O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

5 Rajd 1001 Jezior 07.09.2017 21:25
 
Przysłowiowa "kropka nad i" dzisiaj postawiona została, co nareszcie pozwala na publikację dokumentów na imprezę.
Poniżej publikujemy dokumenty dla zawodników biorących udział w RO i SKJS. Zapraszmy do lektury i zgłaszania się do rywalizacji
 
 
3 Runda Szutrowego Pucharu AKW 04.09.2017 21:32

Serdecznie zapraszamy na kolejne szutrowe emocje do Frączek. Niestety mimo wielu naszych próśb i pism, aby niedzielne zawody odbyły się jako przełożona z lipca runda Mistrzostw Warmii i Mazur, nie znalazły one poparcia u przewodniczącego OKSS w Olsztynie i zawody odbędą się jako 3 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego ( szczegóły korespondencji w tej sprawie i nie tylko przedstawimy wkrótce ).
 Mimo powyższych kłopotów zapraszam na tor szutrowy do Frączek na zawody o Puchar Prezesa C.H.Carrefur w Olsztynie. Życzę dużych emocji. Uczestników odsyłam do załączonego regulaminu a kibiców zapraszam na "oglądarę" na godzinę 10:00
 
 
Prezes AKW
Paweł Prokopowicz 
 
Start za 35 dni !!! 20.08.2017 15:41
5 Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii w Dobrym Mieście coraz bliżej. Trasy na drogach asfaltowych w gminie Dobre Miasto i Dywitach wyznaczone. Długość rajdu dla "zawodowców", którzy mają licencje sportowe wynosi prawie 130 km, w tym około 50 km podzielonych na 8 OS. Natomiast "amatorzy" w ramach regulaminu SKJS przejadą niespełna 120 km, w tym pokonają 7 prób sportowych o długości 25 km. W obydwu regulaminach, tj: RO i SKJS wydzielono klasy dla " Legend Rajdowych na Warmii" tak, żeby każdy biorący udział znalazł coś dla siebie. Rajd ten będzie jednocześnie 7 Rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.
     W sobotę 23. 09. 2017 roku w Stodole Kultury, przy ul. Górnej 22, gdzie usytuowano Biuro Rajdu odbędzie się OA i odprawa załóg, które w tym dniu zapoznawać się będą z trasą rajdu oraz dokonają BK.
     W niedzielę 24. 09. 2017 roku prawdziwe ściganie. O godz. 9:00 start z bramy ustawionej w Skansenie Miejskim przy ul. Sowińskiego 15 i po przejechaniu trasy rajdu, tam też meta. Rozdanie pucharów i nagród /przewidujemy/ nastąpi w Stodole Kultury, adres jw. około godz. 17:30. 
     Dopinamy guziki, żeby impreza wypadła okazale. Spodziewamy się startu załóg zagranicznych oraz tych, którzy swoimi autami z ubiegłego wieku tak wiele zamieszali w historii motosportu w Polsce. Więcej na stronie www.rajd1001jezior.pl, gdzie ukazywać się będą aktualności.
Zapraszamy na piękną Warmię jesienią i oczekujemy na zgłoszenia.
Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW 
Zlot Pojazdów Zabytkowych Działdowo 19.08.2017 15:36

 Dnia 27 sierpnia odbędzie się w Działdowie Zlot Pojazdów Zabytkowych. Jest to impreza towarzysząca podczas Działdowskiego Jarmarku Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Podobnie jak w ubiegłym roku, spodziewamy się dużej liczby uczestników oraz widzów. Bogata oprawa artystyczna - w tym koncerty zespołu Rezerwat, Jambo Africa i włoskiego wokalisty Matteo Mazzucca, darmowa grochówka i kiełbaski, warsztaty rękodzielnicze, animacje dla dzieci i wiele innych działań uatrakcyjnią zlot. Statuetki w sześciu kategoriach zostaną wręczone między koncertami na scenie. Gorąco zachęcamy do przyjazdu z rodzinami, aby miło spędzić czas w Działdowie.

 Maciej Lamperski

 

Patronat medialny zlotu

portal zabytkowi.com

 

 

Plakat jarmarku 

Ulotka z tekstem

 

I znów zwycięstwo !!! 05.08.2017 01:19

 

Z wielkimi obawami od poniedziałku 10 lipca 2017 roku patrzyliśmy w niebo przed 2 Ogólnopolskim Zlotem Caravaningowym Grunwald 2017. No i co? Prośby do „góry” dały efekty. Przestał padać deszcz, chmury gdzieś zniknęły i zaczęła być piękna pogoda a wraz z nią pojawiły się piękne kampery oraz samochody z przyczepami z różnych stron Polski. Przygotowane miejsce i jego pełen „wypas” (wc, łazienki, prysznice, prąd, ochrona a przede wszystkim czystość) zadowoliły uczestników zlotu.

Galeria zdjęć 

 


Czytaj więcej...
Kurz opadł, drogi wyrównane, płoty naprawione... 17.07.2017 21:43
Kurz opadł, drogi wyrównane, płoty naprawione...
emocje jeszcze nie, a my przygotowujemy się do następnych zawodów.  20 Rajd Warmiński - Toyota 2017 przeszedł do historii. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy wykazali dużo dobrej woli, aby rajd ten mógł wystartować. Dziękuję Panu Gustawowi Markowi Brzezin, Marszałkowi Województwa Warmińsko - Mazurskiego za objęcie Patronatu Honorowego nad rajdem oraz wsparcie finansowe. Panu Prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi za okazałą determinację podczas zakończenia rajdu i cierpliwe wręczanie pucharów dla tych, którzy dojechali do mety nad jeziorem Ukiel .Za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu rajdu, ukłony i podziękowania dla Pani Małgorzaty Chyziak - Starosty Olsztyńskiego. Panom Wójtom gmin Jonkowo, Świątki i Dywity za pozytywne opinie dot. wykorzystania "ostatnich, prawdziwych i bardzo dobrych" dróg szutrowych na trasy OS. A to wszystko na WARMII !  Gratuluję  Panu Miłoszowi Słomińskiemu Prezesowi firmy MIR-WIT w Olsztynie, doskonałego wyboru naszego klubu do promocji swojej firmy poprzez sport samochodowy oraz Panu Rafałowi Nowakowskiemu za to, że był wszędzie tam, gdzie być powinien. 
 
 

Czytaj więcej...
Deszcz nas pokonał 11.07.2017 11:14
 
 Uwaga Uwaga
Po dzisiejszej porannej kontroli toru we Frączkach w związku z ilością wody, która spadła w ciągu ostatnich 12 godzin i niekorzystnych prognoz
 
 
na najbliższe dni, mając na uwadze bepieczeństwo i przyjemność z jazdy uczestników, niedzielna runda decyzją Dyrektora została przesunięta. Termin podamy po uzgodnieniu z OKSS
 
Dyrektor
Maciej Fijałkowski 
 
Do zlotu zostało już tylko 13 dni... 30.06.2017 20:59

Po raz drugi zarząd AKW - sekcja caravaningowa zaprasza na oglądanie kolejnego zwycięstwa wojsk polsko - litewskich nad Krzyżakami, które nastapi 15 lipca 2017 roku po godz.15:00 obok naszego zlotu /50m/. Przewidujemy piękną pogodę, fajny program, miłą atmosferę i trochę niespodzianek. Nie stój sam na polu grunwaldzkim, dołącz do nas. Razem będzie nam weselej i śpiewanie lepiej wyjdzie!

W związku z pytaniami dot. naszego zlotu informuję, że zgłoszenia wraz z wpłatami na nasze konto przyjmujemy tylko do 4 lipca 2017 roku. 

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - program zlotu

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - regulamin zlotu

 

Zapraszamy 

Waldemar Szymański - Szef sekcji caravaningowej Warmia - Camp AKW 

 

Kliknij, aby zobaczyć plakat zlotu w rozdzielczości 1024x726 

 

 

Do startu pozostało kilka dni... 19.06.2017 22:56

Zapinamy ostatnie guziki przed rajdem. Trasa -  poprawiona i przygotowana do ścigania na OS. Jak najszybciej bezpiecznie do mety, ku zadowoleniu kibiców. Po szczegóły na stronę  rajdu www.rajdwarminski.pl, która funkcjonuje od kilkunastu dni.

Kliknij, aby zobaczyć plakat w powiększeniu 

Super Sprint - PROLOG 14.06.2017 13:26
 
 
Tradycyjnie już na bieżni olsztyńskiego stadionu razem z prezentacją załóg - prologiem dla uczestników i zawodników 20 Rajdu Warmińskiego - TOYOTA 2017, dnia 24 czerwca 2017 odbędzie się Super Sprint o puchar Prezydenta Olsztyna.
Poniżej zamieściliśmy druk zgłoszenia i regulamin uzupełniający.
Zapraszamy do rywalizacji i porównania swoich umiejętności z najlepszymi. 
 
Dla kibiców: 
Cena biletów wstępu w kasach przed imprezą będzie wynosić po 12 zł. Dzieci do lat 5  wchodzą na stadion wraz z opiekunem za darmo.
 
 
  
 
Już za kilkanaście dni.. 09.06.2017 12:27

 

20 Rajd Warmiński – Toyota 2017 to  4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedzi Prolog na stadionie OSiR w Olsztynie w sobotę 24 czerwca 2017 roku o godz. 17:30. Oprócz prezentacji załóg, wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna pokażemy coś, czego jeszcze  w Olsztynie nie było. Właściwe ściganie na OS o nawierzchni szutrowej rozpocznie się rano w niedzielę 25 czerwca 2017 roku- startem ze strefy serwisowej przy Manor Hotel w Olsztynie. Dla zawodników będzie to trasa o długości 50,55 km składająca się z 7 OS. Dla amatorów przygotowaliśmy w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości  24 km. Cała trasa rajdu liczyć będzie około 150 km dla RO i 90 km dla SKJS. Przebiegać będzie w znacznej części po nowych OS, a na pewno po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii. Meta usytuowana zostanie na parkingu w przepięknej scenerii brzegu jeziora Ukiel /Krzywe/. Termin rajdu, tydzień przed "Polskim" w Mikołajkach sprawił zapewne, że już teraz zgłaszają się zawodnicy z Polski oraz Włoch i Hiszpanii. Niebawem na stronie rajdu więcej szczegółów, które pozytywnie zaskoczą zapewne  zawodników i kibiców.

Wojciech Fijałkowski

Wiceprezes AKW 

 

Festyn - Dzień Dziecka 2017 08.06.2017 12:13
Od sobotniego Festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka, minęło już 5 dni. Od tego czasu pogoda zdążyła się już kilkakrotnie zmienić. Najważniejsze, że podczas obchodu święta tych najmłodszych, warunki atmosferyczne były wyśmienite i w niczym nie przeszkodziły! Sama impreza przebiegała zgodnie z planem i chwilę po godzinie 10 uczestnicy mogli zacząć korzystać z atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wystawione zostały dwa samochody rajdowe (Zbigniewa Staniszewskiego i Marcina Kurpa) wraz z symulatorem rajdowym Krzysztofa Hołowczyca - Peugeot 206 WRC. Z pojazdów obecny był jeszcze wóz strażacki, karetka ratunkowa, motocykle patrolowej "drogówki". Były one dostępne do zwiedzania przez około 1,5 godziny. Podczas Festynu przeprowadzono pozorowany wypadek samochodu osobowego i pokazano współdziałanie służb ratowniczych. Natomiast w symulatorze dachowania można było się na własnej skórze przekonać o tym jak bardzo istotną sprawą jest zapinanie pasów. Oczywiście na tym nie koniec. Atrakcje motoryzacyjne były dopełniane przez dmuchaną zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw, konkursy plastyczne i rysunkowe. Na placu parkingowym zorganizowano dla dzieci z uwzględnieniem ich wieku konkursy plastyczne i rysunkowe na temat oglądanej akcji ratowania osób biorących udział w „wypadku” oraz zabawy ruchowe również z udziałem przedstawicieli starszego pokolenia. Konkursy te cieszyły się dużym powodzeniem wśród obecnych na Festynie. Rozdano dzieciom wszystkie Dyplomy Uczestnictwa a także  nagrody i upominki przygotowane przez CH Carrefour. A było ich ponad 5 tys. szt. Dodatkowo rozdawana była wata cukrowa, lody i puszki z napojami gazowanymi. Dużym zainteresowaniem cieszył się również „kącik” malowania dziecięcych twarzy. Zastosowano do tego atestowane, bezpieczne dla skóry farby. W ocenie osób obecnych i biorących udział w Festynie, była to impreza bardzo udana a uśmiechnięte buźki dzieci świadczyły o ich zadowoleniu. Co warto podkreślić - podczas trwania Festynu nie wydarzyło się nic, co zagrażałoby bezpiecznemu przebiegowi imprezy dla uczestników!

 
Chcielibyśmy najmocniej podziękować współorganizatorowi - CH Carrefour! Za pomoc w zorganizowaniu atrakcji dziękujemy równie bardzo strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Olsztynie, ratownikom z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, policjantom z Komendy Miejskiej Policji, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Olsztynie, Krzysztofowi Hołowczycowi, Zbigniewowi Staniszewskiemu, Marcinowi Kurpowi, animatorkom z SP2 w Olsztynie, członkom Automobilklubu Warmińśkiego oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do świetnej zabawy! 
 
Maciej Lamperski 
 
Galeria zdjęć - wraz z pracami konkursowymi (na drugiej stronie albumu)
 
Do bitwy pozostało jeszcze 38 dni... 07.06.2017 18:33

Po raz drugi zarząd AKW - sekcja caravaningowa zaprasza na oglądanie kolejnego zwycięstwa wojsk polsko - litewskich nad Krzyżakami, które nastapi 15 lipca 2017 roku po godz.15:00 obok naszego zlotu /50m/. Przewidujemy piękną pogodę, fajny program, miłą atmosferę i trochę niespodzianek. Nie stój sam na polu grunwaldzkim, dołącz do nas. Razem będzie nam weselej i śpiewanie lepiej wyjdzie!

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - program zlotu

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - regulamin zlotu

 

Zapraszamy 

Waldemar Szymański - Szef sekcji caravaningowej Warmia - Camp AKW 

 

Kliknij, aby zobaczyć plakat zlotu w rozdzielczości 1024x726 

 

 

Festyn z okazji Dnia Dziecka! 29.05.2017 16:49

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka, Automobilklub Warmiński we współpracy z Centrum Handlowym Carrefour,  organizuje Festyn Edukacyjno-Rekreacyjny „Bezpieczny Maluch”. Odbędzie się on dnia 3 czerwca, w godzinach 10:00 – 14:00 przy CH Carrefour (Olsztyn, Krasickiego 1B). Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieciaki – te mniejsze i te większe, wraz z rodzinami, jak i wszystkich pozostałych zainteresowanych. Nie zabraknie obecności aut rajdowych (w tym także symulatora samochodu rajdowego Krzysztofa Hołowczyca – Peugeot 206 WRC) i pojazdów uprzywilejowanych. Oprócz atrakcji motoryzacyjnych, specjalnie z myślą o dzieciach, zostanie przygotowana m.in dmuchana zjeżdżalnia, plac zabaw, konkursy plastyczne i rysunkowe. Szczegółowa rozpiska atrakcji zawarta jest na plakacie.

Automobilklub Warmiński

Maciej Lamperski 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć plakat w maksymalnej rozdzielczości 

 

Nabieramy rozpędu! 15.05.2017 14:43

 

 

 Po udanym Rajdzie Kwidzyńskim rozegranym na szosie, czas na odcinki specjalne na drogach szutrowych. Dyrektor 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup, Lesław Orski zaprasza na "swoje szutry" 26 i 27 maja 2017 roku. Przygotował dla Was 47,6 km i podzielił je na 6 OS. Na tej samej trasie  startować będą najlepsi kierowcy polscy, gdyż 2 runda obydwu pucharów jest eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. A zatem można będzie  porównać swoje czasy do najlepszych i zobaczyć jacy jesteśmy dobrzy...Życzę wszystkim osiągnięcia mety i nabrania "rozpędu"na następne rundy naszych pucharów, które niebawem. 

 Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW

 

 Regulamin

 

Już teraz zarezerwuj czas! 27.04.2017 22:54

20 Rajd Warmiński - 4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedzi Prolog na stadionie OSiR w Olsztynie w sobotę 24 czerwca 2017 roku o godz. 17:30. Oprócz prezentacji załóg, wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna pokażemy coś, czego jeszcze  w Olsztyni nie było. Właściwe ściganie na OS o nawierzchni szutrowej rozpocznie się rano w niedzielę, 25 czerwca 2017 roku. Dla zawodników bedzie to trasa o długosći 50 km podzielona na 7 OS. Dla amatorów przygotowaliśmy w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości około 25 km. Trasa rajdu liczyć będzie około 150 km i przebiegać będzie w znacznej części po nowych OS, malowniczych drogach szutrowych Warmii. Termin rajdu, tydzień przed "Polskim" w Mikołajkach sprawi zapewne, że na liście startowej pojawją się nazwiska z innych państw niż Polska. Niebawem na stronie rajdu więcej szczegółów, które zaskoczą pozytywnie zawodników i kibiców. 

 

Zapraszam,

Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW

Zapraszamy do Dobrego Miasta! 27.04.2017 22:42

W tym roku obchodzimy mały jubileusz. Już po raz piaty organizować będziemy w dniach 23 i 24.09.2017 r. na Warmii z bazą w Dobrym Mieście tę imprezę samochodową dla aut starszych i tych trochę młodszych. W ramach regulaminu RO dla "zawodowców" przygotujemy 7 OS o długości 50 km a dla "amatorów" w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości około 25 km. Planujemy, żeby była to impreza kompaktowa o całkowitej długości do 130 km. W obu regulaminach znajdziemy miejsce dla " Rajdowych Legend Na Warmii " tak, żeby każdy zawodnik lub uczestnik znalazł w nich miejsce dla siebie. A wszystko to dodatkowo w ramach 2 Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur.  W najbliższej przyszłości uruchamiamy stronę www.rajd1001jezior.pl, gdzie ukaże się wiele interesujących informacji dla Państwa  o programie, trasach, hotelach itp. Chcemy z Waszym udziałem stworzyć miłą atmosferę imprezy, pokazać o tej porze piękną Warmię i Dobre Miasto tak, aby każdy wyjeżdżając obiecał, że wróci tu za rok.

 Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW 

 

Od potopu aż po kurz! 27.04.2017 11:51
Błoto, dużo kałuż - tym przywitały nas Frączki w ostatnią niedzielę. Pomimo świetnego przygotowania toru przez kolegów z Automobilklubu Warmińskiego dzień wcześniej, pogoda w nocy spłatała nam figle. Po problemach przy samym wjeździe na teren zawodów, po zapoznaniu się z trasą, z przejazdu na przejazd wyglądało to coraz korzystniej - załogi osiągały coraz to lepsze czasy i (co warto podkreślić) wszystkie ukończyły zawody! Tak jak zostało nam obiecane - na zawodach pojawił się kurz. Skoro jednak kurz po zawodach zdążył już opaść, pragnę pogratulować wszystkim zawodnikom, zaprosić na kolejne organizowane zawody i przedstawić wyniki "II Rundy Mistrzostw Warmii i Mazur" & "I Rundy Szutrowego Pucharu AKW" z dnia 23.04.2017 we Frączkach.
 
 
Maciej Lamperski 
 
Zaproszenie na prawdziwe ściganie! 21.04.2017 09:57

W dniu 23.04.2017 roku na Torze Szutrowym we Frączkach od godz. 10:00 prawdziwi kierowcy rajdowi pokażą swoje umiejętności w ramach Mistrzostw Warmii i Mazur oraz Szutrowego Pucharu AKW (SZPAKW). W zawodach wezmą udział czołowi zawodnicy okręgu ze Zbyszkiem Staniszewskim na czele. A zatem zapraszamy uczestników od godz: 8:00 a kibiców 2 godz. później, życząc wiele emocji.

 

Wojciech Fijałkowski
Dyrektor Zawodów
 

 

Życzenia Wielkanocne 15.04.2017 16:14
Z okazji Świąt Wielkanocnych 2017, życzymy wszystkim wielu radosnych chwil, pasma sukcesów, osiągania założonych sobie celów na bliższą i dalszą przyszłość, a przede wszystkim zdrowia i szczęścia! Rodzinnego śniadania w niedzielę i udanej niespodzianki pozostawionej przez zajączka :).
 
Automobilklub Warmiński
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja