O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Zapraszamy na 5 Grand Prix Olsztyna 2011 07.12.2011 12:39

 

W najbliższą niedzielę 11.12.2011r. od godziny 13.00 zapraszamy na ostatnią imprezę samochodową 5 Grand Prix Olsztyna INKA CUP 2011 pod patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna.

Podsumowanie sezonu samochodowego odbędzie się na tradycyjnej trasie ulicami Nowowiejskiego i Konopnickiej ze startem i metą obok DH INKA.

Zadbaliśmy o inną konfigurację trasy niż w roku ubiegłym oraz o nową klasę Oldtimer Sport.

Super Sprintowi towarzyszyć będą stoiska Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielni Inwalidów w Olsztynie, tj. Przychodni Reahbilitacyjnej, gdzie można będzie zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz Ekomiasto-Recykling, które zaprasza mieszkańcow Olsztyna do segregowania eko-odpadów, np. sprzętu agd, rtv itp.

Na innych stoiskach prezentowane będą m in oleje i akcesoria samochodowe. Wszystko to w godzinach 12.00- 16.30.

Jednocześnie mając na celu ułatwienie procedury zgłoszeń, informuję, że w dniach 7,8 i 9.12.2011 w godzinach 14.00-16.00 czynne bedzie biuro AKW w pokoju nr 411 w DH INKA ul. Nowowiejskiego 1.

Zapraszam

Dyrektor Supersprintu
W. Fijałkowski

 

Plakat - 5 Samochodowe Grand Prix Olsztyna 2011 INKA CUP 07.12.2011 09:55
5 Samochodowe Grand Prix Olsztyna 2011 INKA CUP
"Olsztyńska Karowa" coraz bliżej 02.12.2011 14:39

 

Sezon sportów motorowych anno domini 2011 nieubłaganie zbliża się do końca. Ostatnią imprezą wieńczącą sezon wśród olsztyńskich kierowców będzie "olsztyńska karowa" 5 Samochodowe Grand Prix Olsztyna 2011 INKA CUP.

11.12.2011 roku od godziny 13:00 na ulicy Nowowiejskiego w Olsztynie królowały będą rajdowe samochody. Pierwsze zgłoszenia chętnych do startu już napływają.

W tym roku oprócz rywalizacji nowoczesnych maszyn rajdowych do rywalizacji przystąpią kierowcy w klasie historycznych samochodów rajdowych. Replika rajdowego Poloneza czy przejazdy tylno napędowej Toyoty przywołają wspomnienie dawnej epoki.

Zgłoszenia chętnych do udziału w Grand Prix przyjmujemy do 09.12.2011 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału i rywalizacji

 

Numer klubowego konta bankowego

Warminski Bank Spółdzielczy 51885700023012016951810001

 
5 Samochodwe GRAND PRIX OLSZTYNA 2011 INKA CUP 15.11.2011 08:48
 
 
 

     11 grudnia 2011 roku na trasie przy ulicy Nowowiejskiego w centrum Olsztyna już po raz 5 zakończony zostanie sezon sportów motorowych na Warmii i Mazurach. Automobilklub Warmiński zaprasza na 5 Samochodowe Grand Prix Olsztyna 2011 INKA CUP. Zawodnicy zgłoszeni do rywalizacji w „olsztyńskiej Karowej” walczyć będą o puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Olsztyna.Czytaj więcej...
Pierwsze zwycięstwo K.Klemczaka 09.10.2011 20:11

 

Szutrowa 6 Runda Pucharu AKW, a zarazem 14 Runda Pucharu Warmii i Mazur przeszła już do historii. Tymi właśnie zawodami zakończyliśmy rajdowy sezon na podolsztyńskich Frączkach. W związku z doskonałą pogodą oraz doskonale przygotowanym torem postanowiliśmy dać trochę więcej frajdy załogom, zwiększając ilość wyścigowych przejazdów. Zawodnicy mogli pokonać dodatkowo jeszcze jedną pętlę.

Do klasyfikacji końcowej brane były tylko trzy najlepsze czasy przejazdów po zsumowaniu których najszybszy okazał się Krzysztof Klemczak pilotowany przez Mirosława Baranowskiego. Drugie miejsce zajęli debiutanci - Marcin Woźniak i Emil Kowalczyk, którzy startowali Suzuki Swiftem, a trzecie miejsce zajął Włodek Kubasik. Kierowca popularnego ruraka udowodnił, że olsztynecka myśl techniczna połączona z japońską duszą jest w stnie ukończyć wyścig nawet na trzech kołach.

Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom i zawodnikom, którzy przez ten cały rok brali udział w rundach Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego, oraz specjalne podziękowania dla sędziów – członków naszego klubu, którzy pomagali w organizacji zawodów na Frączkach i mam nadzieję, że pomożecie również w następnym sezonie

 

 Dyrektor Super Sprintu

Maciej Fijałkowski

Ostateczna Rozgrywka 04.10.2011 08:18
 
 
Już w najbliższą niedzielę zapraszam do udziału w kolejnym szutrowym Super Sprincie na torze w podolsztyńskich Frączkach. Będzie to ostateczna rozgrywka w rywalizacji o Szutrowy Puchar Automobilklubu Warmińskiego w sezonie 2011 i kolejna możliwość zdobycia punktów w Mistrzostwach Warmii i Mazur.
Wszystkich chętnych do rywalizacji zapraszam do zgłaszania się w niedzielę 09.10.2011 roku do godziny 9:00, natomiast kibiców i miłośników sportów motorowych zapraszam na godzinę 11:30 o której przewidziany jest pierwszy przejazd wyścigowy
 
 
 
Dyrektor Super Sprintu
Maciej Fijałkowski
 
14 Rajd Warmiński - 4 runda Szuter Cup - WYNIKI OFICJALNE 17.09.2011 20:55

 

 

 

Wyniki oficjalne Szuter Cup

 

Wyniki oficjalne Grupy GOŚĆ

 

14 Rajd Warmiński - 4 runda Szuter Cup - WYNIKI NIEOFICJALNE 17.09.2011 12:15
 
 
 
 
OS1     OS2     OS3
OS4     OS5     OS6
 
 
 
Po OS2     Po OS3      Po OS4      Po OS5      Po OS6

 
 
 
14 Rajd Warmiński - 4 runda Szuter Cup 06.09.2011 13:44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie wiadomości odnośnie rajdu zapraszamy na www.rajdwarminski.pl

 

Super Sprint - wyniki 21.08.2011 19:00

 

Klasyfikacja generalna i w klasach

Tylko ciasto się udało 20.08.2011 11:34

 

Wczorajsze intensywne opady deszczu niestety pokonały nasze chęci i duże zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszych zawodów. Duże nasiąknięcie wodą toru uniemożliwiło przeprowadznie rywalizacji. Jednak aktualna pogoda, silny wiatr i przebłyski słońca oraz prognozy na dzień jutrzejszy pozwalają z optymizmem czekać na przesuszenie toru. 

Kierowniczka biura Ala przygotowała na SOBOTNI sprint niespodziankę za którą serdecznie dziękujemy :-)

Zapraszam wszystkich do przyjazdu i rywalizacji w niedzielny poranek na torze we Frączkach.

 

Dyrektor Super Sprintu

Maciej Fijałkowski

Szutrową jesień czas zacząć 19.08.2011 08:23

 

W najbliższy weekend rozpoczynamy nasz olsztyński maraton szutrowy! W krótkim okresie czasu w naszym regionie odbędzie się kilka rund Szuter Cup ( Rajd Kormoran, Rajd Nowomiejski ) z naszym klubowym Rajdem Warmińskim na czele. Każda możliwość treningu przed tymi imprezami jest pożądana.

Zapraszam wszystkich na dwie kolejne rundy ( 20 i 21 sierpnia ) Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i rundy Mistrzostw Warmii i Mazur na tor w podolsztyńskich Frączkach. Dla zawodników będzie to świetna możliwość rozjeżdżenia się przed długimi próbami a dla uczestników mozliwość rywalizacji i porównania swoich możliwośći z "zawodowcami". Zgłoszenia przyjmujemy w dniu zawodów do godziny 9:00

Serdecznie zapraszam kibiców do przyjazdu na Frączk. Emocji na pewno nie zabraknie :-)

 

Dyrektor Super Sprintu

Maciej Fijałkowski

I nawet słońce świeciło 18.07.2011 08:29

 

Wielkie obawy towarzyszyły nam w przygotowywaniu kolejnego szutrowego weekendu na Frączkach. Padający deszcz, złe prognozy na kolejne dni i wakacyjny okres nie sprzyjały mobilizacji. Jednak dzięki zaparciu wąskiej grupy członków klubu udało się przygotować zawody w sumienny i bezpieczny sposób.

Podczas 3 rundy ton rywalizacji nadawli kierowcy Opli, J. Fortuna i M Domżalski startujący po raz pierwszy na Frączkach. Tradycyjnie już najszybszym był "Dziadek" nie dając szans młodszemu koledze. Klasa 3 była walką Peugeotów 206. Szybszym okazał się Krystian Skrzydlak. W klasie 2 bratobójcza walka Swiftów przyniosła zwycięstwo S. Chrzanowskiemu. Szkoda, że A. Binięda jechał na zawieszeniu asfaltowym a nie szutrowym, bo walka byłaby na pewno ciekawsza :-) Ciekawostką rundy sobotniej był fakt,że podczas dwóch pierwszych przejazdów na torze najlepsze czasy uzyskali kierowcy tylnonapędowych pojazdów. T. Błaszkowki w Fiacie 126p z Nowego Miasta Lubawskiego i Włodek Kubasik w swym ruraku udowadniali że nie moc, a radość z jazdy BOKIEM DO PRZODU jest naważniejsza!

4 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego już od rana witała uczestników piękną słoneczną pogodą. Wyrównany i suchy tor dawał pewność że czasy uzyskiwane przez zawodników będą jeszcze lepsze niż w sobotę. Zbyszek Staniszewski jadący w klasie GOŚĆ udawadniał kibicom zgromadzonym przy torze jak szybko można podróżować po szutrowej nawierzchni. J. Fortuna musiał się dużo bardziej namęczyć aby odeprzeć ataki w walce o zwycięstwo "wiecznie drugiego" E. Konopińskiego . Emil tradycyjnie już pokazał że klatki bezpieczeństwa powinny być niezbędnym wyposażeniem samochodów podczas wyścigów szutrowych. Mimo przygody zajął 2 miejsce. Klasę 2 wygrał wyraźnie nie do końca w niedzielę dysponowany :-) S.Chrzanowski. Rurak klanu Kubasików najszybszy był w najmniejszych klasach. W klasie J wygrał Paweł, a Włodek był pierwszy w klasie 1.

Dziękuję Pawłowi, Iwonie, Marcinowi, Wojtkowi, Alicji oraz Markowi i Justynie że mimo wakacyjnego okresu mogli, potrafili i chcieli włączyć się w organizację tych zawodów. W galerii umieszczone zostały zdjęcia autorstwa Alicji a na tutaj zdjęcia Rafała. 

Zapraszam na następne rudy Super Sprintów (20-21.08.2011) na torze we Frączkach z nadzieją na większą liczbę zawodników. Po raz kolejny wszyscy zawodnicy Grupy J będą zwolnieni z wpisowego

 

Dyrektor Spuer Sprintu

Maciej Fijałkowski

 

 

Wyniki 3 Runda                              Wyniki 4 Runda

 

Szutrowy Super Sprint 13.07.2011 13:53

 

Wiatr i słońce to najwięksi nasi sprzymierzeńcy w przygotowaniach do kolejnych rund Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego oraz rund Mistrzostw Warmii i Mazur, które rozegrane zostaną 16 i 17 lipca na torze w podolsztyńskich Frączkach. Na torze po ubiegłotygodnioych opadach deszczu nie ma już prawie śladu. Wierzymy,że taka tendencja w pogodzie utrzyma się i prawdziwe lato pozwoli na rozegranie najbliższych zawodów przy rewelacyjnej pogodzie.

 

Przy trwającej już tak długo przerwie w imprezach dla amatorów w naszym okręgu  mamy nadzieję że oprócz pogody, przede wszystkim dopiszą żądni szutrowych emocji uczestnicy. W zawodach zapowiedzieli swój udział goście ze Zbyszkiem Staniszewskim na czele jak i Włodek Kubasik w swym coraz szybszym "RURAKU".  Jako organizatorzy postanowiliśmy wszystkich uczestników z Grupy J zwolnić z wpisowego podczas tej imprezy. Mamy nadzieję że taki bonus dla najmłodszych będzie bodźcem do zwiększenia zainteresowania sportami motorowymi kolejnych rodziców przyszłych mistrzów .

 

Dla wszystkich uczestników i zawodników startujących w tych rundach przygotowaliśmy niespodziankę. Serdecznie zapraszamy zawodników do udziału w zawodach  ( zapisy drogę @ lub do godz 9:00 w dniu zawodów ), a kibiców do kibicowania  swoim faworytom już od pierwszego przejazdu wyścigowego od godziny 11:30

 

Zarząd Automobilklubu

 

3 i 4 Runda Szutrowego Pucharu AK Warmińskiego 01.07.2011 07:57
Z przyczyn od nas niezależnych zawody zaplanowane na  02 - 03.07.2011 zarząd AK Warmińskiego postanowił przełożyć na 16-17.07.2011.

Za utrudnienia przepraszamy.                                       

                                                                                                                     Zarząd AK Warmińskiego
1 Runda Szutrowego Pucharu AK Warmińskiego - WYNIKI - NIEDZIELA 08.05.2011 13:23
Generalka       K-2       K-3       K-4
Zebranie Sprawozdawcze 16.03.2011 09:04
 
Zarząd Automobilklubu Warmińskiego zwołuje na dzień 29.03.2011r
 
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KLUBU.
 
Zebranie odbędzie się w siedzibie klubu w Olsztynie przy ulicy Nowowejskiego 1 w sali 400
- o godz 17:00 w pierwszym terminie
-  o godz 17:30 w drugim terminie
 
OBECNOŚĆ CZŁONKÓW OBOWIĄZKOWA
 
 
Zarząd AKW
 
Zebranie Zarządu 07.03.2011 21:29
Niniejszym zwołuję na dzień 10.03.2011 na godzinę 17:30 zebranie Zarządu Automobilklubu Warmińskiego.
Zebranie które odbędzie się w siedzibie klubu w DHU INKA sala 400.
 Obecność wszystkich członków OBOWIĄZKOWA
Prezes Zarządu
 Piotr Pasztaleniec
Zakończenie sezonu 2010 19.01.2011 17:12

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie zaprasza zawodników, działaczy na uroczyste zakończenie sezonu motorowego 2010, które odbędzie się w dniu 22 stycznia 2010 r. godz. 11.00

w

Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Olsztyn ul. Towarowa 17B

Budynek B
 
 
 
„DAKARZE” PO DAKARZE 19.01.2011 14:18

 

Rajd Dakar 2011 zakończył się parę dni temu, jeszcze nie wszystkim jego uczestnikom udało się wrócić do domu, a Automobilklub Warmiński już zaprasza na spotkanie z  jednym z jego bohaterów – Krzysztofem Hołowczycem. Mimo dużego zmęczenia popularny Hołek przyjął zaproszenie Automobilklubu i Dakar Clubu na spotkanie z kibicami  W „DAKARZE” PO DAKARZE. Zawodnik Orlen Teamu podzieli się swoimi wrażeniami z tegorocznej edycji tego morderczego rajdu.

Wszystkich kibiców zapraszamy już jutro tj. czwartek 20 stycznia o godzinie 18:00 do DAKAR CLUBU w Olsztynie przy ulicy Jaroszyka 3.

 

Maciej Fijalkowski

 


Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja