O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

GŁOSUJMY NA NASZYCH I AKW! 22.11.2016 11:43
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej i głosowanie na naszych zawodników oraz sportowe wydarzenie roku 2016 - Rajd Warmiński. Od Waszej aktywności i braku znamion oszczędności finansowej (koszt SMS i GO) zależą końcowe pozycje naszych zawodników i klubu w tym plebiscycie. Proszę pamiętać o "prawidłowo" wypełnionych kuponach z Gazety Olsztyńskiej. Dla przypomienia:

- Najpopularniejszy Sportowiec Województwa

 

 1. Marcin Kurp - SMS  o treści GO.SPORT.33 na numer 7248

 2. Sebastian Rozwadowski - SMS o treści GO.SPORT.50 na numer 7248

 3. Marcin Skuracz / Magdalena Milewska - SMS o treści GO.SPORT.69 na numer 7248

 

- Sportowe Wydarzenie Roku - Rajd Warmiński - GO.WYD.11 na numer 7248

 

Najpopularniejszy sportowiec Olsztyna:

- Marcin Skuracz / Magdalena Milewska - SMS o treści GO.OLS.12 na numer 7248 

 

Zapraszamy do głosowania i życzymy szczęścia przy losowaniu nagród, które ufundował nasz wieloletni partner - Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie.

Zarząd AKW

Klasyfikacja klubowa 2016 19.11.2016 15:15

 

Jest nieźle! - Główna Komisja Sportu Samochodowego ZG PZM w Warszawie opublikowała oficjalną klasyfikację klubową za 2016 rok. Dzięki pomyślnym startom naszego MISTRZA POLSKI MARCINA KURPA w tej klasyfikacji zajęliśmy 12 miejsce na 34 sklasyfikowane kluby, Najlepsze w Polsce to:

  1 -  AK Polski

  2 - AK Beskidzki

  3 - Speedstart

12 - AK Warmiński

 

Oceniamy je jako dobry prognostyk na przyszłość. Gratulujemy i dziękujemy. Zarząd AKW.

Dakar 2017 czas zacząć... 13.11.2016 12:59
W centrum Wilna na Placu Ratuszowym, 10 listopada br. ogodz. 12:00 odbyła się prezentacja załogi litewsko-polskiej na przyszłoroczny Rajd Dakar 2017. Oczywiście był czerwony dywan, płonące znicze, dużo przedstawicieli "czwartej władzy" i ogrom kibiców. Benediktas Vanagas /po polsku-Jastrząb/ i Sebastian Rozwadowski bardzo ciekawie opowiadali o przygotowaniach do zawodów w styczniu 2017 roku. Sebastian nawiązując do wspólnej konstytucji podlreślił, że litwini i polacy mogą współnie dużo osiągnąć a " Litewski Jastrząb i Polski Orzeł mają zamiar upolować najlepsze miejsce w rajdzie. Będziemy jechać bez wielkiego ryzyka, z rozwagą, bo trasa rajdu liczy ponad 10 tys. km. a jak dojdzie do tego element szczęścia to o wynik jesteśmy spokojni". Przed  uroczystością Sebastian udostępnił do obejrzenia zaplecze socjalno-techniczne teamu Toyoty. Ale więcej o tym, dalszych przygotowaniach do tej piekielnie ciężkiej imprezy motorowej po bezdrożach Ameryki Południowej Sebastian będzie opowiadał w restauracji Zakątki Europy w dniu 19 grudnia 2016 roku o godz. 18:00. Zapraszamy.
 
Wojciech Fijałkowski  
 
Galeria z prezentacji jest dostępna pod tym linkiem

Prezentacja Dakar 2017 10.11.2016 00:31

 

W samo południe!

Zapraszamy do Wilna w dniu 10 listopada 2016 roku, gdzie odbędzie się prezentacja załogi litewsko - polskiej na Rajd Dakar 2017. Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski po raz pierwszy pokażą swoją broń na bezdroża Ameryki Południowej. Prezentacja odbędzie się w centrum Wilna na placu przed Bazyliką Archikatedralną św. Stanisława i św. Władysława o godz. 12:00 (wg czasu miejscowego, godz.11:00). A potem już tylko intensywne przygotowania, aby zdecydowanie poprawić ubiegłoroczny wynik. Życzymy kierowcy i pilotowi z naszego klubu zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2017!

W imieniu Zarządu
Wojciech Fijałkowski
Wiceprezes AKW

Zbiórka w dzień Wszystkich Świętych 31.10.2016 00:08

Członkowie klubu odpowiedzieli pozytywnie na apel Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy i postanowili wziąćudział w 14 zbiórce pieniędzy na rzecz dawnych nekropolii. Dlatego też gorąco zapraszamy w dniu 1 listopada 2016 roku w godz. 12:00 - 13;00 na Cmentarz Komunalny w Olsztynie, wejście od ulicy Abramowskiego , gdyż tam będziemy na Was czekać ze skarbonką. Wrzuć nam parę groszy! Do zobaczenia.

Marcin Kurp

Wojciech Fijałkowski

Szutrowy Puchar AKW - 5 Runda 29.10.2016 12:25

Niestety, ale tylko z przyczyn wiadomych panu Przewodniczącemu Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego ZO PZM w Olsztynie i Jemu najbliższych  5 runda SzPAKW została przez te "zacne grono" wykreślona z kalendarza imprez na 2016r. Odbyło się to w dniu 23.09.2016 r. bez naszej wiedzy oraz konsultacji w OKSS i z tego powodu runda to nie odbędzie się w tym terminie. W dniu 22.10.2016 r. zwróciliśmy się z pismem Ldz.124/16 do OKSS i ZO PZM w Olsztynie z interwencją i czekamy na odpowiedź. Ale w tym i innych podobnych przypadkach pan przewodniczący na nasze prośby w ogóle nie reaguje. Skąd my to znamy? 

Zarząd AKW

SUKCESÓW NASZYCH KIEROWCÓW - CIĄG DALSZY!!! 18.10.2016 20:39

Po zdobyciu przez Marcina Kurpa tytułu Mistrza Polski, nasi zawodnicy wygrali kolejne rajdy lub zajmowali w nich czołowe miejsca. Po Podlaskim RallySprincie - 6 rundzie Szuter Cup, który zakończył się w sobotę ostatniego wekendu, cały jego cykl, klasyfikację generalną wygrała nasza załoga Marcin Skuracz - Magdalena Milewska jadąca Hondą Civic. Na trzecim miejscu  w "generalce" uplasowali Sebastian Chrzanowski - Adam Binięda również Hondą Civic. Za kolegami skutecznie podążał Emil Konopiński również Hondą Civic z pilotem Konradem Iwonem, zajmując 5 miejsce w tej klasyfikacji. Po za tym Marcin Skuracz z Magdą Milewską zajęli pierwsze miejsce w kl. K-2 a Sebastian z Adasiem staneli na najniższym stopniu podium. Emil Konopiński wygrał kl. K- 1. Jak widać młodzież dała dobry przykład, bo Krzysztof Bubik z pilotem Zbyszkiem Lipskmi na tym rajdzie "wyjęli" klasę Gość- RWD zajmując również I miejsce w tej klasie na koniec sezonu. Bardzo dobrze "szutrował" Krzysztof Predko w kl.Gość AWD, który w rajdzie jak i po całym sezonie w tej klasie zajął 2 miejsce z czego jak powiedział, jest zadowolony.To, że tę klasę wygrał Zbyszek Staniszewski zasługą zapewne jest pilotowanie Go przez Sebastiana Rozwadowskieg,najlepszego pilota, który coraz bardziej myśli o Dakarze 2017.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zarząd AKW

MAMY MISTRZA! 10.10.2016 08:52

Marcin Kurp zawodnik naszego klubu wraz z pilotem Bożydarem Grzywaczewskim zostali Mistrzami Polski w Kl. HR-4. Jest to pierwszy tytuł mistrza Polski w historii klubu wywalczony przez kierowcę. Startując trochę "szczęśliwie" w 50 Rajdzie Dolnośląskim zajeli 3 miejsce w klasie, czym postawili kropkę nad i pieczętując dobrą jazdą swój pierwszy tytuł. Marcin, wielki fan Mariana Bublewicza, który wielokrotnie wygrywał Rajd Dolnośląski, chce iść drogą swojego idola. Pierwszy krok zrobiony. Czekając na następne, życzymy Marcinowi spełnienia Jego marzeń i kolejnych tytułów.

Zarząd AKW 

4 Rajd 1001- Rajdowe Legendy na Warmii 06.10.2016 17:48

undefined4 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii jest jednocześnie rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur, który wkracza w decydującą fazę. Już za niecałe dwa tygodnie, 15 i 16 października na asfaltach w okolicach Dobrego Miasta odbędzie się jego 4 runda.

Zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców :). Więcej info na stronie http://rajd1001jezior.pl/

Poniżej przedstawiamy klasyfikacje po 3 rundach RSPWiM

Zarząd AKW

 

RO klasyfikacja generalna

RO wyniki klasy

SKJS klasyfikacja generalna

SKJS wyniki klasy

4 runda SZPAKW 04.10.2016 01:01
Się dzieje!
Jeszcze nie opadły emocje po 3 rundzie Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego a już w najbliższą niedzielę (9.10) odbędzie się kolejna runda "SZPAKA"! Doceniając dotychczasowe wysiłki kierowców zapraszamy ich do dalszej rywalizacji. Od 8:30 do 9:15 oczekujemy uczestników w celu dokonania odbioru administracyjnego przed startem. Gwarantujemy sprawną organizację, trochę kurzu oraz najlepszym na mecie okazałe puchary. Kibiców natomiast oczekujemy na torze od godz. 10:00.
 
 
Cezary Raczkowski- dyrektor zawodów
25.09 Frączki 28.09.2016 18:21

Niedziela przywitała wszystkich chłodną atmosferą. 2 stopnie na termometrze o godzinie 7 rano bardziej skłaniały do schowania nosa pod ciepłą kołderkę niż wyjścia z domu.

I pomyśleć, że jeszcze kilka dni temu mieliśmy kalendarzowe lato! Jednak pomyślne prognozy zachęcały do tego drugiego i skierowania swoich kroków i śladów opon w stronę toru szutrowego we Frączkach na start w 3 rundzie Szutrowego Pucharu AKW oraz do kibicowania startującym. Szybkie przejazdy i widowiskowe poślizgi gwarantowały świetną zabawę zarówno dla uczestników jak i dla widzów. Poniżej prezentujemy najlepszych w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji generalnej.

 

 

 

 

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

1.      Łukasz Markiewicz/Konrad Płochocki

2.      Kamil Piaścik/Adam Grygolec

3.      Kamil Kruk

KLASA 2:

1.      Piotr Szakal/Natalia Laskowska

2.      Piotr Kwiatkowski/Piotr Jakub Bednarczyk

KLASA 3:

1.      Kamil Kruk

2.      Krzysztof Samulewicz/Marcin Budziński

KLASA 4:

1.      Łukasz Markiewicz/Konrad Płochocki

2.      Kamil Piaścik/Adam Grygolec

GOŚĆ:

1.      Marcin Kurp/Karol Cichowicz

2.      Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda

3.      Emil Konopiński

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim życzymy sukcesów!

 

Cezary Raczkowski

3 runda SZPAKW 23.09.2016 12:28

 

Zapraszamy na 3 rundę Szutrowego Pucharu AKW, która odbędzie się w niedzielę 25 września 2016 r. na naszym torze we Frączkach. Zawodników i uczestników oczekujemy od godziny. 8:00 natomiast kibiców zapraszamy na 10:00 kiedy to rozpocznie się prawdziwe ściganie.
Zapowiada się piękna pogoda, w związku z czym możemy się spodziewać trochę kurzu, widowiskowych slajdów i wszystkiego co w szutrowych imprezach kochamy!
 
Do zobaczenia na torze 🙂

 Pogoda:

http://www.yr.no/place/Poland/Warmia-Masuria/Fr%C4%85czki/long.html 

 

Maciej Lamperski 

VI runda Mistrzostw Warmii i Mazur 18.08.2016 14:13
 
Już w najbliższą niedzielę 21 sierpnia zapraszamy na poolsztyński tor Frączki, na kolejną rundą mistrzowską i SZPAKW.
To już 6 raz w tym sezonie kierowcy walczyć będą o kolejne punkty do klasyfikacji rocznej
Tradycyjnie zapraszamy kierowców chcących wziąć udział od godziny 8.30, a kibiców zapraszamy od godziny 10.30
Wobec opadów deszczu, stan toru monitorujemy codziennie. Jesteśmy przekonani że pogoda pozwoli na rozegranie zawodów 
Zapraszamy  

1 Zlot Grunwaldzki 2016 30.07.2016 09:16
 
Pomimo obfitych opadów deszczu wszystkim udało się wjechać na pole caravaningowe na Polach Grunwaldzkich i o umówionej godzinie stawić się na otwarciu zlotu. A przybyły do nas „rodziny” caravaningowe min: z Katowic, Jastrzębia, Sosnowca, Poznania, Kołobrzegu, Gdyni a także z Dywit i Olsztyna. W bardzo napięty program „Dni Grunwaldu 2016”, który sam w sobie był dla uczestników zlotu niezwykle atrakcyjny udało się nam przeprowadzić w piątek 15 lipca Drużynowy Marszobieg Grunwaldzki na dystansie 1410 m wg projektu Agnieszki Pazik.
 

Czytaj więcej...
Wyniki Rajdu Warmińskiego 30.06.2016 08:57
 
Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki 19 Rajdu Warmińskiego
 
 
Mapy 19 Rajdu Warmińskiego 21.06.2016 23:50
 
Poniżej przedstawiamy długo wyczekiwane mapy rajdu
 
 
Harmonogram Rajdu 21.06.2016 16:43
 
 
 
 
 
Poniżej przedstawiamy harmonogram rajdu RO
udział SKJS rozpoczyna się 5 minut po ostatnim zawodniku RO
 
Upust od Prezesa 21.06.2016 09:27
 
W związku z wieloma pytaniami od zawodników, wychodząc im na przeciw, Prezes Paweł Prokopowicz podjął decyzję że zawodnicy zgłoszeni w 2 terminie otrzymają 400 zł upust we wpisowym :-)
 
Kolejne dokumenty 19 Rajdu Warmińskiego 17.06.2016 18:30
 
Poniżej umieściliśmy kolejne dokumenty dla zawodników i uczestników
 
- karta OA i BK - doc                 - karta OA i BK - pdf 
 
 
 
 
Rally Sprint PROLOG 15.06.2016 12:27
 
 
Aby tradycji stało się zadość, podczas prezetacji - PROLOGU zawodników biorących udział w 19 Rajdzie Warmińskim na olsztyńskim stadionie nie może zabraknąć imprezy dla amatorów chcących porównać swoje umiejętności z "zawodowcami".  Na olsztyńskim owalu rajdowe życie pokazało że może dochodzić do niespodzianek jak i różnych cieszących oko publiczności rally-akcentów.
W związku z tym zapraszamy do udziału w Rally Sprincie PROLOGU o Puchar Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Poniżej regulamin Rally Sprintu i druk zgłoszenia 

 
 
 
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja