O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
SZKOLENIE
- licencja zawodnika ND-R
23-24.03.2024 
- licencja sędziego kl I i II
23.03.2024 
 
 
Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 
---------------------------
 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
 
 
25.03.2024r godz 18:00
 Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

To już ostatnie podsumowanie sezonu 2016. 17.01.2017 16:55

Zarząd klubu informuje, że w dniu 20 stycznia 2017 roku ogodz. 17:00 w Hotel Park w Olsztynie, przy al. Warszawskiej 119 odbędzie się uroczyste  "Zakończenie Sezonu Sportowego 2016" z udziałem władz Wojewódzkich, Samorządowych i Zarządu Okręgowego. Podczas tej uroczystości nasi zawodnicy: Krzysztof Lendas, Maciej Łach, Marcin Kurp, Sebastian Rozwadowski, Krzysztof Bubik, Zbigniew Lipski, Marcin Skuracz, Magdalena Milewska, Sebastian Chrzanowski, Adam Binięda i Emil Konopiński otrzymają okolicznościowe puchary za osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Prosimy o przybycie i życzymy udanego wieczoru.

 

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego

Już po 25 Finale WOŚP a kasa zebrana! 17.01.2017 16:51
undefinedInformujemy z satysfakcją, że nasze założenia na 15 stycznia 2017 roku zrealizowane zostały w całości! Dziękujemy serdecznie kierowcom rajdowym: Zbyszkowi Staniszewskiemu, Marcinowi Kurpowi, Robertowi Kocikowi, Sebastianowi Chrzanowskiemu, Emilowi Konopińskiemu i Bartkowi Zaborniakowi, którzy udostępnili prawe fotele dla "orkiestrowych pilotów", Sebastianowi Rozwadowskiemu za przekazane koszulki z Rajdu Dakar 2017, Adamowi Dowgirdowi, Robertowi Komorowskiemu czy też Maciejowi Wachowskiemu za przekazanie na aukcje rajdowych kalendarzy - 2017, było co "sprzedawać". Firmie Expo Mazury z Ostródy za dodatkowe bonusy dla "orkiestrowych pilotów". Cieszymy się, że nasz członek Paweł - sędzia podczas tej imprezy, zapłacił najwyższą kwotę za przejazd i otrzymał bonusa w postaci VIP-owskiej kolacji z Maciejem Wisławskim. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Huberta Strzeleckiego - Dyrektora C. H. Carrefour w Olsztynie. Pełen profesjonalizm Pana i Pańskich pracowników w przygotowaniu tego widowiska spowodował bardzo dobre przyjęcie tej imprezy w środowisku motosportu oraz kibiców. Wierzymy, że takie i podobne imprezy samochodowe organizowane wspólnie w przyszłości będą również miały bardzo dobry i bezpieczny przebieg. Dziękujemy również Dyrektorowi OSiR w Dobrym Mieście Panu Zbigniewowi Wójcikowi i pracownikom tej firmy za kolejną pomoc przy "orkiestrowym graniu" w ramach 25 Finału WOŚP. A że było bezpiecznie to zasługa druhów z OSP Gutkowa i Dobrego Miasta oraz Ekipy Medycznej z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. To dzięki Wam wszystkim, zebraliśmy podczas obu imprez 7790 zł i jak zakładaliśmy pękła 200-ka, tzn. że podczas dotychczasowych 24 Imprez Samochodowych - Jazda z Mistrzem - do skarbonek wolontariuszy zostało wrzucone ponad 200 tys. zł! Kłaniamy się nisko naszym, młodszym kolegom z klubu. Bez względu na pogodę zawsze możemy na Was liczyć. Dziękujemy w imieniu dzieci i tych dzieci trochę starszych za piękne imprezy i zebrane pieniądze.
Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

 

Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Jazdy z Mistrzem w Olsztynie

Paweł Prokopowicz - Dyrektor Jazdy z Mistrzem w Dobrym Mieście

Finał WOŚP 2017 z AKW 10.01.2017 18:22

Jak zwykle na początku stycznia od wielu lat nasi kierowcy rajdowi i ich przyjaciele "stroją motorowe instrumenty" na olsztyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach "Jazdy z Mistrzem" by zebrać kolejne złotówki dla dzieci i dzieci trochę starszych. Do tej pory zebraliśmy na te cele ponad 190 tys. złotych i mamy nadzieję, że dzięki braci rajdowej dołożymy kolejne kwoty, aby "pękła 200". Po raz pierwszy organizować będziemy tego dnia, tj.15. 01. 2017 r. dwie imprezy. W godz. 11:00 - 13:00 zapraszamy na parkingi Centrum Handlowego Carrefour w Olsztynie, ul. Krasickiego 1b oraz  w godz. 14:00 - 15:30 do Dobrego Miasta na parking przed Basenem na Fali przy ul. Garnizonowej 18, Zbigniew Staniszewski, Marcin Kurp, Marcin Skuracz, Robert Kocik, Sebastian Chrzanowski, Krzysztof Bubik, Emil Konopiński, Sebastian Sadowski przygotowali już prawe fotele pod wynajem dla kibiców. A do tego jak co roku fanty Radka Typy, Sebastiana Rozwadowskiego i innych dają gwarancje udanej imprezy. Nowością  w tym roku dla wszystkich "pilotów"będą dodatkowe bonusy od naszych firm wspomagajacych. Oj warto licytować, warto!

 

Zapraszamy:

Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Jazdy z Mistrzem w Olsztynie

Paweł Prokopowicz - Dyrektor Jazdy z Mistrzem w Dobrym Mieście

 

Życzenia Swiąteczne 23.12.2016 11:47

Nasi drodzy Przyjaciele z samorządów różnych szczebli woj. warmińsko - mazurskiego, właściciele i szefowie firm współpracujących z nami, zawodnicy i członkowie klubu.

Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam wiele radości, wspólnie spędzonego czasu, rodzinnej atmisfery i tyle optymizmu, by nie skończyl sie przez cały zbliżający się rok.

Życzymy Państwu abyście te Boże Narodzenie spedzili w atmosferze miłości i wzajemnego zrozumienia.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzy Zarząd Automobilklubu Warmińskiego.

 

To już niestety koniec sezonu! 23.12.2016 11:46
undefined
W Restauracji Zakątki Europy w Olsztynie odbył się ostatni akt sezonu motorowego 2016.Po spotkaniu z Sebastianem Rozwadowskim, który interesująco opowiadał o przygotowaniach do Rajdu DAKAR 2017 odbyła się ceremonia rozdania pucharów dla najlepszych załóg w 5. Szutrowym Pucharze AKW oraz 1. Rajdowym Samochodowym Pucharze Warmii i Mazur. W tym pierwszym startowało 38 załóg i Oni też z rąk Prezesa AKW Pawła Prokopowicza otrzymali okazałe puchary. W "drugim" pucharze startowało 29 załóg "zawodowych" oraz 53 załogi w SKJS. Wyraźnie zadowolony Prezes Zarządu Automobilklubu Nowomiejskiego Daniel Wyrzykowski, współorganizator wraz z nami rund RSPW i M ochoczo gratulował najlepszym wręczając Im imienne "zdobycze". Następnie właściciel restauracji, kol. Mieczysław Siemiński zaprosił zawodników i członków klubu na uroczystą kolację wigilijną. Dobrych życzeń, wspomień i planów na przyszłość było dużo, oj dużo. Oby się wszystkie spełniły.

 


 

 

Jestem za! Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW

 

Galeria Zdjęć 

Mały jubileusz za nami 19.12.2016 00:16

W dniu dzisiejszym odbyło się 10 Samochodowe Grand PriX WBS BANK Olsztyna o puchar Prezydenta Olsztyna. Cieszy mnie bardzo, że wszystkie załogi, które wystartowały w tej imprezie dojechały do mety. Pomimo zmieniających się warunków atmosferycznych zawodnicy szybko potrafili dostosować sie do nich i pokazać kibicom szybką ale bezpieczną jazdę. Zgodnie z "tradycją" zwyciężył Zbigniew Staniszewski pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego, który wzniósł sie na wyżyny swoich umiejętności mocno naciskany przez Łukasza Markiewicza oraz Marcinów Kurpa i Skuracza. Gratuluję wszystkim uczestnikom GP znakomitej atmosfery na zawodach. Wielkie dzięki.

 

Wojciech Fijałkowski - Dyrektor Zawodów.

 

 

 

 

 

Wyniki 10 GP:

Generalna

Klasa 1

Klasa 2

Klasa 3 

 

Zaproszenie 18.12.2016 23:44

W imieniu zarządu i członków klubu zapraszam na spotkanie z Sebastianem Rozwadowskim, naszym "jedynakem" na Rajd Dakar 2017 do Restauracji Zakątki Europy w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 13A w dniu 19 grudnia 2016 roku o godz. 18:00. Sebastian opowie o przygotowaniach do tego rajdu, swojej ciężkiej pracy i o marzeniach związanych z metą. Po spotkaniu nastąpi ceremonia zakończenia cyklu 1 Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 5 Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego (SZPAK).  Najlepszym zawodniko wręczone zostaną puchary w poszczególnych klasach i "generalce". Tabele wyników z obydwu cykli znajdują się na stronie Automobilklubu Warmińskiego.  

 

Do zobaczenia w "Zakątkach"

Wojciech Fijałkowski - Wiceprezes AKW 

Harmonogram i książka drogowa odnośnie 10 Samochodowego Grand Prix 16.12.2016 18:26

Poniżej prezentujemy harmonogram oraz książkę drogową odnośnie 10 Samochodowego Grand Prix WBS BANK 2016 o puchar Prezydenta Olsztyna.

Harmonogram

Książka drogowa 

A teraz ostatnia prosta! - 10 Samochodowe Grand Prix WBS BANK 2016 o puchar Prezydenta Olsztyna 12.12.2016 23:15

W najbliższą niedzielę 18 grudnia 2016 roku odbędzie się ostatni "akt" sezonu motorowego na Warmii i Mazurach. Już po raz dziesiąty najlepsi z najlepszych walczyć będą na 5 próbach sportowych o długości prawie 6 km o puchary Prezydenta Olsztyna. Od godz 11:00 na stadionie OSiR  (tu też strefa serwisowa) a potem na ul. Piekna Góra załogi kilkakrotnie pokonywać będą te próby sportowe.  Zapewne Zbyszek Staniszewski pilotowany przez Sebastiana Rozwadowskiego po raz kolejny będzie chciał udowodnić, że w GP jest najszybszy. Ciekawe co o tym sądzi w tym roku Radek Typa? A co myślą o walce pozostali? Tylko walczyć! Zawody zapowiadają się jak zawsze bardzo interesująco. A zatem nie zwlekaj i zgłoś się do walki o piękne puchary, które wręczone zostaną zwycięskim załogom na Scenie Staromiejskiej na Rynku Starego Miasta w Olsztynie o godz. 16:30 w czasie trwania VIII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

 

Zapraszamy i życzymy osiągnięcia bardzo dobrych i dobrych wyników.

Zarząd AKW 

 

 

Regulamin

Zgłoszenie 

 

Przedostatnia prosta na warszawskiej Barbórce a potem? 07.12.2016 17:58

Do 54 Rajdu Barbórki 2016 zgłosiło się 88 załóg a do Barbórki Legend 42 załogi. Jak zawsze ten kultowy rajd przyciąga najlepszych kierowców z Polski oraz zawodników zagranicznych. W tym zacnym gronie znajdują się zawodnicy z naszego klubu. I tak  wystartują:

   -  nr 25  Szymon Ruta - Sebastian Rozwadowski, Skoda Fabia R5

   - nr 48 Krzysztof Bubik - Zbigniew Lipski, BMW 316

   - nr 73  Marcin Kurp - Ryszard Chlebowski, Honda Civic

   - nr 81 Sebastian Chrzanowski - Sebastian Wach, Honda Civic

W "Legendach"  z nr 116 wystartuje Adam Dowgird z Marcinem Klonowskim w FSO Polonezie 2000 C.

Ponadto w roli "umysłowego" zobaczymy w Fordzie Fiesta, nr startowy 32  Sebastiana Sadowskiego, który pilotować będzie Krzysztofa Oleksowicza. Cieszymy się z Ich startu w Warszawie, życząc zaliczenia wieczorem "Pani Karowej". Czekamy na 10 Samochodowe Grand Prix - WBS BANK 2016 o Puchar Prezydenta Olsztyna w dniu 18 grudnia 2016 roku  w której to imprezie w/w  zamierzają wziąć udział.

 

Zarząd AKW

I wszystko jasne! 28.11.2016 21:32

Po zliczeniu wyników czterech rund 1 Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur 2016 przez organizatorów przedstawiamy poniżej oficjalne wyniki tego cyklu. Uroczyste zakończenie i rozdanie pucharów najlepszym załogom odbędzie się w dniu 19 grudnia 2016 roku o godz. 18:00 w Restauracji Zakątki Europy w Olsztynie, ul. Żołnierska 13A po spotkaniu z Sebastianem Rozwadowskim, naszym 'jedynakiem" na Dakar 2017.

Zapraszamy! Zarząd AK Warmińskiego i AK Nowomiejskiego

 

 

RO wyniki klasy

SKJS klasyfikacja generalna

SKJS wyniki klasy

GŁOSUJMY NA NASZYCH I AKW! 22.11.2016 11:43
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej i głosowanie na naszych zawodników oraz sportowe wydarzenie roku 2016 - Rajd Warmiński. Od Waszej aktywności i braku znamion oszczędności finansowej (koszt SMS i GO) zależą końcowe pozycje naszych zawodników i klubu w tym plebiscycie. Proszę pamiętać o "prawidłowo" wypełnionych kuponach z Gazety Olsztyńskiej. Dla przypomienia:

- Najpopularniejszy Sportowiec Województwa

 

 1. Marcin Kurp - SMS  o treści GO.SPORT.33 na numer 7248

 2. Sebastian Rozwadowski - SMS o treści GO.SPORT.50 na numer 7248

 3. Marcin Skuracz / Magdalena Milewska - SMS o treści GO.SPORT.69 na numer 7248

 

- Sportowe Wydarzenie Roku - Rajd Warmiński - GO.WYD.11 na numer 7248

 

Najpopularniejszy sportowiec Olsztyna:

- Marcin Skuracz / Magdalena Milewska - SMS o treści GO.OLS.12 na numer 7248 

 

Zapraszamy do głosowania i życzymy szczęścia przy losowaniu nagród, które ufundował nasz wieloletni partner - Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie.

Zarząd AKW

Klasyfikacja klubowa 2016 19.11.2016 15:15

 

Jest nieźle! - Główna Komisja Sportu Samochodowego ZG PZM w Warszawie opublikowała oficjalną klasyfikację klubową za 2016 rok. Dzięki pomyślnym startom naszego MISTRZA POLSKI MARCINA KURPA w tej klasyfikacji zajęliśmy 12 miejsce na 34 sklasyfikowane kluby, Najlepsze w Polsce to:

  1 -  AK Polski

  2 - AK Beskidzki

  3 - Speedstart

12 - AK Warmiński

 

Oceniamy je jako dobry prognostyk na przyszłość. Gratulujemy i dziękujemy. Zarząd AKW.

Dakar 2017 czas zacząć... 13.11.2016 12:59
W centrum Wilna na Placu Ratuszowym, 10 listopada br. ogodz. 12:00 odbyła się prezentacja załogi litewsko-polskiej na przyszłoroczny Rajd Dakar 2017. Oczywiście był czerwony dywan, płonące znicze, dużo przedstawicieli "czwartej władzy" i ogrom kibiców. Benediktas Vanagas /po polsku-Jastrząb/ i Sebastian Rozwadowski bardzo ciekawie opowiadali o przygotowaniach do zawodów w styczniu 2017 roku. Sebastian nawiązując do wspólnej konstytucji podlreślił, że litwini i polacy mogą współnie dużo osiągnąć a " Litewski Jastrząb i Polski Orzeł mają zamiar upolować najlepsze miejsce w rajdzie. Będziemy jechać bez wielkiego ryzyka, z rozwagą, bo trasa rajdu liczy ponad 10 tys. km. a jak dojdzie do tego element szczęścia to o wynik jesteśmy spokojni". Przed  uroczystością Sebastian udostępnił do obejrzenia zaplecze socjalno-techniczne teamu Toyoty. Ale więcej o tym, dalszych przygotowaniach do tej piekielnie ciężkiej imprezy motorowej po bezdrożach Ameryki Południowej Sebastian będzie opowiadał w restauracji Zakątki Europy w dniu 19 grudnia 2016 roku o godz. 18:00. Zapraszamy.
 
Wojciech Fijałkowski  
 
Galeria z prezentacji jest dostępna pod tym linkiem

Prezentacja Dakar 2017 10.11.2016 00:31

 

W samo południe!

Zapraszamy do Wilna w dniu 10 listopada 2016 roku, gdzie odbędzie się prezentacja załogi litewsko - polskiej na Rajd Dakar 2017. Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski po raz pierwszy pokażą swoją broń na bezdroża Ameryki Południowej. Prezentacja odbędzie się w centrum Wilna na placu przed Bazyliką Archikatedralną św. Stanisława i św. Władysława o godz. 12:00 (wg czasu miejscowego, godz.11:00). A potem już tylko intensywne przygotowania, aby zdecydowanie poprawić ubiegłoroczny wynik. Życzymy kierowcy i pilotowi z naszego klubu zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2017!

W imieniu Zarządu
Wojciech Fijałkowski
Wiceprezes AKW

Zbiórka w dzień Wszystkich Świętych 31.10.2016 00:08

Członkowie klubu odpowiedzieli pozytywnie na apel Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy i postanowili wziąćudział w 14 zbiórce pieniędzy na rzecz dawnych nekropolii. Dlatego też gorąco zapraszamy w dniu 1 listopada 2016 roku w godz. 12:00 - 13;00 na Cmentarz Komunalny w Olsztynie, wejście od ulicy Abramowskiego , gdyż tam będziemy na Was czekać ze skarbonką. Wrzuć nam parę groszy! Do zobaczenia.

Marcin Kurp

Wojciech Fijałkowski

Szutrowy Puchar AKW - 5 Runda 29.10.2016 12:25

Niestety, ale tylko z przyczyn wiadomych panu Przewodniczącemu Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego ZO PZM w Olsztynie i Jemu najbliższych  5 runda SzPAKW została przez te "zacne grono" wykreślona z kalendarza imprez na 2016r. Odbyło się to w dniu 23.09.2016 r. bez naszej wiedzy oraz konsultacji w OKSS i z tego powodu runda to nie odbędzie się w tym terminie. W dniu 22.10.2016 r. zwróciliśmy się z pismem Ldz.124/16 do OKSS i ZO PZM w Olsztynie z interwencją i czekamy na odpowiedź. Ale w tym i innych podobnych przypadkach pan przewodniczący na nasze prośby w ogóle nie reaguje. Skąd my to znamy? 

Zarząd AKW

SUKCESÓW NASZYCH KIEROWCÓW - CIĄG DALSZY!!! 18.10.2016 20:39

Po zdobyciu przez Marcina Kurpa tytułu Mistrza Polski, nasi zawodnicy wygrali kolejne rajdy lub zajmowali w nich czołowe miejsca. Po Podlaskim RallySprincie - 6 rundzie Szuter Cup, który zakończył się w sobotę ostatniego wekendu, cały jego cykl, klasyfikację generalną wygrała nasza załoga Marcin Skuracz - Magdalena Milewska jadąca Hondą Civic. Na trzecim miejscu  w "generalce" uplasowali Sebastian Chrzanowski - Adam Binięda również Hondą Civic. Za kolegami skutecznie podążał Emil Konopiński również Hondą Civic z pilotem Konradem Iwonem, zajmując 5 miejsce w tej klasyfikacji. Po za tym Marcin Skuracz z Magdą Milewską zajęli pierwsze miejsce w kl. K-2 a Sebastian z Adasiem staneli na najniższym stopniu podium. Emil Konopiński wygrał kl. K- 1. Jak widać młodzież dała dobry przykład, bo Krzysztof Bubik z pilotem Zbyszkiem Lipskmi na tym rajdzie "wyjęli" klasę Gość- RWD zajmując również I miejsce w tej klasie na koniec sezonu. Bardzo dobrze "szutrował" Krzysztof Predko w kl.Gość AWD, który w rajdzie jak i po całym sezonie w tej klasie zajął 2 miejsce z czego jak powiedział, jest zadowolony.To, że tę klasę wygrał Zbyszek Staniszewski zasługą zapewne jest pilotowanie Go przez Sebastiana Rozwadowskieg,najlepszego pilota, który coraz bardziej myśli o Dakarze 2017.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zarząd AKW

MAMY MISTRZA! 10.10.2016 08:52

Marcin Kurp zawodnik naszego klubu wraz z pilotem Bożydarem Grzywaczewskim zostali Mistrzami Polski w Kl. HR-4. Jest to pierwszy tytuł mistrza Polski w historii klubu wywalczony przez kierowcę. Startując trochę "szczęśliwie" w 50 Rajdzie Dolnośląskim zajeli 3 miejsce w klasie, czym postawili kropkę nad i pieczętując dobrą jazdą swój pierwszy tytuł. Marcin, wielki fan Mariana Bublewicza, który wielokrotnie wygrywał Rajd Dolnośląski, chce iść drogą swojego idola. Pierwszy krok zrobiony. Czekając na następne, życzymy Marcinowi spełnienia Jego marzeń i kolejnych tytułów.

Zarząd AKW 

4 Rajd 1001- Rajdowe Legendy na Warmii 06.10.2016 17:48

undefined4 Rajd 1001 Jezior – Rajdowe Legendy na Warmii jest jednocześnie rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur, który wkracza w decydującą fazę. Już za niecałe dwa tygodnie, 15 i 16 października na asfaltach w okolicach Dobrego Miasta odbędzie się jego 4 runda.

Zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców :). Więcej info na stronie http://rajd1001jezior.pl/

Poniżej przedstawiamy klasyfikacje po 3 rundach RSPWiM

Zarząd AKW

 

RO klasyfikacja generalna

RO wyniki klasy

SKJS klasyfikacja generalna

SKJS wyniki klasy

Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja