O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Świąteczne Spotkanie z HOŁKIEM 22.12.2012 22:08

Zmiana miejsca biura GP!!! 15.12.2012 23:32
 
Mając na uwadze wygodę wszystkich uczestników 6 Grand Prix 2012 WBS BANK biuro imprezy zostało przeniesione z siedziby klubu na 3 piętrze DHU INKA do Agencji Promocyjno - Reklamowej INKA - wejście bezpośrednio z zewnątrz, na przeciwko parkingów przy ulicy Nowowiejskiego 
 
Dyrektor
Wojciech Fijałkowski
 
Lista Zgłoszeń 13.12.2012 22:17
 
Poniżej przedstawiamy dotychczasową listę zgłoszeń.
 
 
6 Samochodowe GP 2012 WBS BANK 10.12.2012 13:34
 
Sezon sportów samochodowych w Polsce zakończyla warszawska Barbórka. Czas na zakończenie olsztyńskie. Tradycyjnie już imprezą kończącą sezon sportów samochodowych na Warmii i Mazurach jest Samochodowe Grand Prix tzw "olsztyńska karowa" przy ulicy Nowowiejskiego.
Już w najbliższą niedzielę ( 16 .12.2012 ) zapraszamy na
 
6 SAMOCHODOWE GRAND PRIX 2012 WBS BANK o puchar Prezydenta Olsztyna
 
Trasa tegorocznego Grand Prix 2012 WBS BANK w zwiąku z modernizacją ulicy Nowowiejskiego została zmieniona co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla kierowców i kibiców obserwujących zmagania. 
Kibiców zapraszamy od godziny 13.00 do gorącego dopingu a uczestników do zapoznania się z regulaminem uzupełniającym.
 
Dyrektor Super Sprintu
Wojciech Fijalkowski
 
2 : 0 dla deszczu 13.10.2012 16:40

 
 
 
Z przykrością informujemy iż po dzisiejszej inspekcji toru na Frączkach zmuszeni jesteśmy odwołac jutrzejsze zawody. W kilku miejscach tor jest po prostu zbyt miękki aby czerpac jakąkolwiek przyjemnośc z rywalizacji na nim.
W dalszym ciągu będziemy prowadzili pracę na torze żeby na każde następne zawody był jeszcze lepszy. Wierzymy,że jeszcze w tym roku pogoda dopisze i przeprowadzimy zaległą rundę Mistrzostw Warmii i Mazur. Prosimy o śledzenie informacji na stronie klubowej
 
 
Zarząd klubu 
 
Tor jest przygotowany ....... 12.10.2012 18:10

Tor szutrowy na Frączkach na najbliższe zawody jest przygotowany w 100% ale .....
No właśnie ale opady deszczu w ciągu ostatniego tygodnia dosyc mocno go nawodniły :-) Dzisiejsza inspekacja na torze pozwala miec nadzieję że podczas niedzielnych zawodów będzie miała miejsce rywalizacja rajdowa a nie przeprawowa ale .....
Ale aby byc pewnym w/w jutro około godziny15 dokonamy ostatecznej oceny toru i zapadnie decyzja o niedzielnej rywalizacji. Prosimy o pilne śledzenie informacji na naszej stronie  i przekazanie jej wszystkim zainteresowanym :-)
 
Zarząd Klubu
 
Zwyciężył deszcz ....... 06.10.2012 14:45
 
 
Pada deszcz :-(, co prawda niezbyt intensywnie ale już dłuuuuugo i mając w pamięci dobre opinie o dotychczasowych rundach rally sprintów na Frączkach, dbając o sprzęt wszystkich uczestników, niestety jesteśmy zmuszeni
przesunąc niedzielne zawody o tydzień na 14.10.2012r.
Patrząc w długoterminowe prognozy mamy nadzieję że w następną niedzielę pogoada okaże się łaskawsza dla miłśników szutrów i rywalizacja będzie przebiegała w fantastycznych warunkach.
 
 
Zarząd klubu
 
Szutrowych zmagań ciąg dalszy 03.10.2012 20:57

W ciągu ostatnich kilku tygodni wszyscy miłośnicy sportów samochodowych w naszym regionie "rozpieszczani" byli ilością imprez szutrowych. Od ostatniego weekendu sierpnia, przez cały wrzesień poprzez nasz sztandarowy Rajd Warmiński na Rajdzie Polski kończąc każdy mógł obejrzec jazdę mistrzów na szutrach, każdy mógł spróbowac swoich sił na najlepszej nawierzchni. 
Automobiklub Warmiński wychodząc na przeciw wszystkim, którzy w dalszym ciągu czują niedosyt szutrowych emocji, zaprasza w najbliższą niedzielę 07.10.2012 roku na kolejną rundę Mistrzostw Warmii i Mazur na szutrowym torze we Frączkach. Każdy, który posiada samochód i napatrzył się na najlepszych kierowców w Mikołajkach będzie miał okazję do spróbowania jak radzi sobie na tej wymagającej nawierzchni. Przekonac się jak wiele brakuje mu do młodego Fina , zwycięzcy rajdu :-).
Wszystkich w/w zapraszamy w niedzielę do godziny 9:30. Wszystkie szczegóły w regulaminie uzupełniającym.
 
Dyrektor Rally Sprintu
Marcin Majewski
 
Kurp najlepszy na Warmii 26.09.2012 20:45

   

    Co może łączyć Marcina Kurpa, Piotra Lewandowskiego i Automobilklub Warmiński?Oczywiście 15 Rajd Warmiński 2012! To właśnie najszybszy kierowca, autor spektakularnego wypadku oraz organizator 15 edycji szutrowego rajdu na drogach podolsztyńskich gmin.

     15 Rajd Warmiński 2012 jako 3 runda Szuter Cup tradycyjnie już rozpoczął się w piątkowe popołudnie Rally Sprintem - Prologiem na bieżni olsztyńskiego stadionu. Rywalizację rozpoczęły polskie Fiaty 126 p. Kto spodziewał się wolnych przejazdów w ich wykonaniu na pewno pozytywnie się rozczarował. Pełne „boki” na wirażach i dość żwawe tempo ich przejazdu przysporzyły im wiele gromkich braw wśród licznej publiczności. Każdy kolejny wyścig dostarczał gorących emocji. Przemek Kastyak w tylno napędowym BMW udowadniał, że napęd RWD jest najefektowniejszy. Zderzenie Hondy z Subaru wprowadziło kibiców w euforię, ale Michałowi Malkiewiczowi przysporzyło pracy na długie wieczorne godziny aby jego Honda mogła wyjechać na trasę rajdu następnego dnia rano.

 


Czytaj więcej...
15 Rajd Warmiński 2012 03.09.2012 12:52
 

 
wszystkie informacje na www.rajdwarminski.pl
 
Szutrowy Super Sprint 23.08.2012 17:36

Niniejszym zapraszam na kolejne szutrowe emocje na torze w podolsztyńskich Frączkach. Tor został w wielu miejscach poprawiony tak, aby rywalizacja była jeszcze bardziej przyjemna. Niestety niepewnośc co do pogody, wielu rozbieżnych prognoz oraz okresu wakacyjnego spowodowała, że w najbliższy weekend ścigac będziemy się tylko w niedzielę 26 sierpnia. Zaplanowane zostały 4 przejazdy wyścigowe, więc emocji zabraknąc nie powinno.
Serdecznie zapraszam wszystkich kierowców do świetnej zabawy, którą dają szutry,a miłośników sportów motorowych do kibicowania. 
 
 
Dyrektor Super Sprintu
Piotr Kłos 
 
Deszcz - deszczowo - BŁOTO!!! 04.07.2012 12:47
 
W związku z obfitymi opadami deszczu w ostatnim okresie czasu i niezbyt optymistycznymi prognozami na najbliższe dni, a mając w pamięci wspaniałe komentarze o dotychczas rozegranych rundach na torze we Frączkach, kolejną eliminację Szutrowego pucharu AKW i Mistrzostw Warmii i Mazur przekładamy na 25.08.2012 roku.
Odbędzie się wtedy szutrowy weekend na Frączkach. Podwójna eliminacją będzie doskanałą okazją do "integracji " kierowców, pilotów sędziów i miłośników rajdówek :-)
Zycząc wspaniałych wakacji, jeszcze lepszej pogody zapraszamy na sierpniowe zmagania
 
Zarząd Klubu
 
Wyniki dzisiejszej rywalizacji 20.05.2012 19:28
6 runda Mistrzostw Warmii i Mazur 15.05.2012 08:59

 

Do kolejnej rundy mistrzostw Warmii i Mazur pozostało tylko kilka dni. Już w najbliższą niedzielę zapraszam na tor w podolsztyńskich Frączkach wszystkich, którym szuter, kurz i wysoki poziom adrenaliny nie są obce. Każdy chętny posiadający samochód będzie mógł wziąść udział w niedzielnych zawodach i porównać swoje umiejętności do "Dziadka".

Zaplanowane zostały 3 przejazdy wyścigowe, które rozpoczną się od godziny 10.30.

Zapraszam

 

Dyrektor Super Sprintu

Marcin Majewski

"PIEKŁO DAKARU" - spotkanie z autorem 08.05.2012 13:23

 

„Piekło Dakaru” to pasjonująca historia o krwi, pocie i łzach stale
towarzyszących zmaganiom na trasie tego morderczego rajdu. Opowiedziana przez sportowca, którego życiowym celem jest zwycięstwo w tym legendarnym maratonie i który już ośmiokrotnie stawał na jego starcie. Jego słowa spisał człowiek, od którego nikt lepiej by tego nie zrobił. Julian Obrocki, dziennikarz motoryzacyjny, podróżnik i rajdowy pilot, sam w 1988 roku stanął na mecie Dakaru, jadąc… ciężarówką Star.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców w najbliższy piątek  w Klubie Dakar odbędzie się autorskie spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem.

Dakar to impreza wielkością niewiele ustępująca Igrzyskom Olimpijskim. Miliony widzów śledzi jej przebieg w mediach i na trasie. Każdego roku blisko tysiąc śmiałków wsiada w kilkaset pojazdów próbując pokonać, kiedyś Saharę, a obecnie Pustynię Atacama i skaliste Andy, miejsca dla motoryzacji mocno nieprzyjazne.
Większość nie daje jednak rady. Padają ze zmęczenia lub tracą swe „padające” pojazdy, zostawiając w piachu zdrowie, marzenia i… pieniądze. Bo Dakar to także wielki biznes, zacięta rywalizacja teamów fabrycznych, największych marek motoryzacyjnych na świecie. A za rok… wracają. Że Dakar to szaleństwo? A co złego jest w szaleństwie? – pytają z uśmiechem. 

O Dakarowych szleńcach, przedstawionych w sposób inny niż zwykle będzie można posłuchać podczas tego spotkania. Piątek 11.05.2012 godzina 17:30 Klub DAKAR w Olsztynie, ul. Jaroszyka 3

Z A P R A S Z A M Y

 

"Poszło Bardzo dobrze"- A. Dowgird 08.05.2012 13:16

 

Załoga naszego klubu wróciła z tarczą z Rallye Praha Revival który odbył się w majowy weekend w Pradze.
"Poszlo bardzo dobrze" skomentował Adam Dowird.
"Na starcie imprezy stanęło blisko 130 załóg. Klimat imprezy to rajd w stylu lat 70, z długimi i wymagajacymi dojazdówkami, oraz ciekawymi i bezpiecznymi dla ludzi i sprzętów Odcinkami Specjalnymi w liczbie dziesięciu - zwanymi podczas imprezy - Show Section po 1-4 km każdy.
Całkowita długość rajdu to ponad 500 km.

Imprezę ukończyły 2 polskie załogi:
Tomasz Ciecierzyński/ Mieczysław Galant - Renault 5
Adam Dowgird/ Rafał Winiarski - FSO POLONEZ 2000 RALLY

Mimo problemów technicznych, Tomasz Ciecierzyński/ Mieczysław Galant zajęła wysoką 3 lokatę w klasie zagranicznych legend.

Druga polska załoga - czyli my -  Adam Dowgird/Rafał Winiarski – FSO POLONEZ 2000 rally - AK Warmiński, od początku lokowała się w ścisłej czołówce generalki, osiągając 4-6 czasy na poszczególnych próbach , na jednej z nich zajmując 3 miejsce!

Ostatecznie zajęliśmy 2 pozycje w klasie 7, a w klasyfikacji generalnej została sklasyfikowano nas  najwyżej ze wszystkich zagranicznych załóg" - z uśmiechem dodał Adam.

Serdecznie gratulujemy

Wyniki Szutrowego Super Sprintu 30.04.2012 08:29

 

Wyniki niedzielnych zmagań

 

Rallye Praha Revival 24.04.2012 10:17

 

Już w najbliższy piątek rusza Rallye Praha Revival.
Na starcie 130 aut klasycznych.3 dni, ponad 500 km rajdu stylu lat 70, w tym 10 odcinków specjalnych. Start z centrum starej Pragi, odciek nocny, przerwy na obiad ;)
Zapowiada się fajny klimat.
Załoga naszego klubu w pięknym FSO Polonez 2000 Rally rusza w lekko odświeżonym składzie: na prawym fotelu zasiądzie Rafał Winiarski, za kierownicą bez zmian - Adam Dowgird (Automobilklub Warmiński).

Polskę bedą reprezentować także Tomasz Ciecieżyński wraz Mirosławem Galantem rownież na FSO POLONEZ 2000 rally przygotowany przez EDDA CUP.

Prosimy o trzymanie kciuków za Adama. Na pewno mu się to przyda! Bo Polonez to sobie poradzi.

 

http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php


http://www.facebook.com/FsoPolonez2000Rally

Szutrowy Super Sprint 23.04.2012 20:58
 
 
 
W najbliższą niedzielę (29.04.2012 roku) rozpoczynamy 3 sezon zmagań o Szutrowy Puchar Automobilklubu Warmińskiego. Wszystkich chętnych majacych ochotę na zdetronizowanie "Dziadka" zapraszamy od godziny 8:00 na tor w podolsztyńskich Frączkach. Zaplanowany został 1 przejazd zapoznawczy i 3 przejazdy wyścigowe. Niedzielny Super Sprint będzie kolejną rundą Mistrzostw Warmii i Mazur. 
 Słoneczna pogoda i wysokie temperatury zaplanowane na najbliższy weekend dają gwarancję że szutrowy tor będzie areną zmagań kierowców, ich umiejętności, samochodów :-)
Serdecznie Zapraszamy
 
 
Zarząd Klubu
 
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja