O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

4 Samochodowe Grand Prix Osztyna 2010 - INFORMACJE 08.12.2010 15:44
 
 UWAGA !
Wszystkie zgłoszenia na 4 Samochodowe GRAND PRIX OLSZTYNA 2010, które wpłynęły na biura Super Sprintu zostały przyjęte.
Zapraszamy na odbiór administracyjny w niedzielę 12.12.2010 od godziny 9:00
 
pdf (1,23 MB)
4 Samochodowe Grand Prix Osztyna 2010 08.12.2010 12:15

 

Emocje po rozegranej kilka dni temu Barbórce Warszawskiej jeszcze nie opadły, a do siedziby Automobilklubu Warmińskiego napływają już zgłoszenia do czwartej edycji Grand Prix 2010 – supersprintu o Puchar Prezydenta Olsztyna. Emocje rozpoczną się o godzinie 13.00 w samym centrum Olsztyna. O tej godzinie zaplanowany jest start pierwszej załogi do pierwszego (z dwóch) przejazdu. Tegoroczna edycja tej widowiskowej imprezy jest wyjątkowa ponieważ rozgrywana będzie jako cykl imprez z okazji 5–lecia działalności Automobilklubu Warmińskiego.

Impreza, którą nieoficjalnie nazwano ,,olsztyńską Karową” co roku przyciąga tłumy kibiców oraz wiele chętnych załóg do startu w imprezie. Organizator przygotował trasę dla 30 zawodników (właśnie tyle wynosi limit zgłoszeń) o długości 1890 metrów ze startem i metą tuż pod Domem Handlowo usługowym INKA. W tym roku przebieg trasy będzie się nieco różnił od schematów znanych z poprzednich lat. Kierowcy pokonując trasę zawitają na ulicę Zamkową gdzie pod zabytkową Willą Casablanca zlokalizowana zostanie specjalna bramka w której uczestnicy będą musieli sprawnie nawrócić by pomknąć z powrotem na ulicę Nowowiejskiego (podczas jednego przejazdu zawodnicy zawitają pod zamek dwa razy).

Aby wziąć udział w kryterium należy wysłać zgłoszenie wraz z dowodem opłaty wpisowego na adres mailowy biuro@akwarminski.pl najpóźniej do 10 grudnia do godz. 13.00. W razie zgłoszenia się większej ilości załóg (powyżej 30) pierwszeństwo udziału w imprezie będą mieli kierowcy posiadający licencję oraz sklasyfikowani w rozgrywkach PZM w 2010 roku.
 
Piotr Harasim
 
 
Zebranie sędziów 06.12.2010 14:56
 
W związku z organizacją IV Samochodowego Grand Prix Olsztyna 2010 zapraszamy wszystkich sędziów i członków automobilklubu na spotkanie w najbliższą środę o godzinie 17:30 w siedzibie klubu (DHU INKA, ul. Nowowiejskiego 1). Obecność wszystkich w/w wskazana.
Zapraszamy również miłosników sportów motorowych, pragnących przyłączyć się do organizacji naszej "olsztyńskiej Karowej" .
 
ZARZĄD KLUBU
 
Zebranie Zarządu Klubu 11.11.2010 19:49

 

Na dzień 15.11.2010 roku zwoluje się Zebranie Zarządu Automobilklubu Warmińskiego. Zebranie odbedzie sie o godzinie 17:00 w siedzibie Klubu.

Obecność wszystkich członków zarządu OBOWIĄZKOWA

 

6 Runda Szutrowego Pucharu AK Warmińskiego - WYNIKI - NIEDZIELA 10.10.2010 17:58
Generalka       K-1       K-2       K-3       K-4
5 Runda Szutrowego Pucharu AK Warmińskiego - WYNIKI - SOBOTA 09.10.2010 19:10
Generalka       K-1       K-2       K-3       K-4       J
Rajdowy Weekend na Frączkach 06.10.2010 14:38
 
Słoneczna pogoda, silny wiatr i brak opadów w ciągu ostatnich dni, to nasi "sprzymierzeńcy" przy organizacji kolejnych rund szutrowych Super Sprintów na torze w podolsztyńskich Frączkach. W najbliższy weekend odbędą się na nim 2 ostatnie rundy Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego oraz kolejne Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur. Wierzę, że "pomoc" pogody jak i niezastąpionych równiarek w przygotowanie toru usatysfakcjonuje wszystkich uczestników tych zawodów.
Wszystkich chętnych kierowców zapraszam w sobotę i niedzielę już od godziny 8:00.
Zapraszam również kibiców do oglądania tych zawodów i kibicowania swoim faworytom.
Starty do pierwszych wyścigów zaplanowane zostały każdego dnia na godzinę 11:30.
 
 
 Dyrektor Super Sprintu
 
Marek Balwa
 
Przesunięcie terminu SS 17.09.2010 11:27
 
Niniejszym informuję iż Szutrowy Super Sprint zaplanowany na najbliższą niedzielę 19.09.2010 zostaje przesunięty na 09.10.2010r.
 
Decyzja ta jest wynikiem intensywnych opadów deszczu w ciągu ostatnich 48 godzin. Tor w dzisiejszy poranek był bardzo mokry.  Prognozowana pogoda na najbliższe godziny nie pozwala mieć nadziei na przesuszenie toru. Chcąc zapewnić jak najlepsze warunki do rywalizacji podjąłem decyzję o przesunięciu terminu zawodów.
W dniu 10.10.2010 zaplanowana była ostatnia runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i kolejna runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur, więc szykuje się dwudniowa impreza na Frączkach, na którą już dzisiaj zapraszam
 
 
Marek Balwa
 
Dyrektor Super Sprintu
 
Szutrowy Super Sprint 13.09.2010 13:53
 
W najbliższą niedzielę, 19.09.2010 roku zapraszamy na tor szutrowy w podolsztyńskich Frączkach na 5 rundę Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i 10 Rundę Szutrowych Mistrzostw Warmi i Mazur. Jesteśmy pewni że emocje, które towarzyszyły walce w klasyfikacji generalnej podczas sierpniowej rundy, tym razem będą jeszcze większe.
Czy "Dziadek" Fortuna znowu zostanie pokonany? Czy zwycięstwo Maćka Fijałkowskiego było przypadkowe? Czy Wiktor Mączkowski i Krzysztof Lendas potrafią pojechać jeszcze szybciej? A może ktoś inny będzie najszybszy? Pytań przed szutrową rundą Super Sprintu nasuwa się wiele.
Zgłoszenia do zawodów przyjmujemy do godziny 9.00 w dniu 19.09.2010 na torze we Frączkach. Wpisowe dla uczestników niezrzeszonych w klubach PZM 110 zł, dla zrzeszonych 90zł, dla członków Automobilklubu Warmińskiego 70 zł. Pierwszy przejazd wyścigowy został zaplanowany na godzinę 11:30.
Serdecznie zapraszamy
  Zarząd Klubu
 
 
23.08.2010 09:35
 
Ryk silników, gęsty kurz, emocje a przede wszystkim  13 sportowych aut ponownie zagościło na popularnym i lubianym przez wielu torze szutrowym we Frączkach. Zawody stanowiły okazję do rozjeżdżenia się przed zbliżającym się Rajdem Nowomiejskim i z tego względu na starcie mogliśmy oglądać ponad 300 konnego Mitshubishi Lancera EVO IX za ktorego sterami zasiadł Zbyszek Staniszewski. Ten duet piekielnie mocnej maszyny oraz doskonałego kierowcy stanowił główną atrakcję imprez.
 Kibice oglądając listę zgłoszonych, do zwycięstwa typowali "Loeba" olsztyńskich szutrów, niezwykle skutecznego na tego typu obiektach Jerzego "Dziadka" Fortunę. Swoich kibiców miał również znający tor we Frączkach jak własną kieszeń Maciek Fijałkowski. Chrapkę na zwycięstwo miał również w doskonale przygotowanym Kadecie Wiktor Mączkowski z Nowgo Miasta lUbawskiego i Krzysztof Lendasw Oplu Astrze. To właśnie ci kierowcy mieli stoczyć zacięty pojedynek o zwycięstwo w 9 rundzie Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 rundzie Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego.
Żadnych szans, (mimo słabszego czsu na pierwszym przejeździe) nie dał rywalom Maciek Fijałkowski zdecydowanie wygrywając 2 i 3 przejazd wyścigowy. Jerzy Fortuna mimo drugiego czasu na pierwszym przejeździe, nie zdołał powtórzyć tego rezultatu w drugim, a na domiar złego nie ukończył ostatniej próby. Ostatecznie "Dziadek" pilotowany przez Tomasza Olszewskiego ukończył zawody na 5 miejscu, zdecydowanie poniżej swoich i kibiców oczekiwań.
Drugie miejsce, po najlepszym czasie pierwswzego przejazdu zdobył Krzysztof Lendas z Martyną Siwiec w roli umysłowego, natomiast trzecie, ostatnie miejsce na podium, notując niezłe czasy, zbliżone do czołowej dwójki zdobył Wiktor Mączkowski.
Tak więc pojedynek dwóch generacji Opla tym razem na korzyśc Astry.
 Oczywiście poza zasięgiem konkurencji był Zbyszek Staniszewski, jednak na szczęście dla pozostałych załóg, ze względu na posiadany sprzęt oraz licencję kierowcy rajdowego "z góry" przypisany został do klasy "gość".
 Zwycięzca zawodów Maciej Fijałkowski triumfował jednocześnie w klasie4. Rywalizację klasy trzeciej wygrał Mariusz Pazik, natomiast drugiej - Sebastian Chrzanowski. Jednak autem klasy pierwszej było czerwoneSeicento Adama Biniędy, który z tego względu był "skazany na zwycięstwo"
 
 
Piotr Harasim
 
 
Generalka     K-1     K-2     K-3     K-4     Kobiet     Gość
 
Szutrowy Super Sprint 06.08.2010 10:52

 

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego informuje, iż w związku z przesunięciem terminu XII Rajdu Nowomiejskiego (27-29.08.2010r) , na prośbę przyjaciół z Automobilklubu Nowomiejskiego, 4 Runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i 9 Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur odbędzie się 22.08.2010 roku na torze we Frączkach. Serdecznie zapraszamy wszystkich spragninych szutrów kierowców do wzięcia udziału w tej imprezie. Bliski termin Rajdu Nowomiejskiego dla wielu zawodników stanowić może dobry trening i okazję do szutrowego "rozjeżdżenia" się.

Kolejna, 5 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i 10 runda Szutrowego pucharu Warmii i Mazur odbędzie się 19.09.2010

 

Zarząd Klubu

 

3 Runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego - WYNIKI 28.06.2010 09:43
Generalka     K-1     K-2     K-3     K-4     Kobiet     Gość
 
3 Runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego 24.06.2010 14:56

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników do wzięcia udziału w 3 Rundzie Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego, który stanowi również 8 Rundę Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę 27 lipca na torze szutrowym w pod olsztyńskich Frączkach.

Start do I przejazdu zapoznawczego nastąpi o godzinie 10.30. Następnie do pokonania będą trzy przejazdy wyścigowe. Ogłoszenie prowizorycznych wyników planowane jest na godzinę 15.30.  Wpisowe wynosi 100 zł dla zawodników zrzeszonych w klubach PZM, 110 dla zawodników niezrzeszonych i 80 zł dla członków Automobilklubu Warmińskiego. Zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy biuro@akwarminski.pl do dnia 25 czerwca, lub złożyć je w dniu wyścigu, w Biurze Zawodów do godziny 9.00.

Serdecznie zapraszamy
 
Rajd Warmiński - Puchar Polski Północno-Wschodniej w Rajdach Samochodowych - WYNIKI 11.06.2010 07:59

 

Na posiedzeniu Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego w Olsztynie w dniu  10.06.2010 po weryfikacji zatwierdzono wyniki Rajdu Warmińskiego dla 2 Rundy Puchar Polski Północno-Wschodniej w Rajdach Samochodowych.

 Wyniki (Generalka + Klasy)

 

Przewodniczący OKSS w Olsztynie

Piotr Pasztaleniec

 

UWAGA! UWAGA! UWAGA! 16.05.2010 20:19
 
W związku z awarią głównego serwera strona rajdowa www.rajdwarminski.pl do jutra (tj. do poniedziałku) jest dostępna pod adresem: http://rajdwarminski.aturi.nazwa.pl/2010/
 
Rajd Warmiński 2010 04.05.2010 15:25

 

Sztandarowa impreza Automobilubu Warmińskiego Rajd Warmioński 2010 coraz bliżej. Wszystkie informacje dotyczące rajdu, dla zawodników i kibiców sukcesywnie są umieszczane na stronie rajdowej www.rajdwarminski.pl.

Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzin!

 

Szutrowy Puchar Warmii i Mazur - 25.04.2010 - Frączki 25.04.2010 16:42
 

Jerzy Fortuna po raz kolejny nie dał szans rywalom podczas zawodów na szutrowym torze. Po efektownych zwycięstwach w Nowym Mieście Lubawskim tym razem ,,Dziadek” pilotowany przez Tomasza Olszewskiego (Opel Kadet), wygrał 6 rundę Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur a także Puchar Automobilklubu Warmińskiego na torze w pod olsztyńskich Frączkach. Zwycięstwo Fortunie nie przyszło jednak łatwo. Mocno po piętach deptał mu Maciej Fijałkowski z pilotką Iwoną Fijałkowską (Opel Astra GSI), który pewnie prowadził po dwóch przejazdach i kiedy wydawało się że wygra także pozostałe przejazdy, Maciek przegrał bardziej rozjeżdżonym Fortuną i ostatecznie zameldował się na drugiej pozycji, ze stratą 0,89 sek. Niezagrożenie na trzeciej pozycji jechał Cezary Manicz (Mitsubishi Colt), notując bardzo zbliżone czasy do czołowej dwójki, ostatecznie zajmując 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą niecałych 6 sekund do zwycięzcy, oraz wygrywając klasę 3. W drugiej klasie triumfował startujący bez pilota Sebastian Chrzanowski w Suzuki Swifcie, natomiast w klasie pierwszej Bartosz Mederski jadący Fiatem 126p.

Do rywalizacji na szutrowym torze przystąpiły dwie Panie, Milena Domańska oraz Ewelina Wyrzykowska. Milena nie dała żadnych szans swojej rywalce, pewnie wygrywając wszystkie cztery przejazdy, zwyciężając klasyfikację Kobiet, oraz zajmując  11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Piękna pogoda przyciągnęła wielu kibiców, którzy obserwowali pojedynek Jerzego Fortuny oraz Maćka Fijałkowskiego, a także rywalizację pozostałych kierowców w klasach.
 
 
Zapraszamy już teraz na kolejną imprezę Automobilklubu Warmińskiego jaką będzie zapowiadający się niezwykle ekscytująco Rajd Warmiński, rozgrywany w dniach 28-29 maja.
 
 
Piotr Harasim
 
 
 
Generalka      Kobiet      K-1      K-2      K-3      K-4
 
 
Szutrowy Super Sprint 19.04.2010 13:58

 

Szutry są nawierzchnią pozwalającą na finezyjną, efektowną jazdę. Są tym co kibice lubią najbardziej. Wszystkich tych którym jazda po szutrze sprawia najwięcej przyjemności, tych którzy chcą się sprawdzić na tej wymagającaj nawierzchni zapraszamy w najbliższą niedzielę 25.04.2010 r na 2 Rundę Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego, będącego jednocześnie 6 Rundą Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur.

Zgłoszenia przyjmowane będą do niedzieli do godziny 9:00 na torze w podolsztńskich Frączkach. Pierwszy wyścig zaplanowany jest na godzinę 11.30. Wpisowe dla członków AKW 80 zł, dla kierowcy zrzeszonego w klubie PZM 100, dla pozostałych 110.

Serdecznie zapraszamy

         Zarząd Klubu

 

Zapowiedź Rajdu Warmińskiego 2010 13.04.2010 09:52

 

Już niecałe dwa miesiące dzielą nas od 4 rundy Rajdowego Pucharu Polski- Rajdu Warmińskiego 2010 na który organizatorzy  przygotowali trasę liczącą 73,7 kilometrów. Trasa podzielona została na 8 szutrowych OS-ów, zlokalizowanych na północny- zachód od Olsztyna. W przed rajdowy piątek w Olsztynie odbędzie się prolog na stadionie OSIR-u o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna. Tuż przed nim wszyscy zawodnicy zostaną uroczyście zaprezentowani publiczności następnie przejdą do rywalizacji, której wyniki nie będą wliczane do klasyfikacji, a więc kierowcy będą mogli sobie pozwolić na trochę ,,ułańskiej fantazji” i pobawić wszystkich swoją widowiskową jazdą.

Główna rywalizacja odbędzie się w sobotę 29 maja. Rajd Warmiński jest także rundą Pucharu Polski Północno- Wschodniej i  rundą powstałego z inicjatywy zawodników chcących walczyć na luźnej nawierzchni cyklu Szuter Cup. Organizatorzy liczą na zgłoszenia kierowców walczących w RSMP ze względu na odbywający się tydzień później Rajd Polski, najważniejszą imprezę rajdową w tym roku. Szybkie, miejscami techniczne, naszpikowane wieloma hopami i szczytami trasy Rajdu Warmińskiego stanowić będą doskonały trening dla zawodników startujących w kilka dni później w Mikołajkach, a więc należy się spodziewać zgłoszeń kierowców którzy będą chcieli perfekcyjnie przygotować się do czerwcowej rundy Mistrzostw Europy. Jako że goście mogą startować na zasadach regulaminu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pewna grupa zawodników wyraziła już chęć wzięcia udziału w rajdzie autami klasy WRC czy S2000.

Rajd Warmiński zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zapraszamy kibiców, zawodników, oraz sympatyków motoryzacji z całej Polski do oglądania zmagań najlepszych kierowców w ostatni weekend maja. Organizatorzy zapewniają iż zamówili piękną, słoneczną pogodę oraz świetną atmosferę. Już wkrótce zapraszamy na stronę rajdu www.rajdwarminski.pl, gdzie znajdzie się między innymi szczegółowy przewodnik rajdu z mapką oraz zdjęciami najciekawszych miejsc do oglądania na trasie.

 

 

Piotr Harasim
 
Kalendarz Imprez AKW w sezonie 2010 17.03.2010 13:39

 

KALENDARZ  IMPREZ  ZAPLANOWANYCH  PRZEZ  AUTOMOBILKLUB WARMIŃSKI  W  SEZONIE 2010

STYCZEŃ:

  • 10.01. – Rajdowcy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

LUTY:

  • 21.02. – Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

KWIECIEŃ:

  • 25.04. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

MAJ:

  • 28/30.05. – RAJD WARMIŃSKI 2010 – Rajdowy Puchar Polski + Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Północno Wschodniej

CZERWIEC:

  • 26.06. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

LIPIEC:

  • 25.07. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

SIERPIEŃ:

  • 28.08. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

WRZESIEŃ:

  • 19.09. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

GRUDZIEŃ:

  • 5 lub 12.12. – 4 GRAND PRIX OLSZTYNA – Super Sprint


                                                                                                                                                        Zarząd Klubu


Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja