O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
SZKOLENIE
- licencja zawodnika ND-R
23-24.03.2024 
- licencja sędziego kl I i II
23.03.2024 
 
 
Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 
---------------------------
 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
 
 
25.03.2024r godz 18:00
 Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Super Sprint - PROLOG 14.06.2017 13:26
 
 
Tradycyjnie już na bieżni olsztyńskiego stadionu razem z prezentacją załóg - prologiem dla uczestników i zawodników 20 Rajdu Warmińskiego - TOYOTA 2017, dnia 24 czerwca 2017 odbędzie się Super Sprint o puchar Prezydenta Olsztyna.
Poniżej zamieściliśmy druk zgłoszenia i regulamin uzupełniający.
Zapraszamy do rywalizacji i porównania swoich umiejętności z najlepszymi. 
 
Dla kibiców: 
Cena biletów wstępu w kasach przed imprezą będzie wynosić po 12 zł. Dzieci do lat 5  wchodzą na stadion wraz z opiekunem za darmo.
 
 
  
 
Już za kilkanaście dni.. 09.06.2017 12:27

 

20 Rajd Warmiński – Toyota 2017 to  4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedzi Prolog na stadionie OSiR w Olsztynie w sobotę 24 czerwca 2017 roku o godz. 17:30. Oprócz prezentacji załóg, wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna pokażemy coś, czego jeszcze  w Olsztynie nie było. Właściwe ściganie na OS o nawierzchni szutrowej rozpocznie się rano w niedzielę 25 czerwca 2017 roku- startem ze strefy serwisowej przy Manor Hotel w Olsztynie. Dla zawodników będzie to trasa o długości 50,55 km składająca się z 7 OS. Dla amatorów przygotowaliśmy w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości  24 km. Cała trasa rajdu liczyć będzie około 150 km dla RO i 90 km dla SKJS. Przebiegać będzie w znacznej części po nowych OS, a na pewno po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii. Meta usytuowana zostanie na parkingu w przepięknej scenerii brzegu jeziora Ukiel /Krzywe/. Termin rajdu, tydzień przed "Polskim" w Mikołajkach sprawił zapewne, że już teraz zgłaszają się zawodnicy z Polski oraz Włoch i Hiszpanii. Niebawem na stronie rajdu więcej szczegółów, które pozytywnie zaskoczą zapewne  zawodników i kibiców.

Wojciech Fijałkowski

Wiceprezes AKW 

 

Festyn - Dzień Dziecka 2017 08.06.2017 12:13
Od sobotniego Festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka, minęło już 5 dni. Od tego czasu pogoda zdążyła się już kilkakrotnie zmienić. Najważniejsze, że podczas obchodu święta tych najmłodszych, warunki atmosferyczne były wyśmienite i w niczym nie przeszkodziły! Sama impreza przebiegała zgodnie z planem i chwilę po godzinie 10 uczestnicy mogli zacząć korzystać z atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wystawione zostały dwa samochody rajdowe (Zbigniewa Staniszewskiego i Marcina Kurpa) wraz z symulatorem rajdowym Krzysztofa Hołowczyca - Peugeot 206 WRC. Z pojazdów obecny był jeszcze wóz strażacki, karetka ratunkowa, motocykle patrolowej "drogówki". Były one dostępne do zwiedzania przez około 1,5 godziny. Podczas Festynu przeprowadzono pozorowany wypadek samochodu osobowego i pokazano współdziałanie służb ratowniczych. Natomiast w symulatorze dachowania można było się na własnej skórze przekonać o tym jak bardzo istotną sprawą jest zapinanie pasów. Oczywiście na tym nie koniec. Atrakcje motoryzacyjne były dopełniane przez dmuchaną zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw, konkursy plastyczne i rysunkowe. Na placu parkingowym zorganizowano dla dzieci z uwzględnieniem ich wieku konkursy plastyczne i rysunkowe na temat oglądanej akcji ratowania osób biorących udział w „wypadku” oraz zabawy ruchowe również z udziałem przedstawicieli starszego pokolenia. Konkursy te cieszyły się dużym powodzeniem wśród obecnych na Festynie. Rozdano dzieciom wszystkie Dyplomy Uczestnictwa a także  nagrody i upominki przygotowane przez CH Carrefour. A było ich ponad 5 tys. szt. Dodatkowo rozdawana była wata cukrowa, lody i puszki z napojami gazowanymi. Dużym zainteresowaniem cieszył się również „kącik” malowania dziecięcych twarzy. Zastosowano do tego atestowane, bezpieczne dla skóry farby. W ocenie osób obecnych i biorących udział w Festynie, była to impreza bardzo udana a uśmiechnięte buźki dzieci świadczyły o ich zadowoleniu. Co warto podkreślić - podczas trwania Festynu nie wydarzyło się nic, co zagrażałoby bezpiecznemu przebiegowi imprezy dla uczestników!

 
Chcielibyśmy najmocniej podziękować współorganizatorowi - CH Carrefour! Za pomoc w zorganizowaniu atrakcji dziękujemy równie bardzo strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Olsztynie, ratownikom z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, policjantom z Komendy Miejskiej Policji, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Olsztynie, Krzysztofowi Hołowczycowi, Zbigniewowi Staniszewskiemu, Marcinowi Kurpowi, animatorkom z SP2 w Olsztynie, członkom Automobilklubu Warmińśkiego oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do świetnej zabawy! 
 
Maciej Lamperski 
 
Galeria zdjęć - wraz z pracami konkursowymi (na drugiej stronie albumu)
 
Do bitwy pozostało jeszcze 38 dni... 07.06.2017 18:33

Po raz drugi zarząd AKW - sekcja caravaningowa zaprasza na oglądanie kolejnego zwycięstwa wojsk polsko - litewskich nad Krzyżakami, które nastapi 15 lipca 2017 roku po godz.15:00 obok naszego zlotu /50m/. Przewidujemy piękną pogodę, fajny program, miłą atmosferę i trochę niespodzianek. Nie stój sam na polu grunwaldzkim, dołącz do nas. Razem będzie nam weselej i śpiewanie lepiej wyjdzie!

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - program zlotu

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - regulamin zlotu

 

Zapraszamy 

Waldemar Szymański - Szef sekcji caravaningowej Warmia - Camp AKW 

 

Kliknij, aby zobaczyć plakat zlotu w rozdzielczości 1024x726 

 

 

Festyn z okazji Dnia Dziecka! 29.05.2017 16:49

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka, Automobilklub Warmiński we współpracy z Centrum Handlowym Carrefour,  organizuje Festyn Edukacyjno-Rekreacyjny „Bezpieczny Maluch”. Odbędzie się on dnia 3 czerwca, w godzinach 10:00 – 14:00 przy CH Carrefour (Olsztyn, Krasickiego 1B). Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkie dzieciaki – te mniejsze i te większe, wraz z rodzinami, jak i wszystkich pozostałych zainteresowanych. Nie zabraknie obecności aut rajdowych (w tym także symulatora samochodu rajdowego Krzysztofa Hołowczyca – Peugeot 206 WRC) i pojazdów uprzywilejowanych. Oprócz atrakcji motoryzacyjnych, specjalnie z myślą o dzieciach, zostanie przygotowana m.in dmuchana zjeżdżalnia, plac zabaw, konkursy plastyczne i rysunkowe. Szczegółowa rozpiska atrakcji zawarta jest na plakacie.

Automobilklub Warmiński

Maciej Lamperski 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć plakat w maksymalnej rozdzielczości 

 

Nabieramy rozpędu! 15.05.2017 14:43

 

 

 Po udanym Rajdzie Kwidzyńskim rozegranym na szosie, czas na odcinki specjalne na drogach szutrowych. Dyrektor 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup, Lesław Orski zaprasza na "swoje szutry" 26 i 27 maja 2017 roku. Przygotował dla Was 47,6 km i podzielił je na 6 OS. Na tej samej trasie  startować będą najlepsi kierowcy polscy, gdyż 2 runda obydwu pucharów jest eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. A zatem można będzie  porównać swoje czasy do najlepszych i zobaczyć jacy jesteśmy dobrzy...Życzę wszystkim osiągnięcia mety i nabrania "rozpędu"na następne rundy naszych pucharów, które niebawem. 

 Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW

 

 Regulamin

 

Już teraz zarezerwuj czas! 27.04.2017 22:54

20 Rajd Warmiński - 4 Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedzi Prolog na stadionie OSiR w Olsztynie w sobotę 24 czerwca 2017 roku o godz. 17:30. Oprócz prezentacji załóg, wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna pokażemy coś, czego jeszcze  w Olsztyni nie było. Właściwe ściganie na OS o nawierzchni szutrowej rozpocznie się rano w niedzielę, 25 czerwca 2017 roku. Dla zawodników bedzie to trasa o długosći 50 km podzielona na 7 OS. Dla amatorów przygotowaliśmy w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości około 25 km. Trasa rajdu liczyć będzie około 150 km i przebiegać będzie w znacznej części po nowych OS, malowniczych drogach szutrowych Warmii. Termin rajdu, tydzień przed "Polskim" w Mikołajkach sprawi zapewne, że na liście startowej pojawją się nazwiska z innych państw niż Polska. Niebawem na stronie rajdu więcej szczegółów, które zaskoczą pozytywnie zawodników i kibiców. 

 

Zapraszam,

Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW

Zapraszamy do Dobrego Miasta! 27.04.2017 22:42

W tym roku obchodzimy mały jubileusz. Już po raz piaty organizować będziemy w dniach 23 i 24.09.2017 r. na Warmii z bazą w Dobrym Mieście tę imprezę samochodową dla aut starszych i tych trochę młodszych. W ramach regulaminu RO dla "zawodowców" przygotujemy 7 OS o długości 50 km a dla "amatorów" w ramach SKJS 6 prób sportowych o długości około 25 km. Planujemy, żeby była to impreza kompaktowa o całkowitej długości do 130 km. W obu regulaminach znajdziemy miejsce dla " Rajdowych Legend Na Warmii " tak, żeby każdy zawodnik lub uczestnik znalazł w nich miejsce dla siebie. A wszystko to dodatkowo w ramach 2 Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur.  W najbliższej przyszłości uruchamiamy stronę www.rajd1001jezior.pl, gdzie ukaże się wiele interesujących informacji dla Państwa  o programie, trasach, hotelach itp. Chcemy z Waszym udziałem stworzyć miłą atmosferę imprezy, pokazać o tej porze piękną Warmię i Dobre Miasto tak, aby każdy wyjeżdżając obiecał, że wróci tu za rok.

 Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW 

 

Od potopu aż po kurz! 27.04.2017 11:51
Błoto, dużo kałuż - tym przywitały nas Frączki w ostatnią niedzielę. Pomimo świetnego przygotowania toru przez kolegów z Automobilklubu Warmińskiego dzień wcześniej, pogoda w nocy spłatała nam figle. Po problemach przy samym wjeździe na teren zawodów, po zapoznaniu się z trasą, z przejazdu na przejazd wyglądało to coraz korzystniej - załogi osiągały coraz to lepsze czasy i (co warto podkreślić) wszystkie ukończyły zawody! Tak jak zostało nam obiecane - na zawodach pojawił się kurz. Skoro jednak kurz po zawodach zdążył już opaść, pragnę pogratulować wszystkim zawodnikom, zaprosić na kolejne organizowane zawody i przedstawić wyniki "II Rundy Mistrzostw Warmii i Mazur" & "I Rundy Szutrowego Pucharu AKW" z dnia 23.04.2017 we Frączkach.
 
 
Maciej Lamperski 
 
Zaproszenie na prawdziwe ściganie! 21.04.2017 09:57

W dniu 23.04.2017 roku na Torze Szutrowym we Frączkach od godz. 10:00 prawdziwi kierowcy rajdowi pokażą swoje umiejętności w ramach Mistrzostw Warmii i Mazur oraz Szutrowego Pucharu AKW (SZPAKW). W zawodach wezmą udział czołowi zawodnicy okręgu ze Zbyszkiem Staniszewskim na czele. A zatem zapraszamy uczestników od godz: 8:00 a kibiców 2 godz. później, życząc wiele emocji.

 

Wojciech Fijałkowski
Dyrektor Zawodów
 

 

Życzenia Wielkanocne 15.04.2017 16:14
Z okazji Świąt Wielkanocnych 2017, życzymy wszystkim wielu radosnych chwil, pasma sukcesów, osiągania założonych sobie celów na bliższą i dalszą przyszłość, a przede wszystkim zdrowia i szczęścia! Rodzinnego śniadania w niedzielę i udanej niespodzianki pozostawionej przez zajączka :).
 
Automobilklub Warmiński
Ważny komunikat! 03.04.2017 15:15


Szanowni Państwo,

 

W załączeniu przesyłam ostatni komunikat GKSS PZM wraz z erratą.

Proszę zwrócić szczególną uwagę na wzór orzeczenia psychologicznego i wprowadzone standardy wykonywania badań psychologicznych w sporcie samochodowym

jako załącznik do regulaminu licencji sportu samochodowego .

 

Orzeczenia psychologiczne wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność przez okres, na jaki zostały wydane. Ustala się rok 2017 za okres przejściowy.

 

Proszę rozesłać tą informację do klubów, bardzo ważne jest żeby zawodnicy/kandydaci do licencji wykonujący badania w sezonie 2017 korzystali już z właściwych druków.


Pozdrawiam / Best regards

http://pzm.pl/poczta/papeteria/logo-pzm.jpg

Patrycja Bednarek
Specjalista ds. Sportu Samochodowego
Automobile Sport Manager

 

tel. +48225420116 
fax +48228487777


autosport@pzm.pl

 

1.Komunikat Głównej Komisji Sportu Samochodowego PZM nr 3/2017 z dnia 27.03.2017

2.Wzór orzeczenia psychologicznego

3.Standardy przeprowadzania badań psychologicznych celem uzyskania lub wznowienia licencji sportu samochodowego PZM

 

Rusza 2. Rajdowy Samochodowy Puchar Warmii i Mazur! 27.03.2017 15:28

undefined

 

Zapraszamy na 2 Rajd Kwidzyński 2017,1. rundę naszego pucharu, jak również rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pomorza. Życzymy udanych startów i osiągania jak najlepszych wyników. Oczywiście w załączeniu obydwa regulaminy do podglądu.

Zarząd AKW

 

Regulamin uzupełniający 2.Rajd Kwidzyński 2017 RO

Regulamin uzupełniający 2.Rajd Kwidzyński 2017 SKJS 

 

Za 110 dni Bitwa pod Grunwaldem, zapraszamy! 27.03.2017 14:35

Po raz drugi zarząd AKW - sekcja caravaningowa zaprasza na oglądanie kolejnego zwycięstwa wojsk polsko - litewskich nad Krzyżakami, które nastapi 15 lipca 2017 roku po godz.15:00 obok naszego zlotu /50m/. Przewidujemy piękną pogodę, fajny program, miłą atmosferę i trochę niespodzianek. Nie stój sam na polu grunwaldzkim, dołącz do nas. Razem będzie nam weselej i śpiewanie lepiej wyjdzie!

Zapraszamy

 

2.Ogólnopolski Zlot Grunwald 2017 o Puchar Wójta Gminy Grunwald - regulamin zlotu i program  

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków 06.03.2017 23:03

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego w Olsztynie zwołuje na dzień 23 marca 2017 roku Walne Zebranie Członków klubu:

- o godz. 17:00 w pierwszym terminie,

- o godz. 17:30 w drugim terminie.

Zebranie odbędzie się w Restauracji "Zakątki Europy" w Olsztynie, ul. Żołnierska 13A.

Zapraszając, przypominamy, że obecność członków klubu na zebraniu jest obowiązkowa / Statut AKWarmińskiego - Rozdział III, pkt 13 /.

Po zebraniu zapraszamy zawodników na spotkanie dot. startów  w  2017 roku, pomocy organizacyjnej klubu w zakresie rozliczeń finansowych i pozyskiwaniu funduszy na starty. 

Zarząd:

Paweł Prokopowicz - Prezes

Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes

Olsztyn, dn. 06. 03. 2017 r.

2 Rajdowy Samochodowy Puchar Warmii i Mazur 01.03.2017 22:52

Informujemy, że wspólnie z AK Nowomiejskim i AK Morskim kontynuować będziemy cykl 2 Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur a także cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. Rajdy te organizowane będą jako RO i SKJS. 

 Zarząd AKW 

Regulamin Ramowy RSPWiM 2017

 

Kalendarz AKW 01.03.2017 22:47


Zapraszamy do udziału  w naszych imprezach. Życzymy udanej zabawy i do zobaczenia na mecie!

Przypominamy jednocześnie o wpłatach na konto lub do koleżanki Iwony za składki członkowskie za rok 2017 w kwocie 50 zł.

 

Dane do przelewu:

Automobilklub Warmiński

ul. Szczekin - Krotowa 15

Warmiński Bank Spółdzielczy

Numer konta: 51 8857 0002 3012 0169 5181 0001 

 

Zarząd AKW 

 

Wyniki plebiscytu 28.02.2017 11:50

Z wielką radością przyjeliśmy wyniki 56. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Woj. Warmińsko - Mazurskiego. Szczególnie te w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Olsztyna, gdyż nasza załoga Marcin Skuracz / Magdalena Milewska zajęła w niej drugie miejsce. Trzecie miejsce w kategorii Sportowe Wydarzenie Roku zajął nasz "sztandar", czyli Rajd Warmiński. W czołowej trzydziestce 56. Plebiscytu na 17 miejscu uplasował się Marcin Kurp, jako jedyny przedstawiciel sportów motorowych.

Gratulujemy zawodnikom, również Sebastianowi Rozwadowskiemu, którzy kandydowali do "10" oraz naszym członkom i przyjaciołom za solidną pracę przy organizacji Rajdu Warmińskiego. Warto było!

Dziekujemy tym wszystkim, którzy nas wspierali wysyłając SMS, czy też plebiscytowe kupony.

Zapraszamy do współpracy i do zobaczenia na trasach imprez samochodowych.

 

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego 

Ostatnia prosta 10 plebiscytu - głosuj na naszych i AKW 28.01.2017 16:15
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej i głosowanie na naszych zawodników oraz sportowe wydarzenie roku 2016 - Rajd Warmiński. Od Waszej aktywności i braku znamion oszczędności finansowej (koszt SMS i GO) zależą końcowe pozycje naszych zawodników i klubu w tym plebiscycie. Proszę pamiętać o "prawidłowo" wypełnionych kuponach z Gazety Olsztyńskiej. Dla przypomienia:

- Najpopularniejszy Sportowiec Województwa

 

 1. Marcin Kurp - SMS  o treści GO.SPORT.33 na numer 7248

 2. Sebastian Rozwadowski - SMS o treści GO.SPORT.50 na numer 7248

 3. Marcin Skuracz / Magdalena Milewska - SMS o treści GO.SPORT.69 na numer 7248

 

- Sportowe Wydarzenie Roku - Rajd Warmiński - GO.WYD.11 na numer 7248

 

Najpopularniejszy sportowiec Olsztyna:

- Marcin Skuracz / Magdalena Milewska - SMS o treści GO.OLS.12 na numer 7248 

 

Zapraszamy do głosowania i życzymy szczęścia przy losowaniu nagród, które ufundował nasz wieloletni partner - Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie.

Zarząd AKW

Zebranie - sekcja caravaningu 23.01.2017 20:30

Sekcja caravaningu AKW zaprasza członków na zebranie w dniu 24 stycznia 2017 roku o godz: 17:30, które odbędzie się w restauracji Zakątki Europy w Olsztynie, przy ul. Żołnierskiej 13 A.

 

Zapraszamy:

 

Bogusław Szulc - Szef sekcji, członek zarządu,

Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW

Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja