O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

19 Rajd Warmiński 14.06.2016 14:18
 
Kolejna, 19 już edycja Rajdu Warmińskiego już wkrótce. Mimo wielu działań typu "dobra zmiana", pokonaliśmy je i poniżej zamieszczamy wszelkie dokumenty dla zawodników i uczestników 
 
 
RSPWiM stał się faktem !!! 14.05.2016 11:04

 

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że w wyniku rozmów z zawodnikami i uczestnikami świata sportu samochodowego na Warmii i Mazurach, Automobilklub Warmiński z Automobilklubem Nowomiejskim podjęli się organizacji
Rajdowego Samochodowego Pucharu  Warmii i Mazur.


Czytaj więcej...
Było ciężko 05.05.2016 19:21

Niedzielnego poranka wszyscy Ci, którzy obawiali się czy runda się odbędzie, po pewnym czasie odetchnęli z ulgą. Pomimo początkowych bardzo mokrych trudności wynikających z opadów atmosferycznych w mało odpowiednim momencie, rallysprint odbył się bez większych problemów. Po tym jak przegoniliśmy grad i deszcz, należało się zmierzyć ze szkodami wywołanymi przez naszych „nieprzyjaciół”. Tor najbardziej śliski był podczas jazdy zapoznawczej, ale wraz z pomocą uprzejmych osób, wielu załogom udało się ukończyć te zmagania. 

Z okrążenia na okrążenie wyglądało to coraz lepiej, aż w końcu tor był całkowicie przesuszony co potwierdzały czasy uzyskiwane przez uczestników.

Zwycięzcą zmagań okazał się jadący Subaru Imprezą Łukasz Markiewicz z Marcinem Majewskim.

Oficjalne wyniki przedstawiamy poniżej 

 
 
Maciej Lamperski
fot.W. Ślipy :-) 
Nowy sezon na Frączkach 18.04.2016 13:36
 
  
Już w najbliższy weekend rozpoczynamy szutrowe zmagania na torze we Frączkach.
W niedzielę 24.04.2016r odbędzie się rallysprint będący 3 rundą mistrzostw Warmii i Mazur, a także rundą P4T oraz SzPAKW.
Zapraszamy kierowców i uczestników do biura zawodów od godziny 8:30. Pierwsze przejazdy z pomiarem czasu zostały zaplanowane na godzinę 10:00. Przygotowane zostały 2 trasy, a czas będzie liczony ze wszystkich 4 przejazdów.
Zapraszamy
 
 
Szkolenie zakończone 18.04.2016 13:16
 
 
 
W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy szkolenie nowych sędziów naszego klubu i szkolenie sędziów chcących zdobyć licencje sędziowską wyższego stopnia. Udział w szkoleniach wzięło około 20 osób. Zajęcia praktyczne odbyłi się z wykorzystaniem aut klasy WRC. Gratulujemy wytrwałości i celności zadawanych pytań.
Tylko kiedy ten egzamin ......??????
 
 
Wesołych Świąt 26.03.2016 17:19
 
Wszystkim członkom Automobilklubu Warmińskiego, sympatykom sportów rajdowych i kibicom z okazji Świąt Wielkanocnych składam najserdeczniejsze życzenia spokoju, domowego ciepła i rozsądku za kierownicą swoich pojazdów
 
 
Prezes Zarządu
Paweł Prokopowicz 
 
Walne Zebranie 2016 20.03.2016 13:48

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego zwołuje na dzień 31.03.2016 roku
 
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KLUBU
 
- o godz. 17:30 w pierwszym terminie
- o godz. 18:00 w drugim terminie
 
Zebranie odbędzie się w sali w Restauracji Zakątki Europy, ul. Żołnierska 13 A w Olsztynie
 
 
Prezes Zarządu
Paweł Prokopowicz 
 

Czytaj więcej...
Pamięci Mistrza 19.02.2016 13:40
 
 
 
Zbliża się 23 rocznica śmierci Wicemistrza Europy w rajdach samochodowych Mariana Bublewicza.
Sympatycy Mariana zaplanowali niespodziankę dla kibiców i serdecznie zapraszają na spotkanie 20 lutego pod sarym ratuszem w Olsztynie o godzinie 12:00, skąd zaplanowany jest wspólny przejazd na cmentarz przy ulicy Poprzecznej gdzie złożone zostaną kwiaty na grobie Mistrza.
Serdecznie zapraszamy
 
Spotkanie z olsztyńskimi Dakarowcami i zakończenie sezonu 21.12.2015 13:00

Zgodnie z tradycją ostatnich lat, oficjalne zakończenie sezonu 2 Pucharu 5 Torów i Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i wręczenie pucharów odbędzie się podczas przed Dakarowego spotkania. 
W tym roku spotkanie odbędzie się z "dakarowym profesorem" Krzysztofem Hołowczycem i "uczniem" Sebastianem Rozwadowskim już w najbliższy wtorek 22.12.2015 r o godzinie 18:00 w restauracji ZAKĄTKI EUROPY przy ulicy Żołnierskiej 13A w Olsztynie.

Klasyfikacja generalna 2 Pucharu 5 Torów:
1. Łukasz Markiewicz-Marcin Majewski
2. Marek Aszkiełowicz-Krzysztof Pawłowski
3. Marcin Skuracz- Magdalena Milewska

K1
1, Łukasz Ciach-Tomasz Wołkowicz
2. Krzysztof Rudzki-Agnieszka Mederska
3. Piotr Frączek-Jarosław Przyborowski

K2
1. Marcin Skuracz-Magdalena Milewska
2. Andrzej Poniewierka-Łukasz Grzywna
3. Piotr Szakal-Marcin Kaszczuk

K3
1. Krzysztof Samulewicz-Marcin Budziński
2. Łukasz Wyżlic
3. Dąbrowski Michał-Krzysztof Staszkun

K4
1. Łukasz Markiewicz-Marcin Majewski
2. Paweł Cichowski-Wojciech Rakiel
3. Marek Aszkiełowicz-Krzysztof Pawłowski

K GOŚĆ
1. Łukasz Grzywna - Andrzej Poniewierka

KJ
1. Wiktoria Kozłowska
2. Paulina Kozłowska

K Kobiet
1. Marta Grzybowska

Klasyfikacja Szutrowgo Pucharu Automobilklubu Warmińskiego 


Wyżej wymienionych zawodników jaki i oczywiście wszystkich kibiców, miłośników sportów motorowych w imieniu organizatorów - AK Mazurkiego, AK Nowomiejskiego, MSM i AK Warmińskiego - serdecznie zapraszamy
 
Kartingowy Power Stage WBS Grand Prix 21.12.2015 10:21

Zgodnie z oczekiwaniami popołudniowy Power Stage przyniósł wiele sportowych emocji. Mamy nadzieję że wszystkim kierowcą przypadł do gust i wszyscy dobrze się bawili. Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.
 
 
Wyniki 9 GP WBS BANK 21.12.2015 10:13
 
Poniżej przedstawiamy wyniki niedzielnej rywalizacji w 9 Samochodowym Grand Prix WBS BANK 2015
 
 
Kartingowy Power Stage 18.12.2015 10:50
 
 
 
Razem z olsztyńskim Torem Kormoran, wzorem warszawskiej barbórki, przygotowaliśmy Kartingowy Power Stage. O godzinie 18:00 najszybsza 10 rywalizacji samochodowej i zwycięzce klas rozpoczną rywalizację na kartingach. Wyścigi kwalifikacyjne, eliminacyjne i finałowe przyniosą niewątpliwie wiele przyjemności i wyrównanych emocji.
Dodatkowa rywalizacja na torze będzie możłiwa również dla pozostałych uczestników Grand Prix. Szczegóły podczas odbioru administracyjnego.
 
Zapraszamy 

Informacja o załodze 17.12.2015 09:42
 
UWAGA UWAGA
Poniżej zamieszczony został dodatkowy, obowiązkowy druk dla uczestników niedzielnego Grand Prix. Informacje w nim zawarte niezbędne będą, aby podczas przejazdów załóg można byłoby je maksymalnie zareklamować. 
 
 
Maciek Fijałkowski
Dyrektor
 
9 WBS GRAND PRIX 11.12.2015 15:28
 
 
 
Do finału tegorocznego sezonu w sportach samochodowych województwa warmińsko-mazurskiego coraz bliżej. W ten weekend odbywa się wieńczący ogólnopolski sezon 53 Rajd Barbórka, a za tydzień 20 grudnia wszyscy zawodnicy i miłośnicy aut spotykają się w Olsztynie na 9 Samochodowym WBS Grand Prix Olsztyna o puchar Prezydenta Olsztyna.
Poniżej zamieszczamy pierwsze niezbędne dokumenty dla uczestników i zawodników. Będą one sukcesywanie uzupełniane. Nowa trasa, nowy miejsce to niewątpliwie wyzwanie dla zainteresowanych. Zapraszamy
 
 
Finałowa runda 09.12.2015 00:33
 
W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia runda tegorocznych zmagań w 2 Pucharze 5 Torów.
 
 
Poniżej przedstawiamy wyniki dotychczasowych zmagań zapraszając jednocześnie do udziału w rywalizacji
 
 
 
Szczęśliwa 13 15.11.2015 12:26
 
Piątek 13 bywa jednak szczęśliwy. To właśnie w piątek 13 załoga naszego klubu Kurp/Chlebowski w Hondzie Civic stanęła na starcie do ostatniej rundy rajdowych samochodowych mistrzostw Polski sezonu 2015 2 Rajdu Arłamów. Zadaniem na weekend dla chłopaków było ukończenie imprezy. Mając na uwadzę cały tegoroczny sezon Marcina i ilość pecha, datę rozpoczęcia imprezy zadanie wydawało się nad wyraz trudne. Jednak rozwaga "Kurpiaka" z dobrym zrozumieniem się ze Ryśkiem i waga zadania przyniosła efekt: metę, 12 miejsce w klasyfikacji generalnej, zwycięstwo w klasie HR4, a co się z tym wiąże podium mistrzostw Polski i tytuł
II V-CE MISTRZA POLSKI W KLASIE HR4 !!!!!!!!!!
 Po ubiegłorocznym zwycięstwie w SZUTER CUP, tegorocznym przejściu do najwyższej kategorii rywalizacji w kraju i zdobyciu tytułu oby okazało się to najlepszę drogą do rajdowego rozwoju Marcina czego mu życzymy a tytułu serdecznie gratulujemy
 
Zarząd Klubu 
Nasi na DAKARZE!!! 24.10.2015 14:35
 
 
Z niekłamaną przyjemnością informujemy że po raz pierwszy będziemy mieli reprezentanta naszego klubu wśród uczestników rajdu DAKAR 2016.
Urzędujący Mistrz Polski w rajdach płaskich Sebastian Rozwadowski będzie pilotem litewskiego zawodnika Benediktasa Vanagasa w Toyocie Hilux. Wczorajsza prezentacja Litewsko-Polskiego dakarowego teamu w ambasadzie litewskiej przybliżyła wszystkim gościom tą nową załogę. Sebastiana zadanie do najłatwiejszych należeć nie będzie gdyż Benediktas to najszybszy prywatny kierowca DAKARU 2015. Znając profesjonalne podejście SEBY do motorsportu jesteśmy przekonani że nie będzie to jednorazowy występ tej załogi w Dakarze a litewsko-polski zespół w niezmienionym składzie będzie trwał, trwał i trwał ;-)
 
Zarząd Klubu
 
Zmiana terminu rundy 24.10.2015 14:30
 
UWAGA UWAGA UWAGA
Chcielibyśmy poinformować że runda pucharu 5 torów zaplanowana na dzień jutrzejszy 25.10, wobec informacji uzyskanych od prezesa AK Mazurskiego przeniesiona została na 22.11.2015r
  
Nieoficjalne wyniki 21.10.2015 13:47
 
 
Każdy, kto liczył wyniki sezonu na bieżąco zapewne już wie wszystko, ale dla sprawdzenia obliczeń poniżej przedstawiamy nieoficjalne wyniki SZPAKW 2015. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieścisłości czy spostrzeżeń prosimy o kontakt. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy na oficjalne zakończenie sezonu i wręczenie pucharów. Termin będzie grudniowy. Polecamy śledzenie naszej strony i FB
 
 
 
Cezary Raczkowki
Maciej Fijałkowski 
 
A miało być łatwo 18.10.2015 19:24
 
Trzech zawodników miało szansę dzisiejszego poranka na zdobycie szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego. Poranna deszczowa aura sprawiła że tylko "prawdziwi twardziele" podjęli rękawicę i przyjechali na pod olsztyński tor we Frączkach.
Dzięki dużej pracy włożonej przez nasz klub w tor pod przewodnictwem DZIADKA Jurka Fortuny żaden deszcz nie jest w stanie negatywnie zaskoczyć żadnego z zawodników. Czasy uzykiwane przez najlepszych tylko potwierdziły nasze przekonania.
Marcin Skuracz pod nieobecność Marka Aszkiełowicza wcale nie miał łatwo aby obronić swą dominację na torze. W każdym z wyścigów Michał Dąbrowski w Peugeocie mimo drobnych problemów w przejeździe treningowym, powodował że Honda Marcina musiała podróżować szybciej i szybciej.
Do walki o najszybsze przejazdy włączył się jedyny zawodnik klasy GOŚĆ dzisiejszej niedzieli, pierwszy przegrany Szuter Cup 2015 ;-) Konrad Dudziński.


Czytaj więcej...
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja