O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
SZKOLENIE
- licencja zawodnika ND-R
23-24.03.2024 
- licencja sędziego kl I i II
23.03.2024 
 
 
Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 
---------------------------
 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW KLUBU
 
 
25.03.2024r godz 18:00
 Olsztyn
Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

23.08.2010 09:35
 
Ryk silników, gęsty kurz, emocje a przede wszystkim  13 sportowych aut ponownie zagościło na popularnym i lubianym przez wielu torze szutrowym we Frączkach. Zawody stanowiły okazję do rozjeżdżenia się przed zbliżającym się Rajdem Nowomiejskim i z tego względu na starcie mogliśmy oglądać ponad 300 konnego Mitshubishi Lancera EVO IX za ktorego sterami zasiadł Zbyszek Staniszewski. Ten duet piekielnie mocnej maszyny oraz doskonałego kierowcy stanowił główną atrakcję imprez.
 Kibice oglądając listę zgłoszonych, do zwycięstwa typowali "Loeba" olsztyńskich szutrów, niezwykle skutecznego na tego typu obiektach Jerzego "Dziadka" Fortunę. Swoich kibiców miał również znający tor we Frączkach jak własną kieszeń Maciek Fijałkowski. Chrapkę na zwycięstwo miał również w doskonale przygotowanym Kadecie Wiktor Mączkowski z Nowgo Miasta lUbawskiego i Krzysztof Lendasw Oplu Astrze. To właśnie ci kierowcy mieli stoczyć zacięty pojedynek o zwycięstwo w 9 rundzie Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 rundzie Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego.
Żadnych szans, (mimo słabszego czsu na pierwszym przejeździe) nie dał rywalom Maciek Fijałkowski zdecydowanie wygrywając 2 i 3 przejazd wyścigowy. Jerzy Fortuna mimo drugiego czasu na pierwszym przejeździe, nie zdołał powtórzyć tego rezultatu w drugim, a na domiar złego nie ukończył ostatniej próby. Ostatecznie "Dziadek" pilotowany przez Tomasza Olszewskiego ukończył zawody na 5 miejscu, zdecydowanie poniżej swoich i kibiców oczekiwań.
Drugie miejsce, po najlepszym czasie pierwswzego przejazdu zdobył Krzysztof Lendas z Martyną Siwiec w roli umysłowego, natomiast trzecie, ostatnie miejsce na podium, notując niezłe czasy, zbliżone do czołowej dwójki zdobył Wiktor Mączkowski.
Tak więc pojedynek dwóch generacji Opla tym razem na korzyśc Astry.
 Oczywiście poza zasięgiem konkurencji był Zbyszek Staniszewski, jednak na szczęście dla pozostałych załóg, ze względu na posiadany sprzęt oraz licencję kierowcy rajdowego "z góry" przypisany został do klasy "gość".
 Zwycięzca zawodów Maciej Fijałkowski triumfował jednocześnie w klasie4. Rywalizację klasy trzeciej wygrał Mariusz Pazik, natomiast drugiej - Sebastian Chrzanowski. Jednak autem klasy pierwszej było czerwoneSeicento Adama Biniędy, który z tego względu był "skazany na zwycięstwo"
 
 
Piotr Harasim
 
 
Generalka     K-1     K-2     K-3     K-4     Kobiet     Gość
 
Szutrowy Super Sprint 06.08.2010 10:52

 

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego informuje, iż w związku z przesunięciem terminu XII Rajdu Nowomiejskiego (27-29.08.2010r) , na prośbę przyjaciół z Automobilklubu Nowomiejskiego, 4 Runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i 9 Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur odbędzie się 22.08.2010 roku na torze we Frączkach. Serdecznie zapraszamy wszystkich spragninych szutrów kierowców do wzięcia udziału w tej imprezie. Bliski termin Rajdu Nowomiejskiego dla wielu zawodników stanowić może dobry trening i okazję do szutrowego "rozjeżdżenia" się.

Kolejna, 5 runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego i 10 runda Szutrowego pucharu Warmii i Mazur odbędzie się 19.09.2010

 

Zarząd Klubu

 

3 Runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego - WYNIKI 28.06.2010 09:43
Generalka     K-1     K-2     K-3     K-4     Kobiet     Gość
 
3 Runda Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego 24.06.2010 14:56

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników do wzięcia udziału w 3 Rundzie Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego, który stanowi również 8 Rundę Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur. Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę 27 lipca na torze szutrowym w pod olsztyńskich Frączkach.

Start do I przejazdu zapoznawczego nastąpi o godzinie 10.30. Następnie do pokonania będą trzy przejazdy wyścigowe. Ogłoszenie prowizorycznych wyników planowane jest na godzinę 15.30.  Wpisowe wynosi 100 zł dla zawodników zrzeszonych w klubach PZM, 110 dla zawodników niezrzeszonych i 80 zł dla członków Automobilklubu Warmińskiego. Zgłoszenia należy wysłać na adres mailowy biuro@akwarminski.pl do dnia 25 czerwca, lub złożyć je w dniu wyścigu, w Biurze Zawodów do godziny 9.00.

Serdecznie zapraszamy
 
Rajd Warmiński - Puchar Polski Północno-Wschodniej w Rajdach Samochodowych - WYNIKI 11.06.2010 07:59

 

Na posiedzeniu Okręgowej Komisji Sportu Samochodowego w Olsztynie w dniu  10.06.2010 po weryfikacji zatwierdzono wyniki Rajdu Warmińskiego dla 2 Rundy Puchar Polski Północno-Wschodniej w Rajdach Samochodowych.

 Wyniki (Generalka + Klasy)

 

Przewodniczący OKSS w Olsztynie

Piotr Pasztaleniec

 

UWAGA! UWAGA! UWAGA! 16.05.2010 20:19
 
W związku z awarią głównego serwera strona rajdowa www.rajdwarminski.pl do jutra (tj. do poniedziałku) jest dostępna pod adresem: http://rajdwarminski.aturi.nazwa.pl/2010/
 
Rajd Warmiński 2010 04.05.2010 15:25

 

Sztandarowa impreza Automobilubu Warmińskiego Rajd Warmioński 2010 coraz bliżej. Wszystkie informacje dotyczące rajdu, dla zawodników i kibiców sukcesywnie są umieszczane na stronie rajdowej www.rajdwarminski.pl.

Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzin!

 

Szutrowy Puchar Warmii i Mazur - 25.04.2010 - Frączki 25.04.2010 16:42
 

Jerzy Fortuna po raz kolejny nie dał szans rywalom podczas zawodów na szutrowym torze. Po efektownych zwycięstwach w Nowym Mieście Lubawskim tym razem ,,Dziadek” pilotowany przez Tomasza Olszewskiego (Opel Kadet), wygrał 6 rundę Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur a także Puchar Automobilklubu Warmińskiego na torze w pod olsztyńskich Frączkach. Zwycięstwo Fortunie nie przyszło jednak łatwo. Mocno po piętach deptał mu Maciej Fijałkowski z pilotką Iwoną Fijałkowską (Opel Astra GSI), który pewnie prowadził po dwóch przejazdach i kiedy wydawało się że wygra także pozostałe przejazdy, Maciek przegrał bardziej rozjeżdżonym Fortuną i ostatecznie zameldował się na drugiej pozycji, ze stratą 0,89 sek. Niezagrożenie na trzeciej pozycji jechał Cezary Manicz (Mitsubishi Colt), notując bardzo zbliżone czasy do czołowej dwójki, ostatecznie zajmując 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, ze stratą niecałych 6 sekund do zwycięzcy, oraz wygrywając klasę 3. W drugiej klasie triumfował startujący bez pilota Sebastian Chrzanowski w Suzuki Swifcie, natomiast w klasie pierwszej Bartosz Mederski jadący Fiatem 126p.

Do rywalizacji na szutrowym torze przystąpiły dwie Panie, Milena Domańska oraz Ewelina Wyrzykowska. Milena nie dała żadnych szans swojej rywalce, pewnie wygrywając wszystkie cztery przejazdy, zwyciężając klasyfikację Kobiet, oraz zajmując  11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Piękna pogoda przyciągnęła wielu kibiców, którzy obserwowali pojedynek Jerzego Fortuny oraz Maćka Fijałkowskiego, a także rywalizację pozostałych kierowców w klasach.
 
 
Zapraszamy już teraz na kolejną imprezę Automobilklubu Warmińskiego jaką będzie zapowiadający się niezwykle ekscytująco Rajd Warmiński, rozgrywany w dniach 28-29 maja.
 
 
Piotr Harasim
 
 
 
Generalka      Kobiet      K-1      K-2      K-3      K-4
 
 
Szutrowy Super Sprint 19.04.2010 13:58

 

Szutry są nawierzchnią pozwalającą na finezyjną, efektowną jazdę. Są tym co kibice lubią najbardziej. Wszystkich tych którym jazda po szutrze sprawia najwięcej przyjemności, tych którzy chcą się sprawdzić na tej wymagającaj nawierzchni zapraszamy w najbliższą niedzielę 25.04.2010 r na 2 Rundę Szutrowego Pucharu Automobilklubu Warmińskiego, będącego jednocześnie 6 Rundą Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur.

Zgłoszenia przyjmowane będą do niedzieli do godziny 9:00 na torze w podolsztńskich Frączkach. Pierwszy wyścig zaplanowany jest na godzinę 11.30. Wpisowe dla członków AKW 80 zł, dla kierowcy zrzeszonego w klubie PZM 100, dla pozostałych 110.

Serdecznie zapraszamy

         Zarząd Klubu

 

Zapowiedź Rajdu Warmińskiego 2010 13.04.2010 09:52

 

Już niecałe dwa miesiące dzielą nas od 4 rundy Rajdowego Pucharu Polski- Rajdu Warmińskiego 2010 na który organizatorzy  przygotowali trasę liczącą 73,7 kilometrów. Trasa podzielona została na 8 szutrowych OS-ów, zlokalizowanych na północny- zachód od Olsztyna. W przed rajdowy piątek w Olsztynie odbędzie się prolog na stadionie OSIR-u o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna. Tuż przed nim wszyscy zawodnicy zostaną uroczyście zaprezentowani publiczności następnie przejdą do rywalizacji, której wyniki nie będą wliczane do klasyfikacji, a więc kierowcy będą mogli sobie pozwolić na trochę ,,ułańskiej fantazji” i pobawić wszystkich swoją widowiskową jazdą.

Główna rywalizacja odbędzie się w sobotę 29 maja. Rajd Warmiński jest także rundą Pucharu Polski Północno- Wschodniej i  rundą powstałego z inicjatywy zawodników chcących walczyć na luźnej nawierzchni cyklu Szuter Cup. Organizatorzy liczą na zgłoszenia kierowców walczących w RSMP ze względu na odbywający się tydzień później Rajd Polski, najważniejszą imprezę rajdową w tym roku. Szybkie, miejscami techniczne, naszpikowane wieloma hopami i szczytami trasy Rajdu Warmińskiego stanowić będą doskonały trening dla zawodników startujących w kilka dni później w Mikołajkach, a więc należy się spodziewać zgłoszeń kierowców którzy będą chcieli perfekcyjnie przygotować się do czerwcowej rundy Mistrzostw Europy. Jako że goście mogą startować na zasadach regulaminu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pewna grupa zawodników wyraziła już chęć wzięcia udziału w rajdzie autami klasy WRC czy S2000.

Rajd Warmiński zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zapraszamy kibiców, zawodników, oraz sympatyków motoryzacji z całej Polski do oglądania zmagań najlepszych kierowców w ostatni weekend maja. Organizatorzy zapewniają iż zamówili piękną, słoneczną pogodę oraz świetną atmosferę. Już wkrótce zapraszamy na stronę rajdu www.rajdwarminski.pl, gdzie znajdzie się między innymi szczegółowy przewodnik rajdu z mapką oraz zdjęciami najciekawszych miejsc do oglądania na trasie.

 

 

Piotr Harasim
 
Kalendarz Imprez AKW w sezonie 2010 17.03.2010 13:39

 

KALENDARZ  IMPREZ  ZAPLANOWANYCH  PRZEZ  AUTOMOBILKLUB WARMIŃSKI  W  SEZONIE 2010

STYCZEŃ:

  • 10.01. – Rajdowcy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

LUTY:

  • 21.02. – Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

KWIECIEŃ:

  • 25.04. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

MAJ:

  • 28/30.05. – RAJD WARMIŃSKI 2010 – Rajdowy Puchar Polski + Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Północno Wschodniej

CZERWIEC:

  • 26.06. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

LIPIEC:

  • 25.07. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

SIERPIEŃ:

  • 28.08. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

WRZESIEŃ:

  • 19.09. - Runda Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur – Super Sprint – Frączki

GRUDZIEŃ:

  • 5 lub 12.12. – 4 GRAND PRIX OLSZTYNA – Super Sprint


                                                                                                                                                        Zarząd Klubu


Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 2010 17.03.2010 08:31

 

Zarząd Automobilklubu Warmińskiego w Olsztynie zwołuje na dzień 31.03.2010 r

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE CZŁONKÓW KLUBU

I termin o godz 17.00

II termin o godz 17.30

Zebranie odbędzie się w siedzibie klubu, w Olsztynie przy ulicy Nowowiejskiego1, sala 400

OBECNOŚĆ CZŁONKÓW OBOWIĄZKOWA

 

                                                                                                                                  Zarząd Klubu

 

Szutrowy Puchar Warmii i Mazur - 21.02.2010 - Frączki - WYNIKI 21.02.2010 17:38
Generalka     Klasa J     K-1     K-2     K-3     K-4     Gość
Licencje sędziowskie 09.02.2010 11:24

Sędziów klubu proszę o pilne dostarczenie licencji sędziowskich wraz z wypełnionymi książeczkami pracy sędziego w celu ich przedłużenia na kolejny rok.

                                                                                                                            Milena

Super Sprint na torze we Frączkach 05.02.2010 15:08

 

W dniu 21.02.2010r na torze szutrowym we Frączkach organizujemy Szutrowy Super Sprint jako

1 Rundę o Szutrowy Puchar Automobilklubu Warmińskiego oraz 2 Rundę Szutrowego Pucharu Warmii i Mazur.

Mamy nadzieję, że dotychczas wykonane prace na torze oraz doskonała zimowa pogoda pozwoli na przeprowadzenie zawodów, tym razem na lodzie i śniegu.

 

                                                                                                               ZAPRASZAMY

 

UWAGA - spotkanie karnawałowe 05.02.2010 08:58

Zapraszamy wszystkich członków klubu - zawodników, sędziów i działaczy na piątek wesołości AKW ...


Czytaj więcej...
W DAKARZE Po DAKARZE 2010 19.01.2010 19:07
 
W najbliższy czwartek 21.01.2010 roku zapraszamy do DAKAR CLUBU na spotkanie z
 
Krzysztofem Hołowczycem, czlonkiem ORLEN TEAMU, uczestnikiem DAKAR RALLY 2010.
 
Hołek opowie o swojej "czystej" i "dakarowej" jeździe, oraz o ogromnym pechu i zlośliwości rzeczy martwych podczas tegorocznej edycji.
 
 
     Wszystkich kibiców zapraszamy 21.01.2010 do DAKAR CLUBU przy ulicy Jaroszyka 3 na godzinę 18:00
 
Uroczyste zakończenie sezonu motorowego 29.12.2009 10:09

 

Zarząd Okręgowy PZM w Olsztynie zaprasza zawodników i działaczy na uroczyste zakończenie sezonu motorowego 2009, które odbędzie się w dniu 09.01.2010r o godz. 11:00 w Sali Sportowej Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie przy ul. Kasprowicza 7.


Czytaj więcej...
W DAKARZE przed Dakarem 18.12.2009 15:57

 

Zarząd Klubu serdecznie zaprasza w dniu 22 grudnia 2009r o godz. 18:00 do Klubu DAKAR   w Olsztynie przy ul. Jaroszyka 3 na kolejne już spotkanie Krzysztofa Hołowczyca z kibicami   i miłośnikami sportów motorowych z cyklu ,,W DAKARZE przed Dakarem".

Po spotkaniu popularny HOŁEK wręczy najlepszym zawodnikom w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji generalnej DAKAR CUP 2009 - Szutrowgo Pucharu Klubu DAKAR puchary ufundowane przez Głównego Sponsora.

                                       

                                                                                                                                   Zarząd Klubu

 

3 SAMOCHODOWE GRAND PRIX OLSZTYNA - WYNIKI 13.12.2009 17:42
 

Zbigniew Staniszewski zwyciężając po raz trzeci z rzędu w 3 edycji Samochodowego Grand Prix Olsztyna, można powiedzieć że powoli zaczyna wyrabiać sobie monopol na tą imprezę kończącą sezon sportów motorowych w naszym regionie.  Staniszewski, najszybszy na obydwu przejazdach 1,6 kilometrowej trasy odniósł bezapelacyjne zwycięstwo pod nieobecność swojego głównego konkurenta Radka Typy który niestety nie posiadając na miejscu swojego auta rajdowego musiał zrezygnować ze startu. Staniszewski wyrobił sobie ponad 13 sekund na drugą na mecie załogą Automobilklubu Warmińskiego Marcin Kurp/Arkadiusz Pogorzelski jadąca Hondą Civic VTI. Kolejne miejsce na podium zajęła załoga Krzysztof Nowak/Tomasz Nowak (Opel Astra GSI).

    Mroźna pogoda nie odstraszyła rajdowych kibiców w Olsztynie którzy tłumnie przybyli oglądać zmagania rajdowców. Do imprezy ostatecznie przystąpiły 24 załogi które rozpoczęły swoje zmagania punktualnie o godzinie 13.00. Pierwszy przejazd trasy która wiodła ulicami Nowowiejskiego i Konopnickiej wygrał Staniszewski przed Marcinem Kurpem i Krzysztofem Nowakiem którzy uzyskali dokładnie ten sam czas , ze stratą 8 sekund do kierowcy Mitsubishi Lancera. Swojego przejazdu nie ukończyła załoga Adam Peczko/Katarzyna Domańska. Musieli oni wycofać się z rywalizacji po awarii swojego Suzuki Swifta tuż po starcie do próby.

    Drugi przejazd tej samej trasy ponownie wygrał Zbigniew Staniszewski poprawiając czas swojego przejazdu o niemal 2 sekundy. Zacięta walka o drugie miejsce między Marcinem Kurpem a Krzysztofem Nowakiem zakończyła się wygraną tego pierwszego. Krzysztof Nowak, mimo iż szybciej przejechał trasę, zakończył rywalizację na trzecim miejscu,  ponieważ do jego czasu doliczona została kara 5 sekund za potrącenie przeszkody na trasie. Wiele przygód, jakie przytrafiały się zawodnikom (pogięte felgi, kapcie, nieplanowane obroty) nie przeszkodziły zanadto w jeździe i drugi przejazd odbył się już bez ,,ofiar” a wszyscy którzy do niego wystartowali znaleźli się na mecie.

   Oprócz tradycyjnych aut kibice mogli oglądać również tzw. Szayowozy - jednoosobowe pojazdy skonstruowane na bazie fiata 126p, za których sterami zasiadali Włodzimierz Kubasik oraz Mariusz Doroszewski. Obydwaj kierowcy należący do AK Warmińskiego widowiskowo pokonywali kolejne metry trasy notując przy tym dobre czasy. Ostatecznie Włodek Kubasik zajął 14, a Mariusz Doroszewski 20 miejsce.

  Tuż po zakończeniu rywalizacji, rundę honorową ze zwycięzcą Kryterium odbył Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz który sprawował patronat honorowy nad tą imprezą. Prezydent po zakończonym przejeździe zapewnił że to nie jest jego ostatni występ w tej roli i na fotelu pilota rajdowego auta będzię pojawiał się częściej.

   Gratulujemy załodze Zbigniew Staniszewski/Dawid Barański zwycięstwa w 3 Samochodowym Grand Prix Olsztyna oraz serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji Kryterium naszym kolegom - sędziom z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego. A już teraz, gorąco zapraszamy na kolejną edycję tej imprezy, która powoli staje się tradycją i tak jak Barbórka w Warszawie, tak i nasze Grand Prix będzie kończyć sezon rajdowy w Olsztynie.

 

Piotr Harasim

 
 
 
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja