O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Mamy Mistrzów !!! 05.10.2017 08:45

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy że członkowie naszego klubu Sebastian Chrzanowski z Adamem Biniędą w roli umysłowego w ostatni weekend podczas Rallysprint Saldus zdobyli w klasie 1600 mistrzostwo Łotwy w rallysprintach.
"Bardzo cieszę się z decyzji o startach w sezonie 2017 poza granicami Polski. Nowe trasy, inna specyfika OS, duże prędkości i znakomici rywale spowodowali, że nasze przygotowanie do tego cyklu musiało być perfekcyjne. W każdej rundzie mistrzostw Łotwy brało udział 70 - 110 załóg. A zatem konkurencja była ostra. Sukces ten oprócz własnej pracy, zawdzięczamy naszym partnerom, firmie Schwarte - Milfor, Mart - Styl, IT Prosper - powiedział Sebastian, a Adam dodał "kończący sezon oprócz nauki i zbierania doświadczeń zakończył się zdobyciem Mistrza Łotwy w klasie 1600 w supersprintach". Po cichu zakładaliśmy, "że dobrze by było tak stanąć na pudle w klasie", ale jak widać marzenia spełniły się z nawiązka. A zatem warto marzyć! W związku z odwołaniem Rajdu Suwalskiego, chcemy pokazać się kibicom motosportu na torze we Frączkach,  Warszawskiej Barbórce oraz Grand Prix Olsztyna, no chyba, że jeszcze coś - dodał tajemniczo Sebastian.
Gratulujemy zawodnikom i Ich partnerom, że trafnie wybrali naszych zawodników do promocji swoich Firm
  
Zarząd AKW 
Szutrowe ściganie na Frączkach 03.10.2017 19:51

 

Wiele pracy w ostatnią sobotę września włożył Jurek "DZIADEK" Fortuna, aby tor we Frączkach był przygotowany na niedzielne (08.10.) zawody. Całkowicie nowy start, poprawiona nawierzchnia na całej długości toru i dodatkowe rowy dla odprowadzenia "miłościwie panującej" w tym sezonie na torze wody. Wszystko to miało na celu aby tor był przygotowany do rozegrania bezpiecznych zawodów.

Jeśli opadów zbyt wiele się nie pojawi to o rozegranie zawodów i dobrą atmosferę w niedzielę będę spokojny. Proszę obserwować stronę klubową oraz FB na których umieszczać będziemy bieżące informacje 

 

 Dyrektor Zawodów

Wojciech Fijałkowski 

 

Było pięknie i bezpiecznie... 26.09.2017 17:45

 
 
Obiecana z góry pogoda była przepiękna. Spowodowało to, że wokół tras odcinków specjalnych, na bramie mety i ceremonii zakończenia rajdu w Stodole Kultury było bardzo dużo kibiców. Dobrze przygotowana i zabezpieczona trasa przypadła do gustu wszystkim załogom. Poza tym chwaliły one dobrą atmosferę podczas trwania zawodów. W Stodole Kultury najlepsi otrzymali puchary, a wszyscy zawodnicy i uczestnicy skosztowali słodkości dobromiejskiej Jutrzenki. Niebawem dobre słowo na zakończenie.
 

 

Wojciech Fijałkowski,
Dyrektor Rajdu
 
 

 

Lista Startowa 23.09.2017 20:42
 

Lista startowa na jutrzejszy poranek.
Życzymy wszystkim mety :-) 
 
 
Pozostało kilka godzin 23.09.2017 01:08
 
To już za parę godzin rozpoczniemy 5 Rajd 1001 Jezior. Poniżej publikujemy niezbędne dla niektórych informacje ;-)
 
 
 
 
Już tylko 3 dni i start 20.09.2017 20:55

Ostatnie 24 godziny pozostały do zamknięcia listy zgłoszeń. Lista cały czas rośnie i rośnie. Proszę wszystkich uczestników, aby przed wypełnieniem zgłoszenia na rajd, uważnie poczytali regulaminy. Tam znajdziecie odpowiedzi na prawie wszystkie pytania, które do tej pory od Was usłyszałem. 
A rajd, no cóż, jest przygotowany. Na jego start w naszych aktach znajduje się pozytywna decyzja PSD w Olsztynie, nr 12/2017. W miejscowościach wokół tras rajdu i na drogach po których przebiegają OS rozwieszone zostały plakaty z informacjami co, gdzie, kiedy?
A zatem zapraszam w dniu 24 września 2017 roku w okolice Dobrego Miasta, Spręcowa, Sętala, Nowych Włók i Tuławek, miłośników motosportu do oglądania kolejnej edycji 5 Rajdu 1001 Jezior. Oglądaj rajd bezpiecznie, słuchając i przestrzegając uwag sędziów.
Do zobaczenia na mecie!
 
Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Rajdu 
 
5 Rajd 1001 Jezior coraz bliżej 15.09.2017 11:10

 
 
 
 
Poniżej przedstawiamy mapki tegorocznych OS-ów. Odcinki dla SKJS są te same jak dla RO tylko o skróconych długościach
 
 
Zawody na Frączkach odwołane 09.09.2017 13:21

 

Zgadzamy się z Piotrem Szakalem, który napisał na Facebooku: "Jednak ten rok nie jest łaskawy dla tego toru. A szkoda!". Tyle wody na torze do tej pory jeszcze nie było. Niestety, ale po raz trzeci z tego powodu zmuszeni jesteśmy odwołać "nieszczęsną" 3 rundę SZPAK-W. Czekamy na lepszą pogodę!

 

 Pozdrawiamy

 Jerzy Fortuna "Dziadek"
 Wojciech Fijałkowski- Dyrektor Zawodów 

5 Rajd 1001 Jezior 07.09.2017 21:25
 
Przysłowiowa "kropka nad i" dzisiaj postawiona została, co nareszcie pozwala na publikację dokumentów na imprezę.
Poniżej publikujemy dokumenty dla zawodników biorących udział w RO i SKJS. Zapraszmy do lektury i zgłaszania się do rywalizacji
 
 
3 Runda Szutrowego Pucharu AKW 04.09.2017 21:32

Serdecznie zapraszamy na kolejne szutrowe emocje do Frączek. Niestety mimo wielu naszych próśb i pism, aby niedzielne zawody odbyły się jako przełożona z lipca runda Mistrzostw Warmii i Mazur, nie znalazły one poparcia u przewodniczącego OKSS w Olsztynie i zawody odbędą się jako 3 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego ( szczegóły korespondencji w tej sprawie i nie tylko przedstawimy wkrótce ).
 Mimo powyższych kłopotów zapraszam na tor szutrowy do Frączek na zawody o Puchar Prezesa C.H.Carrefur w Olsztynie. Życzę dużych emocji. Uczestników odsyłam do załączonego regulaminu a kibiców zapraszam na "oglądarę" na godzinę 10:00
 
 
Prezes AKW
Paweł Prokopowicz 
 
Start za 35 dni !!! 20.08.2017 15:41
5 Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii w Dobrym Mieście coraz bliżej. Trasy na drogach asfaltowych w gminie Dobre Miasto i Dywitach wyznaczone. Długość rajdu dla "zawodowców", którzy mają licencje sportowe wynosi prawie 130 km, w tym około 50 km podzielonych na 8 OS. Natomiast "amatorzy" w ramach regulaminu SKJS przejadą niespełna 120 km, w tym pokonają 7 prób sportowych o długości 25 km. W obydwu regulaminach, tj: RO i SKJS wydzielono klasy dla " Legend Rajdowych na Warmii" tak, żeby każdy biorący udział znalazł coś dla siebie. Rajd ten będzie jednocześnie 7 Rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.
     W sobotę 23. 09. 2017 roku w Stodole Kultury, przy ul. Górnej 22, gdzie usytuowano Biuro Rajdu odbędzie się OA i odprawa załóg, które w tym dniu zapoznawać się będą z trasą rajdu oraz dokonają BK.
     W niedzielę 24. 09. 2017 roku prawdziwe ściganie. O godz. 9:00 start z bramy ustawionej w Skansenie Miejskim przy ul. Sowińskiego 15 i po przejechaniu trasy rajdu, tam też meta. Rozdanie pucharów i nagród /przewidujemy/ nastąpi w Stodole Kultury, adres jw. około godz. 17:30. 
     Dopinamy guziki, żeby impreza wypadła okazale. Spodziewamy się startu załóg zagranicznych oraz tych, którzy swoimi autami z ubiegłego wieku tak wiele zamieszali w historii motosportu w Polsce. Więcej na stronie www.rajd1001jezior.pl, gdzie ukazywać się będą aktualności.
Zapraszamy na piękną Warmię jesienią i oczekujemy na zgłoszenia.
Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW 
Zlot Pojazdów Zabytkowych Działdowo 19.08.2017 15:36

 Dnia 27 sierpnia odbędzie się w Działdowie Zlot Pojazdów Zabytkowych. Jest to impreza towarzysząca podczas Działdowskiego Jarmarku Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Podobnie jak w ubiegłym roku, spodziewamy się dużej liczby uczestników oraz widzów. Bogata oprawa artystyczna - w tym koncerty zespołu Rezerwat, Jambo Africa i włoskiego wokalisty Matteo Mazzucca, darmowa grochówka i kiełbaski, warsztaty rękodzielnicze, animacje dla dzieci i wiele innych działań uatrakcyjnią zlot. Statuetki w sześciu kategoriach zostaną wręczone między koncertami na scenie. Gorąco zachęcamy do przyjazdu z rodzinami, aby miło spędzić czas w Działdowie.

 Maciej Lamperski

 

Patronat medialny zlotu

portal zabytkowi.com

 

 

Plakat jarmarku 

Ulotka z tekstem

 

I znów zwycięstwo !!! 05.08.2017 01:19

 

Z wielkimi obawami od poniedziałku 10 lipca 2017 roku patrzyliśmy w niebo przed 2 Ogólnopolskim Zlotem Caravaningowym Grunwald 2017. No i co? Prośby do „góry” dały efekty. Przestał padać deszcz, chmury gdzieś zniknęły i zaczęła być piękna pogoda a wraz z nią pojawiły się piękne kampery oraz samochody z przyczepami z różnych stron Polski. Przygotowane miejsce i jego pełen „wypas” (wc, łazienki, prysznice, prąd, ochrona a przede wszystkim czystość) zadowoliły uczestników zlotu.

Galeria zdjęć 

 


Czytaj więcej...
Kurz opadł, drogi wyrównane, płoty naprawione... 17.07.2017 21:43
Kurz opadł, drogi wyrównane, płoty naprawione...
emocje jeszcze nie, a my przygotowujemy się do następnych zawodów.  20 Rajd Warmiński - Toyota 2017 przeszedł do historii. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy wykazali dużo dobrej woli, aby rajd ten mógł wystartować. Dziękuję Panu Gustawowi Markowi Brzezin, Marszałkowi Województwa Warmińsko - Mazurskiego za objęcie Patronatu Honorowego nad rajdem oraz wsparcie finansowe. Panu Prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi za okazałą determinację podczas zakończenia rajdu i cierpliwe wręczanie pucharów dla tych, którzy dojechali do mety nad jeziorem Ukiel .Za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu rajdu, ukłony i podziękowania dla Pani Małgorzaty Chyziak - Starosty Olsztyńskiego. Panom Wójtom gmin Jonkowo, Świątki i Dywity za pozytywne opinie dot. wykorzystania "ostatnich, prawdziwych i bardzo dobrych" dróg szutrowych na trasy OS. A to wszystko na WARMII !  Gratuluję  Panu Miłoszowi Słomińskiemu Prezesowi firmy MIR-WIT w Olsztynie, doskonałego wyboru naszego klubu do promocji swojej firmy poprzez sport samochodowy oraz Panu Rafałowi Nowakowskiemu za to, że był wszędzie tam, gdzie być powinien. 
 
 

Czytaj więcej...
Deszcz nas pokonał 11.07.2017 11:14
 
 Uwaga Uwaga
Po dzisiejszej porannej kontroli toru we Frączkach w związku z ilością wody, która spadła w ciągu ostatnich 12 godzin i niekorzystnych prognoz
 
 
na najbliższe dni, mając na uwadze bepieczeństwo i przyjemność z jazdy uczestników, niedzielna runda decyzją Dyrektora została przesunięta. Termin podamy po uzgodnieniu z OKSS
 
Dyrektor
Maciej Fijałkowski 
 
Do zlotu zostało już tylko 13 dni... 30.06.2017 20:59

Po raz drugi zarząd AKW - sekcja caravaningowa zaprasza na oglądanie kolejnego zwycięstwa wojsk polsko - litewskich nad Krzyżakami, które nastapi 15 lipca 2017 roku po godz.15:00 obok naszego zlotu /50m/. Przewidujemy piękną pogodę, fajny program, miłą atmosferę i trochę niespodzianek. Nie stój sam na polu grunwaldzkim, dołącz do nas. Razem będzie nam weselej i śpiewanie lepiej wyjdzie!

W związku z pytaniami dot. naszego zlotu informuję, że zgłoszenia wraz z wpłatami na nasze konto przyjmujemy tylko do 4 lipca 2017 roku. 

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - program zlotu

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - regulamin zlotu

 

Zapraszamy 

Waldemar Szymański - Szef sekcji caravaningowej Warmia - Camp AKW 

 

Kliknij, aby zobaczyć plakat zlotu w rozdzielczości 1024x726 

 

 

Do startu pozostało kilka dni... 19.06.2017 22:56

Zapinamy ostatnie guziki przed rajdem. Trasa -  poprawiona i przygotowana do ścigania na OS. Jak najszybciej bezpiecznie do mety, ku zadowoleniu kibiców. Po szczegóły na stronę  rajdu www.rajdwarminski.pl, która funkcjonuje od kilkunastu dni.

Kliknij, aby zobaczyć plakat w powiększeniu 

Super Sprint - PROLOG 14.06.2017 13:26
 
 
Tradycyjnie już na bieżni olsztyńskiego stadionu razem z prezentacją załóg - prologiem dla uczestników i zawodników 20 Rajdu Warmińskiego - TOYOTA 2017, dnia 24 czerwca 2017 odbędzie się Super Sprint o puchar Prezydenta Olsztyna.
Poniżej zamieściliśmy druk zgłoszenia i regulamin uzupełniający.
Zapraszamy do rywalizacji i porównania swoich umiejętności z najlepszymi. 
 
Dla kibiców: 
Cena biletów wstępu w kasach przed imprezą będzie wynosić po 12 zł. Dzieci do lat 5  wchodzą na stadion wraz z opiekunem za darmo.
 
 
  
 
Już za kilkanaście dni.. 09.06.2017 12:27

 

20 Rajd Warmiński – Toyota 2017 to  4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedzi Prolog na stadionie OSiR w Olsztynie w sobotę 24 czerwca 2017 roku o godz. 17:30. Oprócz prezentacji załóg, wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna pokażemy coś, czego jeszcze  w Olsztynie nie było. Właściwe ściganie na OS o nawierzchni szutrowej rozpocznie się rano w niedzielę 25 czerwca 2017 roku- startem ze strefy serwisowej przy Manor Hotel w Olsztynie. Dla zawodników będzie to trasa o długości 50,55 km składająca się z 7 OS. Dla amatorów przygotowaliśmy w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości  24 km. Cała trasa rajdu liczyć będzie około 150 km dla RO i 90 km dla SKJS. Przebiegać będzie w znacznej części po nowych OS, a na pewno po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii. Meta usytuowana zostanie na parkingu w przepięknej scenerii brzegu jeziora Ukiel /Krzywe/. Termin rajdu, tydzień przed "Polskim" w Mikołajkach sprawił zapewne, że już teraz zgłaszają się zawodnicy z Polski oraz Włoch i Hiszpanii. Niebawem na stronie rajdu więcej szczegółów, które pozytywnie zaskoczą zapewne  zawodników i kibiców.

Wojciech Fijałkowski

Wiceprezes AKW 

 

Festyn - Dzień Dziecka 2017 08.06.2017 12:13
Od sobotniego Festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka, minęło już 5 dni. Od tego czasu pogoda zdążyła się już kilkakrotnie zmienić. Najważniejsze, że podczas obchodu święta tych najmłodszych, warunki atmosferyczne były wyśmienite i w niczym nie przeszkodziły! Sama impreza przebiegała zgodnie z planem i chwilę po godzinie 10 uczestnicy mogli zacząć korzystać z atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wystawione zostały dwa samochody rajdowe (Zbigniewa Staniszewskiego i Marcina Kurpa) wraz z symulatorem rajdowym Krzysztofa Hołowczyca - Peugeot 206 WRC. Z pojazdów obecny był jeszcze wóz strażacki, karetka ratunkowa, motocykle patrolowej "drogówki". Były one dostępne do zwiedzania przez około 1,5 godziny. Podczas Festynu przeprowadzono pozorowany wypadek samochodu osobowego i pokazano współdziałanie służb ratowniczych. Natomiast w symulatorze dachowania można było się na własnej skórze przekonać o tym jak bardzo istotną sprawą jest zapinanie pasów. Oczywiście na tym nie koniec. Atrakcje motoryzacyjne były dopełniane przez dmuchaną zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw, konkursy plastyczne i rysunkowe. Na placu parkingowym zorganizowano dla dzieci z uwzględnieniem ich wieku konkursy plastyczne i rysunkowe na temat oglądanej akcji ratowania osób biorących udział w „wypadku” oraz zabawy ruchowe również z udziałem przedstawicieli starszego pokolenia. Konkursy te cieszyły się dużym powodzeniem wśród obecnych na Festynie. Rozdano dzieciom wszystkie Dyplomy Uczestnictwa a także  nagrody i upominki przygotowane przez CH Carrefour. A było ich ponad 5 tys. szt. Dodatkowo rozdawana była wata cukrowa, lody i puszki z napojami gazowanymi. Dużym zainteresowaniem cieszył się również „kącik” malowania dziecięcych twarzy. Zastosowano do tego atestowane, bezpieczne dla skóry farby. W ocenie osób obecnych i biorących udział w Festynie, była to impreza bardzo udana a uśmiechnięte buźki dzieci świadczyły o ich zadowoleniu. Co warto podkreślić - podczas trwania Festynu nie wydarzyło się nic, co zagrażałoby bezpiecznemu przebiegowi imprezy dla uczestników!

 
Chcielibyśmy najmocniej podziękować współorganizatorowi - CH Carrefour! Za pomoc w zorganizowaniu atrakcji dziękujemy równie bardzo strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Olsztynie, ratownikom z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, policjantom z Komendy Miejskiej Policji, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Olsztynie, Krzysztofowi Hołowczycowi, Zbigniewowi Staniszewskiemu, Marcinowi Kurpowi, animatorkom z SP2 w Olsztynie, członkom Automobilklubu Warmińśkiego oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do świetnej zabawy! 
 
Maciej Lamperski 
 
Galeria zdjęć - wraz z pracami konkursowymi (na drugiej stronie albumu)
 
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja