O nas
Wżadze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Dożżcz do nas!
Najbliższe imprezy
 
27 Rajd Warmiński - TOYOTA 2024
Memoriał Anny Wasilewskiej 
 
RO + SKJS 
 

Olsztyn
22 - 23 czerwiec 2024
 

Sponsorzy
Województwo Warmiżsko-Mazurskie
Warmiżski Bank Spóżdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyżski
Gmina żwiżtki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

I nawet słońce świeciło 18.07.2011 08:29

 

Wielkie obawy towarzyszyły nam w przygotowywaniu kolejnego szutrowego weekendu na Frączkach. Padający deszcz, złe prognozy na kolejne dni i wakacyjny okres nie sprzyjały mobilizacji. Jednak dzięki zaparciu wąskiej grupy członków klubu udało się przygotować zawody w sumienny i bezpieczny sposób.

Podczas 3 rundy ton rywalizacji nadawli kierowcy Opli, J. Fortuna i M Domżalski startujący po raz pierwszy na Frączkach. Tradycyjnie już najszybszym był "Dziadek" nie dając szans młodszemu koledze. Klasa 3 była walką Peugeotów 206. Szybszym okazał się Krystian Skrzydlak. W klasie 2 bratobójcza walka Swiftów przyniosła zwycięstwo S. Chrzanowskiemu. Szkoda, że A. Binięda jechał na zawieszeniu asfaltowym a nie szutrowym, bo walka byłaby na pewno ciekawsza :-) Ciekawostką rundy sobotniej był fakt,że podczas dwóch pierwszych przejazdów na torze najlepsze czasy uzyskali kierowcy tylnonapędowych pojazdów. T. Błaszkowki w Fiacie 126p z Nowego Miasta Lubawskiego i Włodek Kubasik w swym ruraku udowadniali że nie moc, a radość z jazdy BOKIEM DO PRZODU jest naważniejsza!

4 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego już od rana witała uczestników piękną słoneczną pogodą. Wyrównany i suchy tor dawał pewność że czasy uzyskiwane przez zawodników będą jeszcze lepsze niż w sobotę. Zbyszek Staniszewski jadący w klasie GOŚĆ udawadniał kibicom zgromadzonym przy torze jak szybko można podróżować po szutrowej nawierzchni. J. Fortuna musiał się dużo bardziej namęczyć aby odeprzeć ataki w walce o zwycięstwo "wiecznie drugiego" E. Konopińskiego . Emil tradycyjnie już pokazał że klatki bezpieczeństwa powinny być niezbędnym wyposażeniem samochodów podczas wyścigów szutrowych. Mimo przygody zajął 2 miejsce. Klasę 2 wygrał wyraźnie nie do końca w niedzielę dysponowany :-) S.Chrzanowski. Rurak klanu Kubasików najszybszy był w najmniejszych klasach. W klasie J wygrał Paweł, a Włodek był pierwszy w klasie 1.

Dziękuję Pawłowi, Iwonie, Marcinowi, Wojtkowi, Alicji oraz Markowi i Justynie że mimo wakacyjnego okresu mogli, potrafili i chcieli włączyć się w organizację tych zawodów. W galerii umieszczone zostały zdjęcia autorstwa Alicji a na tutaj zdjęcia Rafała. 

Zapraszam na następne rudy Super Sprintów (20-21.08.2011) na torze we Frączkach z nadzieją na większą liczbę zawodników. Po raz kolejny wszyscy zawodnicy Grupy J będą zwolnieni z wpisowego

 

Dyrektor Spuer Sprintu

Maciej Fijałkowski

 

 

Wyniki 3 Runda                              Wyniki 4 Runda

 

Szutrowy Super Sprint 13.07.2011 13:53

 

Wiatr i słońce to najwięksi nasi sprzymierzeńcy w przygotowaniach do kolejnych rund Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego oraz rund Mistrzostw Warmii i Mazur, które rozegrane zostaną 16 i 17 lipca na torze w podolsztyńskich Frączkach. Na torze po ubiegłotygodnioych opadach deszczu nie ma już prawie śladu. Wierzymy,że taka tendencja w pogodzie utrzyma się i prawdziwe lato pozwoli na rozegranie najbliższych zawodów przy rewelacyjnej pogodzie.

 

Przy trwającej już tak długo przerwie w imprezach dla amatorów w naszym okręgu  mamy nadzieję że oprócz pogody, przede wszystkim dopiszą żądni szutrowych emocji uczestnicy. W zawodach zapowiedzieli swój udział goście ze Zbyszkiem Staniszewskim na czele jak i Włodek Kubasik w swym coraz szybszym "RURAKU".  Jako organizatorzy postanowiliśmy wszystkich uczestników z Grupy J zwolnić z wpisowego podczas tej imprezy. Mamy nadzieję że taki bonus dla najmłodszych będzie bodźcem do zwiększenia zainteresowania sportami motorowymi kolejnych rodziców przyszłych mistrzów .

 

Dla wszystkich uczestników i zawodników startujących w tych rundach przygotowaliśmy niespodziankę. Serdecznie zapraszamy zawodników do udziału w zawodach  ( zapisy drogę @ lub do godz 9:00 w dniu zawodów ), a kibiców do kibicowania  swoim faworytom już od pierwszego przejazdu wyścigowego od godziny 11:30

 

Zarząd Automobilklubu

 

3 i 4 Runda Szutrowego Pucharu AK Warmińskiego 01.07.2011 07:57
Z przyczyn od nas niezależnych zawody zaplanowane na  02 - 03.07.2011 zarząd AK Warmińskiego postanowił przełożyć na 16-17.07.2011.

Za utrudnienia przepraszamy.                                       

                                                                                                                     Zarząd AK Warmińskiego
1 Runda Szutrowego Pucharu AK Warmińskiego - WYNIKI - NIEDZIELA 08.05.2011 13:23
Generalka       K-2       K-3       K-4
Zebranie Sprawozdawcze 16.03.2011 09:04
 
Zarząd Automobilklubu Warmińskiego zwołuje na dzień 29.03.2011r
 
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KLUBU.
 
Zebranie odbędzie się w siedzibie klubu w Olsztynie przy ulicy Nowowejskiego 1 w sali 400
- o godz 17:00 w pierwszym terminie
-  o godz 17:30 w drugim terminie
 
OBECNOŚĆ CZŁONKÓW OBOWIĄZKOWA
 
 
Zarząd AKW
 
Zebranie Zarządu 07.03.2011 21:29
Niniejszym zwołuję na dzień 10.03.2011 na godzinę 17:30 zebranie Zarządu Automobilklubu Warmińskiego.
Zebranie które odbędzie się w siedzibie klubu w DHU INKA sala 400.
 Obecność wszystkich członków OBOWIĄZKOWA
Prezes Zarządu
 Piotr Pasztaleniec
Zakończenie sezonu 2010 19.01.2011 17:12

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Olsztynie zaprasza zawodników, działaczy na uroczyste zakończenie sezonu motorowego 2010, które odbędzie się w dniu 22 stycznia 2010 r. godz. 11.00

w

Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Olsztyn ul. Towarowa 17B

Budynek B
 
 
 
„DAKARZE” PO DAKARZE 19.01.2011 14:18

 

Rajd Dakar 2011 zakończył się parę dni temu, jeszcze nie wszystkim jego uczestnikom udało się wrócić do domu, a Automobilklub Warmiński już zaprasza na spotkanie z  jednym z jego bohaterów – Krzysztofem Hołowczycem. Mimo dużego zmęczenia popularny Hołek przyjął zaproszenie Automobilklubu i Dakar Clubu na spotkanie z kibicami  W „DAKARZE” PO DAKARZE. Zawodnik Orlen Teamu podzieli się swoimi wrażeniami z tegorocznej edycji tego morderczego rajdu.

Wszystkich kibiców zapraszamy już jutro tj. czwartek 20 stycznia o godzinie 18:00 do DAKAR CLUBU w Olsztynie przy ulicy Jaroszyka 3.

 

Maciej Fijalkowski

 


Zebranie Zarządu 13.01.2011 22:26
W dniu 18.01.2011 o godzinie 17:00 w siedzibie klubu odbędzie się zebranie Zarządu Automobilklubu Warmińskiego
Ze względu na ważność omawianych spraw obecność wszystkich członków zarządu OBOWIĄZKOWA
Prezes
Piotr Pasztaleniec
19 Finał WOŚP za nami! 10.01.2011 14:16

 

Ładna pogoda, pięciu mistrzów kierownicy i szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazały się silnym magnesem, który przyciągnął wielu kibiców na trasę przed Dom Handlowo-Usługowy INKA w Olsztynie. Adrenalina, którą dozowali kierowcy swoim "nowym" pilotom jeszcze długo po ich wyjściu z aut utrzymywała się na wysokim poziomie, a nogi niezbyt pewnie pokonywały kolejne kroki. Niesamowite "bączki" Lancera Zbyszka Staniszewskiego, czy hamowania w fontannie iskier Citroena Radka Typy pozostaną na długo w pamięci kibiców. Krzysztof Bubik po raz kolejny pokazał że pucharowe Renault Clio to rajdówka z krwi i kości, a Krzysztof Szeszko swoją niezniszczalną Toyotą Corollą dał przyjemność wszystkim miłośnikom idei "BOKIEM DO PRZODU!". Kwoty za wylicytowane przejazdy przekraczały nawet pół tysiąca złotych. Suma zebranych pieniędzy za przejazdy i z licytacji fantów przekazanych przez sponsorów, przez dwie godziny urosła do 7000zł.

Kierowcą za przyjazd , kibicom za ofiarność, a członkom Automobilklubu Warmińskiego za organizację w imieniu dzieci serdecznie dziękuję

 

Dyrektor Imprezy

Wojciech Fijałkowski

 

WOŚP 2011 07.01.2011 13:45

 

W związku z organizacją 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie proszę wszystkich członków, zawodników i sympatyków Automobilklubu Warmińskiego do czynnego włączenia się w organizację naszej imprezy JAZDA Z MISTRZEM. Myślę że każdy z nas w tym jednym dniu w roku powinien znaleźć czas i ochotę, aby stać się "muzykiem" największej orkiestry na świecie.

Spotykamy się w niedzielę o godzinie 10:00 przed INKĄ. Serdecznie Zapraszam

 

Prezes

Piotr Pasztaleniec

JAZDA Z MISTRZEM - 19 FINAŁ WOŚP 05.01.2011 13:33

 

W 2011 roku po raz kolejny kierowcy rajdowi z Warmii i Mazur czynnie włączają się w uczestnictwo w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Automobilklub Warmiński już16 raz zaprasza kibiców na „Jazdę z Mistrzem”- licytację przejażdżek z rajdowymi mistrzami na fotelu pilota. Zbigniew Staniszewski i Krzysztof Predko będą chcieli udowodnić że japońska technologia zaklęta w Lacerach pozwala na efektowną i pełną emocji jazdę. Radosław Typa w piekielnie szybkim i mocnym Citroenie C2R2 przedstawi co znaczy topowa ośka. Krzysztof Bubik w pucharowym Renault Clio pokaże że jest to samochód z duszą., a Krzysztof Szeszko w swej ukochanej Toyocie Corolli pokaże że największą frajdą jest „BOKIEM DO PRZODU!”. Wierzę że nadchodząca odwilż spowoduje że kurier dojedzie, a Bogdan Ludwiczak otrzyma w końcu brakującą część do swojej rallycrossowej Fiesty, która uległa uszkodzeniu podczas 4 Grand Prix Olsztyna 2010.

 

Zapraszam już w najbliższą niedzielę od godziny 12:30 do centrum Olsztyn na parking przy Domu Handlowo-Usługowym INKA. Licytowane będą przejazdy z kierowcami jak i gadżety reklamowe przekazane przez kieowców. Impreza zaplanowana jest w godzinach 13:00 - 15:00. W dotychczasowych finałach zebraliśmy już około150.000 zł. Wierzę, że dzięki miłośnikom sportów motorowych w 2011 roku uda się ponownie zebrać znaczącą sumę na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi

 
 
Dyrektor
Wojciech Fijałkowski

 

Zabranie Zarządu 16.12.2010 14:17
 
Niniejszym zwołuję na dzień 22.12.2010 o godzinie 18:00 zebranie Zarządu Automobilklubu Warmińskiego, które odbędzie się w siedzibie klubu.
Ze względu na ważność omawianych spraw obecność wszystkich członków OBOWIĄZKOWA
 
 
Prezes Zarządu
Piotr Pasztaleniec
 
Spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem 13.12.2010 22:18

 

Zakończenie Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego 2010 13.12.2010 09:57

 Szutrowy Puchar Automobilklubu Warmińskiego 2010 zakończony. Wyniki zostały podliczone więc należy nagrodzić zwycięzców. Puchary dla najlepszych zostaną rozdane w Dakar Clubie w dniu 21.12.2010 podczas spotkania z Krzysztofem Hołowczycem "W Dakarze przed Dakarem"

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego serdecznie zaprasza Jerzego Fortunę z Tomaszem Olszewskim, Macieja i Iwonę Fijałkowskich, Sebastiana Chrzanowskiego z Kamilem Budnym, Mariusza i Agnieszkę Pazik, Marcina Wawrzyńczaka z Adrianem Dudźcem oraz Michała Malkiewicza z Krzysztofem Mówińskim na spotkanie kończące szutrową rywalizację na torze we Frączkach. 

 Serdecznie zapraszamy również wszystkich kibiców

Zarząd Klubu

 

Klasyfikacja końcowa

4 Samochodowe Grand Prix Osztyna 2010 - WYNIKI 13.12.2010 09:38
4 Samochodowe Grand Prix Osztyna 2010 - INFORMACJE 08.12.2010 15:44
 
 UWAGA !
Wszystkie zgłoszenia na 4 Samochodowe GRAND PRIX OLSZTYNA 2010, które wpłynęły na biura Super Sprintu zostały przyjęte.
Zapraszamy na odbiór administracyjny w niedzielę 12.12.2010 od godziny 9:00
 
pdf (1,23 MB)
4 Samochodowe Grand Prix Osztyna 2010 08.12.2010 12:15

 

Emocje po rozegranej kilka dni temu Barbórce Warszawskiej jeszcze nie opadły, a do siedziby Automobilklubu Warmińskiego napływają już zgłoszenia do czwartej edycji Grand Prix 2010 – supersprintu o Puchar Prezydenta Olsztyna. Emocje rozpoczną się o godzinie 13.00 w samym centrum Olsztyna. O tej godzinie zaplanowany jest start pierwszej załogi do pierwszego (z dwóch) przejazdu. Tegoroczna edycja tej widowiskowej imprezy jest wyjątkowa ponieważ rozgrywana będzie jako cykl imprez z okazji 5–lecia działalności Automobilklubu Warmińskiego.

Impreza, którą nieoficjalnie nazwano ,,olsztyńską Karową” co roku przyciąga tłumy kibiców oraz wiele chętnych załóg do startu w imprezie. Organizator przygotował trasę dla 30 zawodników (właśnie tyle wynosi limit zgłoszeń) o długości 1890 metrów ze startem i metą tuż pod Domem Handlowo usługowym INKA. W tym roku przebieg trasy będzie się nieco różnił od schematów znanych z poprzednich lat. Kierowcy pokonując trasę zawitają na ulicę Zamkową gdzie pod zabytkową Willą Casablanca zlokalizowana zostanie specjalna bramka w której uczestnicy będą musieli sprawnie nawrócić by pomknąć z powrotem na ulicę Nowowiejskiego (podczas jednego przejazdu zawodnicy zawitają pod zamek dwa razy).

Aby wziąć udział w kryterium należy wysłać zgłoszenie wraz z dowodem opłaty wpisowego na adres mailowy biuro@akwarminski.pl najpóźniej do 10 grudnia do godz. 13.00. W razie zgłoszenia się większej ilości załóg (powyżej 30) pierwszeństwo udziału w imprezie będą mieli kierowcy posiadający licencję oraz sklasyfikowani w rozgrywkach PZM w 2010 roku.
 
Piotr Harasim
 
 
Zebranie sędziów 06.12.2010 14:56
 
W związku z organizacją IV Samochodowego Grand Prix Olsztyna 2010 zapraszamy wszystkich sędziów i członków automobilklubu na spotkanie w najbliższą środę o godzinie 17:30 w siedzibie klubu (DHU INKA, ul. Nowowiejskiego 1). Obecność wszystkich w/w wskazana.
Zapraszamy również miłosników sportów motorowych, pragnących przyłączyć się do organizacji naszej "olsztyńskiej Karowej" .
 
ZARZĄD KLUBU
 
Zebranie Zarządu Klubu 11.11.2010 19:49

 

Na dzień 15.11.2010 roku zwoluje się Zebranie Zarządu Automobilklubu Warmińskiego. Zebranie odbedzie sie o godzinie 17:00 w siedzibie Klubu.

Obecność wszystkich członków zarządu OBOWIĄZKOWA

 

Odwiedziżo nas osób
Edycja | Administracja