O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
SZKOLENIE
- licencja zawodnika ND-R
23-24.03.2024 
- licencja sędziego kl I i II
23.03.2024 
 
 
Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 
---------------------------
 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
 
 
25.03.2024r godz 18:00
 Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Rajd 1001 Jezior - Rajdowe Legendy na Warmii 12.07.2013 09:01
 
Historia rajdów samochodowych na Warmii i Mazurach sięga roku 1968 roku. Wówczas to na Ziemi Olsztyńskiej odbyła się pierwsza impreza automobilowa z cyklu eliminacji mistrzostw Polski. Zadanie organizacji zawodów podjęła się grupa działaczy Automobilklubu Warmińsko – Mazurskiego na czele z Michałem Olkowskim pierwszym Komandorem tej imprezy samochodowej przy wydatnym udziale dziennikarzy ówczesnego „Głosu Olsztyńskiego” ( dzisiaj Gazeta Olsztyńska ).

     


Czytaj więcej...
Wakacyjne ściganie 26.06.2013 23:41
 
 
Po niezwykle udanej 2 rundzie szutrowego pucharu naszego klubu w Dajtkach przyszedł czas na kolejną jego rundę. W najbliższą niedzielę 30 czerwca na torze w pod olsztyńskich Frączkach odbędzie się już "prawie wakacyjna" 3 runda tegorocznych zmagań o puchar. Pogoda zgodnie z zamówieniem aktualnie nawierzchnię toru zagęszcza i utwardza przygotowując ją do rywalizacji. 
Każdą z dotychczasowych rund wygrywał inny kierowca. Kto okaże się najszybszy tym razem? Czy "frączkowy Loeb" odzyska swój wigor i szybkośc? Czy Subaru Łukasza Markiewicza udowodni swoją przewagę napędu 4 kół na luźnej nawierzchni? Może Astra Macieja Fijałkowskiego okaże się ponownie najlepsza? A może ktoś inny pogodzi powyższą trójkę kierowców?
Wszystkich ciekawych odpowiedzi na powyższe pytania zapraszamy w niedzielę od godziny 10:30 do kibicowania swoim faworytom.
Kierowców chcących wziąśc udział w rywalizacji zapraszamy od godziny 8:00. Po więcej informacji zapraszamy do regulaminu uzupełniającego
Do zobaczenia na torze :-)

Tylko Corsy żal 21.06.2013 19:40
Ładna pogoda i dobrze przygotowana trasa przyciągnęły ponad 70 uczestników na olsztyńskie lotnisko w Dajtkach. II runda szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego była jedną z imprez rozgrywanych w strefie wyścigów szutrowych 19 Moto Piknikowi NO-LIMIT rozgrywanego 16 czerwca.

Kilka tysięcy przybyłych kibiców miało okazję do porównania jak na krętej trasie będą sobie radzili kierowcy w Polskim fiacie 126 p jak i w prawie 300 konnym Mitsubishi EVO. Kierowcy starali się aby licznie przybyli kibice byli światkami zaciętej rajdowej rywalizacji. Niestety dla niektórych z nich złośliwość rajdowa stała się brutalna. Artur Iskra w swojej Corsie przekonał kibiców że klatka bezpieczeństwa w rajdowych samochodach jest nieodzownym elementem wyposażenia. W skutek awarii ogumienia jego opel przekoziołkował kilkukrotnie a załodze nic się nie stało.

Uczestniczący w klasie Gość uczestnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Zbigniew Staniszewski dał popis efektownej i efektywnej jazdy najszybciej pokonując trasę.

W klasie rajdowego narybku Bartłomiej Przybysz nie dał szans swoim konkurentom.

Klasyfikację generalną II rundy szutrowego pucharu wygrał Łukasz Markiewicz w Subaru Imprezie przed Jerzym Fortuną w Oplu Kadecie i Maciejem Fijałkowskim w Oplu Astrze.
 
Turystyka na Warmii 20.06.2013 13:00
 
 
Dla Mistrza 13.06.2013 14:21

 
 
 
Marian Grzegorz Bublewicz - znakomity kierowca, vice mistrz Europy i 20-krotny mistrz Polski. Ogromnie pracowity i profesjonalny w tworzeniu motorsportu w Polsce.
Był wspaniałym człowiekiem, którego trudno zapomniec. Jego ujmujący uśmiech zjednywał rzesze sympatyków, co ciekawe niekoniecznie fanów sportów motorowych. Człowiek pogodny, szlachetny a jednocześnie mimo wielu sukcesów sportowych i zawodowych bardzo skromny. Każde spotkanie z Nim było wielkim przeżyciem dla Jego kibiców, jak również i normalnego, zwykłego człowieka. Wzór dla młodzieży, której mimo braku czasu potrafił poświęcic każdą wolną chwilę. Żal że od ponad 20 lat nie ma Go już z nami.
 Dlatego też

Czytaj więcej...
Szkolenie na sędziów 10.06.2013 14:53
 
W dniach 12 - 13 czerwca w siedzibie Automobilklubu odbędzie się szkolenie na sędziów sportów samochodowych. W środę chętne osoby wezmą udział w szkoleniu, natomiast w czwartek przeprowadzony zostanie egzamin na licencję.
Spotykamy się o godzinie 17:00.
Kontakt z Alą Gnatowską 
 
Rally Sprint na Frączkach 24.05.2013 13:14
 
Wszystkie niuanse organizacyjne i regulaminowe zostały już dograne więc oficjalnie serdecznie zapraszamy w najbliszą niedzielę na 1 rundę Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego 2013. Na torze w podolsztyńskich Frączkach wszyscy milośnicy sportów motorowych a w szczególności Ci uwielbiający luźne nawierzchnię będą mieli możliwość rozpoczęcia rywalizacji w naszym całorocznym cyklu 2013. Wszystkich którzy mają ochotę przerwać hegemonię i obalić min wiecznie nie pokonanego "frączkowego Loeba" Jurka Fortuny, jak również kierowcy mający ochotę na rywalizację na szuterku zapraszamy do biura Rally Sprintu już od godziny 8:00. Zaplanowane są tradycyjnie 3 przejazdy wyścigowe i 1 zapoznawczy. Szczegóły można odnaleść w regulaminie uzupełniającym.
Wszystkie komfortowe i przyjacielskie warunki rywalizacji znane z lat poprzednich zostały zmienione tylko o jescze lepszy stan toru!
Kibiców zapraszamy od godziny 10:30 do obserwowania zmagań swoich faworytów
Zapraszamy
 
 
 
Szuterek, szuterek, szuterek 21.05.2013 13:59

W najbliższą niedzielą 26.05.2013r rozpoczynamy szutrowe zmagania 2013 na podolsztyńskich Frączkach. Tor przygotowany został perfekcyjnie, nawet z drobnymi zmianami. Liczymy że przypadną one wszystkim do gustu. Wiecej informacji lada chwila......
 
3 Rallye Praha Revital 2013 09.04.2013 14:24

 
 
Już w najbliższy weekend w dniach 12-14.04.2013 roku w Czechach rozegrany zostanie 3 Rallye Praha Revital 2013, którego organizatorem jest znany zawodnik, kolekcjoner i wielki pasjonat motosportu w Czechach Eduard Patera.
W imprezie tej udział weźmie nowo powstały zespół Rally Legend Poland w składzie którego znalazł się zawodnik naszego klubu Adam Dowgird startujący wraz z Alicją Gnatowską w roli umysłowego. Adam podobnie jak i legenda sportu rajdowego w Polsce Andrzej Jaroszewicz pojedzie repliką samochodu FSO Polonez 2000 Rally gr.B.
Oprócz w/w na trasach wokół Pragii zobaczymy m.in.Tomasza Ciecierzyńskiego Polonezem, Rafała Winiarskiego w Polskim Fiacie 125p czy też Andrzeja Wodzińskiego w Lancii Fulvia Coupe.
Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 150 ( !!! ) załóg, które rywalizowały będą w 8 klasach na trasie liczącej 538km. Zakończenie imprezy zaplanowane zostało na Rynku starego miasta w Pradze w niedzielę 14.04 około godz 15
Życzymy wszystkim Polakom wspaniałej zabawy a naszej załodze jak najlepszego wyniku na mecie
 
Wojciech Fijałkowski 
 
Za dużo słońca - pojeżdżawka odwołana 16.03.2013 11:57

No i niestety :-(
Jeśli w ciągu sezonu czekamy zawsze na słońce, to słoneczna pogoda ostatnich dni popsuła nam humory i zepsuła zimowe warunki na torze we Frączkach. Na południowych, odsłoniętych częściach toru pojawiła się tak "lubiana" przez wszystkich frączkowa "breja" co z zimowymi warunkami nie ma nic wspólnego. Wręcz przeciwnie .... W związku z powyższem jutrzejsza zimowa pojeżdżawka jest odwołana

Czytaj więcej...
Rajdowcy dla WOŚP 08.01.2013 21:38

Mistrz Polski klasy 6, zwycięzca Pucharu Forda Fiesty 2012 Radek Typa, zwycięzca Rajdu Warmińskiego 2012 Zbigniew Staniszewski, Miłośnik idei BOKIEM DO PRZODU Krzysztof Szeszko, najszybszy TIR-owiec wśród rajdowców Robert Kocik i "ZŁOTE DZIECKO" Automobilklubu Warmińskiego Marcin Kurp w najbliższą niedzielę postanowili przyłączyc się do Jurka Owsiaka i razem z Automobilklubem Warmińskim zagrac w największej polskiej orkiestrze - 21 finale WOŚP 2012. Od godziny 13:00 na tradycyjnej trasie na ulicy Nowowiejskiego przy DHU INKA rajdowe Mitsubishi Evo, kultowa Toyota Corolla czy Honda Civic czekają na wszystkich chętnych do przejażdżki na fotelu pilota. Każdy kto wygra licytację będzie miał okazję do poznania przyjemności pracy "fizycznego" w duecie rajdowym.
Obok samochodów rajdowych wystawiony zostanie rallycrossowy potwór Bogdana Ludwiczaka Ford Fiesta do którego każdy chętny, wrzuciwszy do puszki datek, będzie mógł wpasowac się za kierownicę. Wystawiony zostanie również rajdowy Mitsubishi Lancer Evo najmłodszego kierowcy w regionie :-) Licytowane również będą gadżety przekazane przez kierowców rajdowych i miłośników sportów motorowych na rzecz orkiestry, m.in. autograf wielkiego nieobecnego rajdu Dakar 2013 Marca Comy.
Serdecznie zapraszamy do licytacji w najbliższą niedzielę 13.01.2013 roku w godzinach 13:00-15.30
 
Świąteczne Spotkanie z HOŁKIEM 22.12.2012 22:08

Zmiana miejsca biura GP!!! 15.12.2012 23:32
 
Mając na uwadze wygodę wszystkich uczestników 6 Grand Prix 2012 WBS BANK biuro imprezy zostało przeniesione z siedziby klubu na 3 piętrze DHU INKA do Agencji Promocyjno - Reklamowej INKA - wejście bezpośrednio z zewnątrz, na przeciwko parkingów przy ulicy Nowowiejskiego 
 
Dyrektor
Wojciech Fijałkowski
 
Lista Zgłoszeń 13.12.2012 22:17
 
Poniżej przedstawiamy dotychczasową listę zgłoszeń.
 
 
6 Samochodowe GP 2012 WBS BANK 10.12.2012 13:34
 
Sezon sportów samochodowych w Polsce zakończyla warszawska Barbórka. Czas na zakończenie olsztyńskie. Tradycyjnie już imprezą kończącą sezon sportów samochodowych na Warmii i Mazurach jest Samochodowe Grand Prix tzw "olsztyńska karowa" przy ulicy Nowowiejskiego.
Już w najbliższą niedzielę ( 16 .12.2012 ) zapraszamy na
 
6 SAMOCHODOWE GRAND PRIX 2012 WBS BANK o puchar Prezydenta Olsztyna
 
Trasa tegorocznego Grand Prix 2012 WBS BANK w zwiąku z modernizacją ulicy Nowowiejskiego została zmieniona co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla kierowców i kibiców obserwujących zmagania. 
Kibiców zapraszamy od godziny 13.00 do gorącego dopingu a uczestników do zapoznania się z regulaminem uzupełniającym.
 
Dyrektor Super Sprintu
Wojciech Fijalkowski
 
2 : 0 dla deszczu 13.10.2012 16:40

 
 
 
Z przykrością informujemy iż po dzisiejszej inspekcji toru na Frączkach zmuszeni jesteśmy odwołac jutrzejsze zawody. W kilku miejscach tor jest po prostu zbyt miękki aby czerpac jakąkolwiek przyjemnośc z rywalizacji na nim.
W dalszym ciągu będziemy prowadzili pracę na torze żeby na każde następne zawody był jeszcze lepszy. Wierzymy,że jeszcze w tym roku pogoda dopisze i przeprowadzimy zaległą rundę Mistrzostw Warmii i Mazur. Prosimy o śledzenie informacji na stronie klubowej
 
 
Zarząd klubu 
 
Tor jest przygotowany ....... 12.10.2012 18:10

Tor szutrowy na Frączkach na najbliższe zawody jest przygotowany w 100% ale .....
No właśnie ale opady deszczu w ciągu ostatniego tygodnia dosyc mocno go nawodniły :-) Dzisiejsza inspekacja na torze pozwala miec nadzieję że podczas niedzielnych zawodów będzie miała miejsce rywalizacja rajdowa a nie przeprawowa ale .....
Ale aby byc pewnym w/w jutro około godziny15 dokonamy ostatecznej oceny toru i zapadnie decyzja o niedzielnej rywalizacji. Prosimy o pilne śledzenie informacji na naszej stronie  i przekazanie jej wszystkim zainteresowanym :-)
 
Zarząd Klubu
 
Zwyciężył deszcz ....... 06.10.2012 14:45
 
 
Pada deszcz :-(, co prawda niezbyt intensywnie ale już dłuuuuugo i mając w pamięci dobre opinie o dotychczasowych rundach rally sprintów na Frączkach, dbając o sprzęt wszystkich uczestników, niestety jesteśmy zmuszeni
przesunąc niedzielne zawody o tydzień na 14.10.2012r.
Patrząc w długoterminowe prognozy mamy nadzieję że w następną niedzielę pogoada okaże się łaskawsza dla miłśników szutrów i rywalizacja będzie przebiegała w fantastycznych warunkach.
 
 
Zarząd klubu
 
Szutrowych zmagań ciąg dalszy 03.10.2012 20:57

W ciągu ostatnich kilku tygodni wszyscy miłośnicy sportów samochodowych w naszym regionie "rozpieszczani" byli ilością imprez szutrowych. Od ostatniego weekendu sierpnia, przez cały wrzesień poprzez nasz sztandarowy Rajd Warmiński na Rajdzie Polski kończąc każdy mógł obejrzec jazdę mistrzów na szutrach, każdy mógł spróbowac swoich sił na najlepszej nawierzchni. 
Automobiklub Warmiński wychodząc na przeciw wszystkim, którzy w dalszym ciągu czują niedosyt szutrowych emocji, zaprasza w najbliższą niedzielę 07.10.2012 roku na kolejną rundę Mistrzostw Warmii i Mazur na szutrowym torze we Frączkach. Każdy, który posiada samochód i napatrzył się na najlepszych kierowców w Mikołajkach będzie miał okazję do spróbowania jak radzi sobie na tej wymagającej nawierzchni. Przekonac się jak wiele brakuje mu do młodego Fina , zwycięzcy rajdu :-).
Wszystkich w/w zapraszamy w niedzielę do godziny 9:30. Wszystkie szczegóły w regulaminie uzupełniającym.
 
Dyrektor Rally Sprintu
Marcin Majewski
 
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja