O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Turystyka na Warmii 20.06.2013 13:00
 
 
Dla Mistrza 13.06.2013 14:21

 
 
 
Marian Grzegorz Bublewicz - znakomity kierowca, vice mistrz Europy i 20-krotny mistrz Polski. Ogromnie pracowity i profesjonalny w tworzeniu motorsportu w Polsce.
Był wspaniałym człowiekiem, którego trudno zapomniec. Jego ujmujący uśmiech zjednywał rzesze sympatyków, co ciekawe niekoniecznie fanów sportów motorowych. Człowiek pogodny, szlachetny a jednocześnie mimo wielu sukcesów sportowych i zawodowych bardzo skromny. Każde spotkanie z Nim było wielkim przeżyciem dla Jego kibiców, jak również i normalnego, zwykłego człowieka. Wzór dla młodzieży, której mimo braku czasu potrafił poświęcic każdą wolną chwilę. Żal że od ponad 20 lat nie ma Go już z nami.
 Dlatego też

Czytaj więcej...
Szkolenie na sędziów 10.06.2013 14:53
 
W dniach 12 - 13 czerwca w siedzibie Automobilklubu odbędzie się szkolenie na sędziów sportów samochodowych. W środę chętne osoby wezmą udział w szkoleniu, natomiast w czwartek przeprowadzony zostanie egzamin na licencję.
Spotykamy się o godzinie 17:00.
Kontakt z Alą Gnatowską 
 
Rally Sprint na Frączkach 24.05.2013 13:14
 
Wszystkie niuanse organizacyjne i regulaminowe zostały już dograne więc oficjalnie serdecznie zapraszamy w najbliszą niedzielę na 1 rundę Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego 2013. Na torze w podolsztyńskich Frączkach wszyscy milośnicy sportów motorowych a w szczególności Ci uwielbiający luźne nawierzchnię będą mieli możliwość rozpoczęcia rywalizacji w naszym całorocznym cyklu 2013. Wszystkich którzy mają ochotę przerwać hegemonię i obalić min wiecznie nie pokonanego "frączkowego Loeba" Jurka Fortuny, jak również kierowcy mający ochotę na rywalizację na szuterku zapraszamy do biura Rally Sprintu już od godziny 8:00. Zaplanowane są tradycyjnie 3 przejazdy wyścigowe i 1 zapoznawczy. Szczegóły można odnaleść w regulaminie uzupełniającym.
Wszystkie komfortowe i przyjacielskie warunki rywalizacji znane z lat poprzednich zostały zmienione tylko o jescze lepszy stan toru!
Kibiców zapraszamy od godziny 10:30 do obserwowania zmagań swoich faworytów
Zapraszamy
 
 
 
Szuterek, szuterek, szuterek 21.05.2013 13:59

W najbliższą niedzielą 26.05.2013r rozpoczynamy szutrowe zmagania 2013 na podolsztyńskich Frączkach. Tor przygotowany został perfekcyjnie, nawet z drobnymi zmianami. Liczymy że przypadną one wszystkim do gustu. Wiecej informacji lada chwila......
 
3 Rallye Praha Revital 2013 09.04.2013 14:24

 
 
Już w najbliższy weekend w dniach 12-14.04.2013 roku w Czechach rozegrany zostanie 3 Rallye Praha Revital 2013, którego organizatorem jest znany zawodnik, kolekcjoner i wielki pasjonat motosportu w Czechach Eduard Patera.
W imprezie tej udział weźmie nowo powstały zespół Rally Legend Poland w składzie którego znalazł się zawodnik naszego klubu Adam Dowgird startujący wraz z Alicją Gnatowską w roli umysłowego. Adam podobnie jak i legenda sportu rajdowego w Polsce Andrzej Jaroszewicz pojedzie repliką samochodu FSO Polonez 2000 Rally gr.B.
Oprócz w/w na trasach wokół Pragii zobaczymy m.in.Tomasza Ciecierzyńskiego Polonezem, Rafała Winiarskiego w Polskim Fiacie 125p czy też Andrzeja Wodzińskiego w Lancii Fulvia Coupe.
Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 150 ( !!! ) załóg, które rywalizowały będą w 8 klasach na trasie liczącej 538km. Zakończenie imprezy zaplanowane zostało na Rynku starego miasta w Pradze w niedzielę 14.04 około godz 15
Życzymy wszystkim Polakom wspaniałej zabawy a naszej załodze jak najlepszego wyniku na mecie
 
Wojciech Fijałkowski 
 
Za dużo słońca - pojeżdżawka odwołana 16.03.2013 11:57

No i niestety :-(
Jeśli w ciągu sezonu czekamy zawsze na słońce, to słoneczna pogoda ostatnich dni popsuła nam humory i zepsuła zimowe warunki na torze we Frączkach. Na południowych, odsłoniętych częściach toru pojawiła się tak "lubiana" przez wszystkich frączkowa "breja" co z zimowymi warunkami nie ma nic wspólnego. Wręcz przeciwnie .... W związku z powyższem jutrzejsza zimowa pojeżdżawka jest odwołana

Czytaj więcej...
Rajdowcy dla WOŚP 08.01.2013 21:38

Mistrz Polski klasy 6, zwycięzca Pucharu Forda Fiesty 2012 Radek Typa, zwycięzca Rajdu Warmińskiego 2012 Zbigniew Staniszewski, Miłośnik idei BOKIEM DO PRZODU Krzysztof Szeszko, najszybszy TIR-owiec wśród rajdowców Robert Kocik i "ZŁOTE DZIECKO" Automobilklubu Warmińskiego Marcin Kurp w najbliższą niedzielę postanowili przyłączyc się do Jurka Owsiaka i razem z Automobilklubem Warmińskim zagrac w największej polskiej orkiestrze - 21 finale WOŚP 2012. Od godziny 13:00 na tradycyjnej trasie na ulicy Nowowiejskiego przy DHU INKA rajdowe Mitsubishi Evo, kultowa Toyota Corolla czy Honda Civic czekają na wszystkich chętnych do przejażdżki na fotelu pilota. Każdy kto wygra licytację będzie miał okazję do poznania przyjemności pracy "fizycznego" w duecie rajdowym.
Obok samochodów rajdowych wystawiony zostanie rallycrossowy potwór Bogdana Ludwiczaka Ford Fiesta do którego każdy chętny, wrzuciwszy do puszki datek, będzie mógł wpasowac się za kierownicę. Wystawiony zostanie również rajdowy Mitsubishi Lancer Evo najmłodszego kierowcy w regionie :-) Licytowane również będą gadżety przekazane przez kierowców rajdowych i miłośników sportów motorowych na rzecz orkiestry, m.in. autograf wielkiego nieobecnego rajdu Dakar 2013 Marca Comy.
Serdecznie zapraszamy do licytacji w najbliższą niedzielę 13.01.2013 roku w godzinach 13:00-15.30
 
Świąteczne Spotkanie z HOŁKIEM 22.12.2012 22:08

Zmiana miejsca biura GP!!! 15.12.2012 23:32
 
Mając na uwadze wygodę wszystkich uczestników 6 Grand Prix 2012 WBS BANK biuro imprezy zostało przeniesione z siedziby klubu na 3 piętrze DHU INKA do Agencji Promocyjno - Reklamowej INKA - wejście bezpośrednio z zewnątrz, na przeciwko parkingów przy ulicy Nowowiejskiego 
 
Dyrektor
Wojciech Fijałkowski
 
Lista Zgłoszeń 13.12.2012 22:17
 
Poniżej przedstawiamy dotychczasową listę zgłoszeń.
 
 
6 Samochodowe GP 2012 WBS BANK 10.12.2012 13:34
 
Sezon sportów samochodowych w Polsce zakończyla warszawska Barbórka. Czas na zakończenie olsztyńskie. Tradycyjnie już imprezą kończącą sezon sportów samochodowych na Warmii i Mazurach jest Samochodowe Grand Prix tzw "olsztyńska karowa" przy ulicy Nowowiejskiego.
Już w najbliższą niedzielę ( 16 .12.2012 ) zapraszamy na
 
6 SAMOCHODOWE GRAND PRIX 2012 WBS BANK o puchar Prezydenta Olsztyna
 
Trasa tegorocznego Grand Prix 2012 WBS BANK w zwiąku z modernizacją ulicy Nowowiejskiego została zmieniona co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla kierowców i kibiców obserwujących zmagania. 
Kibiców zapraszamy od godziny 13.00 do gorącego dopingu a uczestników do zapoznania się z regulaminem uzupełniającym.
 
Dyrektor Super Sprintu
Wojciech Fijalkowski
 
2 : 0 dla deszczu 13.10.2012 16:40

 
 
 
Z przykrością informujemy iż po dzisiejszej inspekcji toru na Frączkach zmuszeni jesteśmy odwołac jutrzejsze zawody. W kilku miejscach tor jest po prostu zbyt miękki aby czerpac jakąkolwiek przyjemnośc z rywalizacji na nim.
W dalszym ciągu będziemy prowadzili pracę na torze żeby na każde następne zawody był jeszcze lepszy. Wierzymy,że jeszcze w tym roku pogoda dopisze i przeprowadzimy zaległą rundę Mistrzostw Warmii i Mazur. Prosimy o śledzenie informacji na stronie klubowej
 
 
Zarząd klubu 
 
Tor jest przygotowany ....... 12.10.2012 18:10

Tor szutrowy na Frączkach na najbliższe zawody jest przygotowany w 100% ale .....
No właśnie ale opady deszczu w ciągu ostatniego tygodnia dosyc mocno go nawodniły :-) Dzisiejsza inspekacja na torze pozwala miec nadzieję że podczas niedzielnych zawodów będzie miała miejsce rywalizacja rajdowa a nie przeprawowa ale .....
Ale aby byc pewnym w/w jutro około godziny15 dokonamy ostatecznej oceny toru i zapadnie decyzja o niedzielnej rywalizacji. Prosimy o pilne śledzenie informacji na naszej stronie  i przekazanie jej wszystkim zainteresowanym :-)
 
Zarząd Klubu
 
Zwyciężył deszcz ....... 06.10.2012 14:45
 
 
Pada deszcz :-(, co prawda niezbyt intensywnie ale już dłuuuuugo i mając w pamięci dobre opinie o dotychczasowych rundach rally sprintów na Frączkach, dbając o sprzęt wszystkich uczestników, niestety jesteśmy zmuszeni
przesunąc niedzielne zawody o tydzień na 14.10.2012r.
Patrząc w długoterminowe prognozy mamy nadzieję że w następną niedzielę pogoada okaże się łaskawsza dla miłśników szutrów i rywalizacja będzie przebiegała w fantastycznych warunkach.
 
 
Zarząd klubu
 
Szutrowych zmagań ciąg dalszy 03.10.2012 20:57

W ciągu ostatnich kilku tygodni wszyscy miłośnicy sportów samochodowych w naszym regionie "rozpieszczani" byli ilością imprez szutrowych. Od ostatniego weekendu sierpnia, przez cały wrzesień poprzez nasz sztandarowy Rajd Warmiński na Rajdzie Polski kończąc każdy mógł obejrzec jazdę mistrzów na szutrach, każdy mógł spróbowac swoich sił na najlepszej nawierzchni. 
Automobiklub Warmiński wychodząc na przeciw wszystkim, którzy w dalszym ciągu czują niedosyt szutrowych emocji, zaprasza w najbliższą niedzielę 07.10.2012 roku na kolejną rundę Mistrzostw Warmii i Mazur na szutrowym torze we Frączkach. Każdy, który posiada samochód i napatrzył się na najlepszych kierowców w Mikołajkach będzie miał okazję do spróbowania jak radzi sobie na tej wymagającej nawierzchni. Przekonac się jak wiele brakuje mu do młodego Fina , zwycięzcy rajdu :-).
Wszystkich w/w zapraszamy w niedzielę do godziny 9:30. Wszystkie szczegóły w regulaminie uzupełniającym.
 
Dyrektor Rally Sprintu
Marcin Majewski
 
Kurp najlepszy na Warmii 26.09.2012 20:45

   

    Co może łączyć Marcina Kurpa, Piotra Lewandowskiego i Automobilklub Warmiński?Oczywiście 15 Rajd Warmiński 2012! To właśnie najszybszy kierowca, autor spektakularnego wypadku oraz organizator 15 edycji szutrowego rajdu na drogach podolsztyńskich gmin.

     15 Rajd Warmiński 2012 jako 3 runda Szuter Cup tradycyjnie już rozpoczął się w piątkowe popołudnie Rally Sprintem - Prologiem na bieżni olsztyńskiego stadionu. Rywalizację rozpoczęły polskie Fiaty 126 p. Kto spodziewał się wolnych przejazdów w ich wykonaniu na pewno pozytywnie się rozczarował. Pełne „boki” na wirażach i dość żwawe tempo ich przejazdu przysporzyły im wiele gromkich braw wśród licznej publiczności. Każdy kolejny wyścig dostarczał gorących emocji. Przemek Kastyak w tylno napędowym BMW udowadniał, że napęd RWD jest najefektowniejszy. Zderzenie Hondy z Subaru wprowadziło kibiców w euforię, ale Michałowi Malkiewiczowi przysporzyło pracy na długie wieczorne godziny aby jego Honda mogła wyjechać na trasę rajdu następnego dnia rano.

 


Czytaj więcej...
15 Rajd Warmiński 2012 03.09.2012 12:52
 

 
wszystkie informacje na www.rajdwarminski.pl
 
Szutrowy Super Sprint 23.08.2012 17:36

Niniejszym zapraszam na kolejne szutrowe emocje na torze w podolsztyńskich Frączkach. Tor został w wielu miejscach poprawiony tak, aby rywalizacja była jeszcze bardziej przyjemna. Niestety niepewnośc co do pogody, wielu rozbieżnych prognoz oraz okresu wakacyjnego spowodowała, że w najbliższy weekend ścigac będziemy się tylko w niedzielę 26 sierpnia. Zaplanowane zostały 4 przejazdy wyścigowe, więc emocji zabraknąc nie powinno.
Serdecznie zapraszam wszystkich kierowców do świetnej zabawy, którą dają szutry,a miłośników sportów motorowych do kibicowania. 
 
 
Dyrektor Super Sprintu
Piotr Kłos 
 
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja