi Kurp osiągnięcia mety i  skutecznej obrony tytułu Mistrza Polski. Po jej przekroczeniu Marcin powiedział:"Są to najszczęśliwsze dni w moim życiu! Zostałem ojcem zdrowego i pięknego synka Pawła, którego urodziła wczoraj Aneta. I to właśnie IM dedykuję kolejne Mistrzostwo Polski. Paweł czuje się dobrze a ja mam następcę, któremu w przyszłości oddam kierownicę samochodu rajdowego. Dziękuję mojej ekipie na czele z Pawłem Prokopowiczem, już dziadkiem,  za przygotowanie Hondy do sezonu a szczególnie do Rajdu Śląska. Dziękuję również tym, którzy wspierali mnie finansowo, bo sam nie dałbym rady. Pozdrawiam moich przyjaciół i kibiców, dziękując im, że we mnie wierzyli . Do zobaczenia na 11 Grand Prix Olsztyna w dniu 17. 12. 2017 roku."A zatem po zdobyciu Mistrzostwa Łotwy w Kl. 1600 przez naszą załogę Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda, jest to kolejny sukces z którego bardzo się cieszymy i życzymy Im aby realizowali podobne cele w klasach wyższych oraz "generalce". Czekamy również na bardzo dobry występ i wynik w Rajdzie Dakar - 2018 Sebastiana Rozwadowskiego, który nie żałując "wylanego potu" profesjonalnie przygotowuje się do udziału w tej morderczej imprezie. 
 
Zarząd i członkowie Automobilklubu Warmińskiego
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja