O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
SZKOLENIE
- licencja zawodnika ND-R
23-24.03.2024 
- licencja sędziego kl I i II
23.03.2024 
 
 
Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 
---------------------------
 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
 
 
25.03.2024r godz 18:00
 Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Ostatnia Prosta 13.10.2017 12:25
 
Z nr 38 w dniu 13.10.2017 roku załoga Marcin Kurp / Sebastian Wach wystartuje w 6 Rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jakim jest Rajd Śląska. Tuż za nimi jechać będą ich najgroźniejsi rywale do tytułu Mistrza Polski w Kl. HR 4, "kuzyni" Tomasz i Marek Szupryczyńscy, podobnie jak i Marcin Hondą Civic. W klasie tej zgłoszonych jest 6 załóg. Przed ostatnią rundą Marcin ma 13 pkt przewagi nad "kuzynami"oraz 24 pkt nad załogą Bartłomiej Fizia/Wojciech Kolaczek. Aby bez kłopotów obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski w Kl. HR 4, Marcin powinien stanąć na najniższym stopniu podium w tej klasie . Ale znając Marcina, wiemy, że nasze "złote dziecko", nie odpuści. A zatem czekamy na dobre wieści z Żor, 15 października 2017 roku o godz. 20:00, kiedy ogłoszone zostaną wyniki oficjalne Rajdu Śląska!!! 
 
 
Zarząd AKW
 
Niestety...... 07.10.2017 10:58

  

Gdyby w prognozach pogody na najbliższe 24 godz nie było opadów deszczu to ryzykując, "byśmy pojechali" - tak dzisiaj rano, tj. sobota godz. 10:00 stwierdziliśmy z Jurkiem "Dziadkiem" Fortuną. 
Tym razem "góra" nie wzięła pod uwagę naszego wysiłku w doprowadzenie toru do bezpiecznej jazdy, niskiego wpisowego itp. a szkoda! 
Jednak biorąc pod uwagę " miłościwie panujący nam deszcz", który wg prognoz mocno zaznaczy swoją obecność na torze, bezpieczeństwo zawodników i dobrą atmosferę zawodów, niestety z bólem nie tylko serca zmuszony jestem w porozumieniu z zarządem klubu odwołać te zawody. 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡
Mam nadzieję, że przyjdzie czas na bezpieczną i na dobrej nawierzchni imprezę samochodową, czego sobie i Wam życzę!

 

Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Zawodów

https://www.yr.no/place/Poland/Warmia-Masuria/Fr%C4%85czki/

Szutrowy Rally Sprint 05.10.2017 09:09
 
Wiele wskazuje na to że "miłościwie panujący nam deszcz" trochę się zlitował i pozwoli na rozegranie "SZUTROWYCH" zmagań w niedzielę. Wszystkich zainteresowanych prosimy o szczegółowe śledzenie informacji
 
Mamy Mistrzów !!! 05.10.2017 08:45

Z nieukrywaną przyjemnością informujemy że członkowie naszego klubu Sebastian Chrzanowski z Adamem Biniędą w roli umysłowego w ostatni weekend podczas Rallysprint Saldus zdobyli w klasie 1600 mistrzostwo Łotwy w rallysprintach.
"Bardzo cieszę się z decyzji o startach w sezonie 2017 poza granicami Polski. Nowe trasy, inna specyfika OS, duże prędkości i znakomici rywale spowodowali, że nasze przygotowanie do tego cyklu musiało być perfekcyjne. W każdej rundzie mistrzostw Łotwy brało udział 70 - 110 załóg. A zatem konkurencja była ostra. Sukces ten oprócz własnej pracy, zawdzięczamy naszym partnerom, firmie Schwarte - Milfor, Mart - Styl, IT Prosper - powiedział Sebastian, a Adam dodał "kończący sezon oprócz nauki i zbierania doświadczeń zakończył się zdobyciem Mistrza Łotwy w klasie 1600 w supersprintach". Po cichu zakładaliśmy, "że dobrze by było tak stanąć na pudle w klasie", ale jak widać marzenia spełniły się z nawiązka. A zatem warto marzyć! W związku z odwołaniem Rajdu Suwalskiego, chcemy pokazać się kibicom motosportu na torze we Frączkach,  Warszawskiej Barbórce oraz Grand Prix Olsztyna, no chyba, że jeszcze coś - dodał tajemniczo Sebastian.
Gratulujemy zawodnikom i Ich partnerom, że trafnie wybrali naszych zawodników do promocji swoich Firm
  
Zarząd AKW 
Szutrowe ściganie na Frączkach 03.10.2017 19:51

 

Wiele pracy w ostatnią sobotę września włożył Jurek "DZIADEK" Fortuna, aby tor we Frączkach był przygotowany na niedzielne (08.10.) zawody. Całkowicie nowy start, poprawiona nawierzchnia na całej długości toru i dodatkowe rowy dla odprowadzenia "miłościwie panującej" w tym sezonie na torze wody. Wszystko to miało na celu aby tor był przygotowany do rozegrania bezpiecznych zawodów.

Jeśli opadów zbyt wiele się nie pojawi to o rozegranie zawodów i dobrą atmosferę w niedzielę będę spokojny. Proszę obserwować stronę klubową oraz FB na których umieszczać będziemy bieżące informacje 

 

 Dyrektor Zawodów

Wojciech Fijałkowski 

 

Było pięknie i bezpiecznie... 26.09.2017 17:45

 
 
Obiecana z góry pogoda była przepiękna. Spowodowało to, że wokół tras odcinków specjalnych, na bramie mety i ceremonii zakończenia rajdu w Stodole Kultury było bardzo dużo kibiców. Dobrze przygotowana i zabezpieczona trasa przypadła do gustu wszystkim załogom. Poza tym chwaliły one dobrą atmosferę podczas trwania zawodów. W Stodole Kultury najlepsi otrzymali puchary, a wszyscy zawodnicy i uczestnicy skosztowali słodkości dobromiejskiej Jutrzenki. Niebawem dobre słowo na zakończenie.
 

 

Wojciech Fijałkowski,
Dyrektor Rajdu
 
 

 

Lista Startowa 23.09.2017 20:42
 

Lista startowa na jutrzejszy poranek.
Życzymy wszystkim mety :-) 
 
 
Pozostało kilka godzin 23.09.2017 01:08
 
To już za parę godzin rozpoczniemy 5 Rajd 1001 Jezior. Poniżej publikujemy niezbędne dla niektórych informacje ;-)
 
 
 
 
Już tylko 3 dni i start 20.09.2017 20:55

Ostatnie 24 godziny pozostały do zamknięcia listy zgłoszeń. Lista cały czas rośnie i rośnie. Proszę wszystkich uczestników, aby przed wypełnieniem zgłoszenia na rajd, uważnie poczytali regulaminy. Tam znajdziecie odpowiedzi na prawie wszystkie pytania, które do tej pory od Was usłyszałem. 
A rajd, no cóż, jest przygotowany. Na jego start w naszych aktach znajduje się pozytywna decyzja PSD w Olsztynie, nr 12/2017. W miejscowościach wokół tras rajdu i na drogach po których przebiegają OS rozwieszone zostały plakaty z informacjami co, gdzie, kiedy?
A zatem zapraszam w dniu 24 września 2017 roku w okolice Dobrego Miasta, Spręcowa, Sętala, Nowych Włók i Tuławek, miłośników motosportu do oglądania kolejnej edycji 5 Rajdu 1001 Jezior. Oglądaj rajd bezpiecznie, słuchając i przestrzegając uwag sędziów.
Do zobaczenia na mecie!
 
Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Rajdu 
 
5 Rajd 1001 Jezior coraz bliżej 15.09.2017 11:10

 
 
 
 
Poniżej przedstawiamy mapki tegorocznych OS-ów. Odcinki dla SKJS są te same jak dla RO tylko o skróconych długościach
 
 
Zawody na Frączkach odwołane 09.09.2017 13:21

 

Zgadzamy się z Piotrem Szakalem, który napisał na Facebooku: "Jednak ten rok nie jest łaskawy dla tego toru. A szkoda!". Tyle wody na torze do tej pory jeszcze nie było. Niestety, ale po raz trzeci z tego powodu zmuszeni jesteśmy odwołać "nieszczęsną" 3 rundę SZPAK-W. Czekamy na lepszą pogodę!

 

 Pozdrawiamy

 Jerzy Fortuna "Dziadek"
 Wojciech Fijałkowski- Dyrektor Zawodów 

5 Rajd 1001 Jezior 07.09.2017 21:25
 
Przysłowiowa "kropka nad i" dzisiaj postawiona została, co nareszcie pozwala na publikację dokumentów na imprezę.
Poniżej publikujemy dokumenty dla zawodników biorących udział w RO i SKJS. Zapraszmy do lektury i zgłaszania się do rywalizacji
 
 
3 Runda Szutrowego Pucharu AKW 04.09.2017 21:32

Serdecznie zapraszamy na kolejne szutrowe emocje do Frączek. Niestety mimo wielu naszych próśb i pism, aby niedzielne zawody odbyły się jako przełożona z lipca runda Mistrzostw Warmii i Mazur, nie znalazły one poparcia u przewodniczącego OKSS w Olsztynie i zawody odbędą się jako 3 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego ( szczegóły korespondencji w tej sprawie i nie tylko przedstawimy wkrótce ).
 Mimo powyższych kłopotów zapraszam na tor szutrowy do Frączek na zawody o Puchar Prezesa C.H.Carrefur w Olsztynie. Życzę dużych emocji. Uczestników odsyłam do załączonego regulaminu a kibiców zapraszam na "oglądarę" na godzinę 10:00
 
 
Prezes AKW
Paweł Prokopowicz 
 
Start za 35 dni !!! 20.08.2017 15:41
5 Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii w Dobrym Mieście coraz bliżej. Trasy na drogach asfaltowych w gminie Dobre Miasto i Dywitach wyznaczone. Długość rajdu dla "zawodowców", którzy mają licencje sportowe wynosi prawie 130 km, w tym około 50 km podzielonych na 8 OS. Natomiast "amatorzy" w ramach regulaminu SKJS przejadą niespełna 120 km, w tym pokonają 7 prób sportowych o długości 25 km. W obydwu regulaminach, tj: RO i SKJS wydzielono klasy dla " Legend Rajdowych na Warmii" tak, żeby każdy biorący udział znalazł coś dla siebie. Rajd ten będzie jednocześnie 7 Rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.
     W sobotę 23. 09. 2017 roku w Stodole Kultury, przy ul. Górnej 22, gdzie usytuowano Biuro Rajdu odbędzie się OA i odprawa załóg, które w tym dniu zapoznawać się będą z trasą rajdu oraz dokonają BK.
     W niedzielę 24. 09. 2017 roku prawdziwe ściganie. O godz. 9:00 start z bramy ustawionej w Skansenie Miejskim przy ul. Sowińskiego 15 i po przejechaniu trasy rajdu, tam też meta. Rozdanie pucharów i nagród /przewidujemy/ nastąpi w Stodole Kultury, adres jw. około godz. 17:30. 
     Dopinamy guziki, żeby impreza wypadła okazale. Spodziewamy się startu załóg zagranicznych oraz tych, którzy swoimi autami z ubiegłego wieku tak wiele zamieszali w historii motosportu w Polsce. Więcej na stronie www.rajd1001jezior.pl, gdzie ukazywać się będą aktualności.
Zapraszamy na piękną Warmię jesienią i oczekujemy na zgłoszenia.
Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW 
Zlot Pojazdów Zabytkowych Działdowo 19.08.2017 15:36

 Dnia 27 sierpnia odbędzie się w Działdowie Zlot Pojazdów Zabytkowych. Jest to impreza towarzysząca podczas Działdowskiego Jarmarku Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Podobnie jak w ubiegłym roku, spodziewamy się dużej liczby uczestników oraz widzów. Bogata oprawa artystyczna - w tym koncerty zespołu Rezerwat, Jambo Africa i włoskiego wokalisty Matteo Mazzucca, darmowa grochówka i kiełbaski, warsztaty rękodzielnicze, animacje dla dzieci i wiele innych działań uatrakcyjnią zlot. Statuetki w sześciu kategoriach zostaną wręczone między koncertami na scenie. Gorąco zachęcamy do przyjazdu z rodzinami, aby miło spędzić czas w Działdowie.

 Maciej Lamperski

 

Patronat medialny zlotu

portal zabytkowi.com

 

 

Plakat jarmarku 

Ulotka z tekstem

 

I znów zwycięstwo !!! 05.08.2017 01:19

 

Z wielkimi obawami od poniedziałku 10 lipca 2017 roku patrzyliśmy w niebo przed 2 Ogólnopolskim Zlotem Caravaningowym Grunwald 2017. No i co? Prośby do „góry” dały efekty. Przestał padać deszcz, chmury gdzieś zniknęły i zaczęła być piękna pogoda a wraz z nią pojawiły się piękne kampery oraz samochody z przyczepami z różnych stron Polski. Przygotowane miejsce i jego pełen „wypas” (wc, łazienki, prysznice, prąd, ochrona a przede wszystkim czystość) zadowoliły uczestników zlotu.

Galeria zdjęć 

 


Czytaj więcej...
Kurz opadł, drogi wyrównane, płoty naprawione... 17.07.2017 21:43
Kurz opadł, drogi wyrównane, płoty naprawione...
emocje jeszcze nie, a my przygotowujemy się do następnych zawodów.  20 Rajd Warmiński - Toyota 2017 przeszedł do historii. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy wykazali dużo dobrej woli, aby rajd ten mógł wystartować. Dziękuję Panu Gustawowi Markowi Brzezin, Marszałkowi Województwa Warmińsko - Mazurskiego za objęcie Patronatu Honorowego nad rajdem oraz wsparcie finansowe. Panu Prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi za okazałą determinację podczas zakończenia rajdu i cierpliwe wręczanie pucharów dla tych, którzy dojechali do mety nad jeziorem Ukiel .Za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu rajdu, ukłony i podziękowania dla Pani Małgorzaty Chyziak - Starosty Olsztyńskiego. Panom Wójtom gmin Jonkowo, Świątki i Dywity za pozytywne opinie dot. wykorzystania "ostatnich, prawdziwych i bardzo dobrych" dróg szutrowych na trasy OS. A to wszystko na WARMII !  Gratuluję  Panu Miłoszowi Słomińskiemu Prezesowi firmy MIR-WIT w Olsztynie, doskonałego wyboru naszego klubu do promocji swojej firmy poprzez sport samochodowy oraz Panu Rafałowi Nowakowskiemu za to, że był wszędzie tam, gdzie być powinien. 
 
 

Czytaj więcej...
Deszcz nas pokonał 11.07.2017 11:14
 
 Uwaga Uwaga
Po dzisiejszej porannej kontroli toru we Frączkach w związku z ilością wody, która spadła w ciągu ostatnich 12 godzin i niekorzystnych prognoz
 
 
na najbliższe dni, mając na uwadze bepieczeństwo i przyjemność z jazdy uczestników, niedzielna runda decyzją Dyrektora została przesunięta. Termin podamy po uzgodnieniu z OKSS
 
Dyrektor
Maciej Fijałkowski 
 
Do zlotu zostało już tylko 13 dni... 30.06.2017 20:59

Po raz drugi zarząd AKW - sekcja caravaningowa zaprasza na oglądanie kolejnego zwycięstwa wojsk polsko - litewskich nad Krzyżakami, które nastapi 15 lipca 2017 roku po godz.15:00 obok naszego zlotu /50m/. Przewidujemy piękną pogodę, fajny program, miłą atmosferę i trochę niespodzianek. Nie stój sam na polu grunwaldzkim, dołącz do nas. Razem będzie nam weselej i śpiewanie lepiej wyjdzie!

W związku z pytaniami dot. naszego zlotu informuję, że zgłoszenia wraz z wpłatami na nasze konto przyjmujemy tylko do 4 lipca 2017 roku. 

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - program zlotu

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - regulamin zlotu

 

Zapraszamy 

Waldemar Szymański - Szef sekcji caravaningowej Warmia - Camp AKW 

 

Kliknij, aby zobaczyć plakat zlotu w rozdzielczości 1024x726 

 

 

Do startu pozostało kilka dni... 19.06.2017 22:56

Zapinamy ostatnie guziki przed rajdem. Trasa -  poprawiona i przygotowana do ścigania na OS. Jak najszybciej bezpiecznie do mety, ku zadowoleniu kibiców. Po szczegóły na stronę  rajdu www.rajdwarminski.pl, która funkcjonuje od kilkunastu dni.

Kliknij, aby zobaczyć plakat w powiększeniu 

Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja