O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

11 Samochodowe Grand Prix WBS BANK 12.12.2017 10:18

Wszystkich chętnych do startu w niedzielnym Grand Prix zapraszamy do zapoznania się z regulaminem umieszczonym na stronie. A zdecydowanych na start mobilizujemy do wypełnienia zgłoszenia i wysłania go @ na nasz adres. Zapewniamy że żadna próba sportowa w tym roku nie będzie przejeżdżana dwukrotnie. Każda będzie inna :-)
 
Wyniki Pucharu Warmii i Mazur 07.12.2017 17:25

Poniżej zamieszczamy oficjalne wyniki 2 Pucharu Warmii i Mazur 2017
 
 
02.12.2017 10:46
 
Jak co roku kibice sportów samochodowych fascynować się będą 55 Rajdem Barbórka 2017, który zwyczajowo kończy sezon motorowy na szczeblu krajowym. My szczególnie będziemy jechać z "naszymi", a zatem:
- wysoki, bo nr 7 przydzielono mistrzom Polski z 2014 roku Wojtkowi Chuchale i Sebastianowi Rozwadowskiemu. Załoga zapowiada walkę o zwycięstwo jadąc autem Ford Fiesta R5++
- z nr 60 pojedzie Damian Jakubowiak z Magdą Milewską samochodem BMW 302i w kl. R2
- nr 64 na bocznych drzwiach będą mieli mistrzowie Polski w kl HR 4 Marcin Kurp i Sebastian Wach, jadący Hondą Civic .
- nr 89 na swojej legendzie - FSO Polonez 2000 C umieścił Adaś Dowgird z Marcinem Klonowskim.
Adam Binięda, podobnie jak w części sezonu pilotował będzie Konrada Dudzińskiego w Hondzie Civic z nr 70.
Ciesząc się z udziału zawodników "warmińskiego" w tak prestiżowej imprezie, życzymy aby w komplecie zameldowali się w sobotni wieczór na "Pani Karowej"
 
 
Zarząd AKW
 
Gala PZM, czyli Szarfy i Puchary sezonu 2017 rozdane 27.11.2017 22:15
 
 
W miniony piątek 24 grudnia 2017 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się Gala Sportu Samochodowego PZM 2017, która uroczyście zakończyła sezon 2017 w sporcie samochodowym. Rozdano puchary zawodnikom we wszystkich dyscyplinach, a było tego sporo.
Nas szczególnie interesowała kl. HR-4 w której to Marcin Kurp bronił zdobytego w ubiegłym roku tytułu i co ważne, w 2017 roku go obronił. Marcina w br. pilotował Sebastian Wach - członek OKR. Jeszcze raz gratulujemy załodze z Warmii wspaniałej jazdy we wszystkich rajdach, samozaparcia, pogody ducha i na koniec pięknych pucharów. No i te mistrzowskie szarfy - satysfakcja bezcenna!
 
Zarząd Automobilklubu 
 
Szkolenie na licencję RN i sędziego sportu samochodowego 17.11.2017 16:49
 
 
 
Z przyjemnością informujemy że razem ze szkoleniem na licecnję "RN" odbędzie się szkolenie na sędziów sportu samochodowego. 
Termin szkolenia to sobota 25 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej 37A w godz. 9:00 - 14:00.


Czytaj więcej...
Kurs na licencję rajdową RN 10.11.2017 13:52
 
 
Niniejszym informuję iż w ostatni weekend listopada organizujemy szkolenie zakończone egzaminem dla osób ubiegających się o uzyskanie lisencki sportu samochodowego "RN"
Szkolenie prowadzone będzie przez uprawnionych członków Automobilklubu Warmińskiego - doświadczonych instruktorów sportu samochodowego, sędziów z licencją klasy I a także zawodników m.in: Sebastiana Rozwadowskiego, Marcina Kurpa. Wśród szkolących nie może zabraknąć udziału lekarza sportowego pana Piotra Kulpaki.
Szkolenie zakończone zostanie egzaminem zgodnie z pkt 3.4.1 Regulaminu Licencji Sportu Samochodowego.


Czytaj więcej...
Udana kwesta 03.11.2017 13:22
 
 
 
 
Doroczna kwesta na rzecz ratowania olsztyńskich cmentarzy wypadła nadspodziewanie dobrze. Mimo nie najlepszej pogody, mieszkańcy Olsztyna i innych miejscowości otworzyli swoje serca i "kieszenie", aby poprzez 36 wolontariuszy pomóc w zbieraniu środków na ratowanie zabytków na olsztyńskich nekropoliach. Zebrano 16.566,98 zł tj.więcej o 6 tys. w stosunku do roku ubiegłego. 
 

Czytaj więcej...
Kwesta na cmentarzu... 31.10.2017 11:03

 
Kolejny raz członkowie klubu wezmą udział w akcji Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy i po raz 15 zbierać będą pieniądze w celu ratowania dawnych nekropolii. Marcin Kurp - mistrz Polski oraz Wojciech Fijałkowski - wiceprezes AKW kwestować będą w dniu 1 listopada 2017 roku w godz. 12:00 - 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie, wejście od ul. Abramowskiego. Proszę, abyście wrzucali pieniążki do ich skarbonek. Zapraszamy.
 
Paweł Prokopowicz - Prezes AKW 
Mamy Mistrza Polski !!! 15.10.2017 21:44
Tym razem załoga Marcin Kurp/ Sebastian Wach musiała wziąć udział we wszystkich rundach RSMP aby obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł w Kl. HR 4. Precyzyjny plan na Rajd Śląska został w pełni zrealizowany i możemy pogratulować  Marcinowi Kurp osiągnięcia mety i  skutecznej obrony tytułu Mistrza Polski. Po jej przekroczeniu Marcin powiedział:"Są to najszczęśliwsze dni w moim życiu! Zostałem ojcem zdrowego i pięknego synka Pawła, którego urodziła wczoraj Aneta. I to właśnie IM dedykuję kolejne Mistrzostwo Polski. Paweł czuje się dobrze a ja mam następcę, któremu w przyszłości oddam kierownicę samochodu rajdowego. Dziękuję mojej ekipie na czele z Pawłem Prokopowiczem, już dziadkiem,  za przygotowanie Hondy do sezonu a szczególnie do Rajdu Śląska. Dziękuję również tym, którzy wspierali mnie finansowo, bo sam nie dałbym rady. Pozdrawiam moich przyjaciół i kibiców, dziękując im, że we mnie wierzyli . Do zobaczenia na 11 Grand Prix Olsztyna w dniu 17. 12. 2017 roku."A zatem po zdobyciu Mistrzostwa Łotwy w Kl. 1600 przez naszą załogę Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda, jest to kolejny sukces z którego bardzo się cieszymy i życzymy Im aby realizowali podobne cele w klasach wyższych oraz "generalce". Czekamy również na bardzo dobry występ i wynik w Rajdzie Dakar - 2018 Sebastiana Rozwadowskiego, który nie żałując "wylanego potu" profesjonalnie przygotowuje się do udziału w tej morderczej imprezie. 
 
Zarząd i członkowie Automobilklubu Warmińskiego
Ostatnia Prosta 13.10.2017 12:25
 
Z nr 38 w dniu 13.10.2017 roku załoga Marcin Kurp / Sebastian Wach wystartuje w 6 Rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jakim jest Rajd Śląska. Tuż za nimi jechać będą ich najgroźniejsi rywale do tytułu Mistrza Polski w Kl. HR 4, "kuzyni" Tomasz i Marek Szupryczyńscy, podobnie jak i Marcin Hondą Civic. W klasie tej zgłoszonych jest 6 załóg. Przed ostatnią rundą Marcin ma 13 pkt przewagi nad "kuzynami"oraz 24 pkt nad załogą Bartłomiej Fizia/Wojciech Kolaczek. Aby bez kłopotów obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski w Kl. HR 4, Marcin powinien stanąć na najniższym stopniu podium w tej klasie . Ale znając Marcina, wiemy, że nasze "złote dziecko", nie odpuści. A zatem czekamy na dobre wieści z Żor, 15 października 2017 roku o godz. 20:00, kiedy ogłoszone zostaną wyniki oficjalne Rajdu Śląska!!! 
 
 
Zarząd AKW
 
Niestety...... 07.10.2017 10:58

  

Gdyby w prognozach pogody na najbliższe 24 godz nie było opadów deszczu to ryzykując, "byśmy pojechali" - tak dzisiaj rano, tj. sobota godz. 10:00 stwierdziliśmy z Jurkiem "Dziadkiem" Fortuną. 
Tym razem "góra" nie wzięła pod uwagę naszego wysiłku w doprowadzenie toru do bezpiecznej jazdy, niskiego wpisowego itp. a szkoda! 
Jednak biorąc pod uwagę " miłościwie panujący nam deszcz", który wg prognoz mocno zaznaczy swoją obecność na torze, bezpieczeństwo zawodników i dobrą atmosferę zawodów, niestety z bólem nie tylko serca zmuszony jestem w porozumieniu z zarządem klubu odwołać te zawody. 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡
Mam nadzieję, że przyjdzie czas na bezpieczną i na dobrej nawierzchni imprezę samochodową, czego sobie i Wam życzę!

 

Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Zawodów

https://www.yr.no/place/Poland/Warmia-Masuria/Fr%C4%85czki/

Szutrowy Rally Sprint 05.10.2017 09:09
 
Wiele wskazuje na to że "miłościwie panujący nam deszcz" trochę się zlitował i pozwoli na rozegranie "SZUTROWYCH" zmagań w niedzielę. Wszystkich zainteresowanych prosimy o szczegółowe śledzenie informacji
 
Mamy Mistrzów !!! 05.10.2017 08:45

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy że członkowie naszego klubu Sebastian Chrzanowski z Adamem Biniędą w roli umysłowego w ostatni weekend podczas Rallysprint Saldus zdobyli w klasie 1600 mistrzostwo Łotwy w rallysprintach.
"Bardzo cieszę się z decyzji o startach w sezonie 2017 poza granicami Polski. Nowe trasy, inna specyfika OS, duże prędkości i znakomici rywale spowodowali, że nasze przygotowanie do tego cyklu musiało być perfekcyjne. W każdej rundzie mistrzostw Łotwy brało udział 70 - 110 załóg. A zatem konkurencja była ostra. Sukces ten oprócz własnej pracy, zawdzięczamy naszym partnerom, firmie Schwarte - Milfor, Mart - Styl, IT Prosper - powiedział Sebastian, a Adam dodał "kończący sezon oprócz nauki i zbierania doświadczeń zakończył się zdobyciem Mistrza Łotwy w klasie 1600 w supersprintach". Po cichu zakładaliśmy, "że dobrze by było tak stanąć na pudle w klasie", ale jak widać marzenia spełniły się z nawiązka. A zatem warto marzyć! W związku z odwołaniem Rajdu Suwalskiego, chcemy pokazać się kibicom motosportu na torze we Frączkach,  Warszawskiej Barbórce oraz Grand Prix Olsztyna, no chyba, że jeszcze coś - dodał tajemniczo Sebastian.
Gratulujemy zawodnikom i Ich partnerom, że trafnie wybrali naszych zawodników do promocji swoich Firm
  
Zarząd AKW 
Szutrowe ściganie na Frączkach 03.10.2017 19:51

 

Wiele pracy w ostatnią sobotę września włożył Jurek "DZIADEK" Fortuna, aby tor we Frączkach był przygotowany na niedzielne (08.10.) zawody. Całkowicie nowy start, poprawiona nawierzchnia na całej długości toru i dodatkowe rowy dla odprowadzenia "miłościwie panującej" w tym sezonie na torze wody. Wszystko to miało na celu aby tor był przygotowany do rozegrania bezpiecznych zawodów.

Jeśli opadów zbyt wiele się nie pojawi to o rozegranie zawodów i dobrą atmosferę w niedzielę będę spokojny. Proszę obserwować stronę klubową oraz FB na których umieszczać będziemy bieżące informacje 

 

 Dyrektor Zawodów

Wojciech Fijałkowski 

 

Było pięknie i bezpiecznie... 26.09.2017 17:45

 
 
Obiecana z góry pogoda była przepiękna. Spowodowało to, że wokół tras odcinków specjalnych, na bramie mety i ceremonii zakończenia rajdu w Stodole Kultury było bardzo dużo kibiców. Dobrze przygotowana i zabezpieczona trasa przypadła do gustu wszystkim załogom. Poza tym chwaliły one dobrą atmosferę podczas trwania zawodów. W Stodole Kultury najlepsi otrzymali puchary, a wszyscy zawodnicy i uczestnicy skosztowali słodkości dobromiejskiej Jutrzenki. Niebawem dobre słowo na zakończenie.
 

 

Wojciech Fijałkowski,
Dyrektor Rajdu
 
 

 

Lista Startowa 23.09.2017 20:42
 

Lista startowa na jutrzejszy poranek.
Życzymy wszystkim mety :-) 
 
 
Pozostało kilka godzin 23.09.2017 01:08
 
To już za parę godzin rozpoczniemy 5 Rajd 1001 Jezior. Poniżej publikujemy niezbędne dla niektórych informacje ;-)
 
 
 
 
Już tylko 3 dni i start 20.09.2017 20:55

Ostatnie 24 godziny pozostały do zamknięcia listy zgłoszeń. Lista cały czas rośnie i rośnie. Proszę wszystkich uczestników, aby przed wypełnieniem zgłoszenia na rajd, uważnie poczytali regulaminy. Tam znajdziecie odpowiedzi na prawie wszystkie pytania, które do tej pory od Was usłyszałem. 
A rajd, no cóż, jest przygotowany. Na jego start w naszych aktach znajduje się pozytywna decyzja PSD w Olsztynie, nr 12/2017. W miejscowościach wokół tras rajdu i na drogach po których przebiegają OS rozwieszone zostały plakaty z informacjami co, gdzie, kiedy?
A zatem zapraszam w dniu 24 września 2017 roku w okolice Dobrego Miasta, Spręcowa, Sętala, Nowych Włók i Tuławek, miłośników motosportu do oglądania kolejnej edycji 5 Rajdu 1001 Jezior. Oglądaj rajd bezpiecznie, słuchając i przestrzegając uwag sędziów.
Do zobaczenia na mecie!
 
Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Rajdu 
 
5 Rajd 1001 Jezior coraz bliżej 15.09.2017 11:10

 
 
 
 
Poniżej przedstawiamy mapki tegorocznych OS-ów. Odcinki dla SKJS są te same jak dla RO tylko o skróconych długościach
 
 
Zawody na Frączkach odwołane 09.09.2017 13:21

 

Zgadzamy się z Piotrem Szakalem, który napisał na Facebooku: "Jednak ten rok nie jest łaskawy dla tego toru. A szkoda!". Tyle wody na torze do tej pory jeszcze nie było. Niestety, ale po raz trzeci z tego powodu zmuszeni jesteśmy odwołać "nieszczęsną" 3 rundę SZPAK-W. Czekamy na lepszą pogodę!

 

 Pozdrawiamy

 Jerzy Fortuna "Dziadek"
 Wojciech Fijałkowski- Dyrektor Zawodów 

Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja