O nas
Wżadze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Dożżcz do nas!
Najbliższe imprezy
 
27 Rajd Warmiński - TOYOTA 2024
Memoriał Anny Wasilewskiej 
 
RO + SKJS 
 

Olsztyn
22 - 23 czerwiec 2024
 

Sponsorzy
Województwo Warmiżsko-Mazurskie
Warmiżski Bank Spóżdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyżski
Gmina żwiżtki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Uroczyste zakończenie sezonu motorowego 29.12.2009 10:09

 

Zarząd Okręgowy PZM w Olsztynie zaprasza zawodników i działaczy na uroczyste zakończenie sezonu motorowego 2009, które odbędzie się w dniu 09.01.2010r o godz. 11:00 w Sali Sportowej Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie przy ul. Kasprowicza 7.


Czytaj więcej...
W DAKARZE przed Dakarem 18.12.2009 15:57

 

Zarząd Klubu serdecznie zaprasza w dniu 22 grudnia 2009r o godz. 18:00 do Klubu DAKAR   w Olsztynie przy ul. Jaroszyka 3 na kolejne już spotkanie Krzysztofa Hołowczyca z kibicami   i miłośnikami sportów motorowych z cyklu ,,W DAKARZE przed Dakarem".

Po spotkaniu popularny HOŁEK wręczy najlepszym zawodnikom w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji generalnej DAKAR CUP 2009 - Szutrowgo Pucharu Klubu DAKAR puchary ufundowane przez Głównego Sponsora.

                                       

                                                                                                                                   Zarząd Klubu

 

3 SAMOCHODOWE GRAND PRIX OLSZTYNA - WYNIKI 13.12.2009 17:42
 

Zbigniew Staniszewski zwyciężając po raz trzeci z rzędu w 3 edycji Samochodowego Grand Prix Olsztyna, można powiedzieć że powoli zaczyna wyrabiać sobie monopol na tą imprezę kończącą sezon sportów motorowych w naszym regionie.  Staniszewski, najszybszy na obydwu przejazdach 1,6 kilometrowej trasy odniósł bezapelacyjne zwycięstwo pod nieobecność swojego głównego konkurenta Radka Typy który niestety nie posiadając na miejscu swojego auta rajdowego musiał zrezygnować ze startu. Staniszewski wyrobił sobie ponad 13 sekund na drugą na mecie załogą Automobilklubu Warmińskiego Marcin Kurp/Arkadiusz Pogorzelski jadąca Hondą Civic VTI. Kolejne miejsce na podium zajęła załoga Krzysztof Nowak/Tomasz Nowak (Opel Astra GSI).

    Mroźna pogoda nie odstraszyła rajdowych kibiców w Olsztynie którzy tłumnie przybyli oglądać zmagania rajdowców. Do imprezy ostatecznie przystąpiły 24 załogi które rozpoczęły swoje zmagania punktualnie o godzinie 13.00. Pierwszy przejazd trasy która wiodła ulicami Nowowiejskiego i Konopnickiej wygrał Staniszewski przed Marcinem Kurpem i Krzysztofem Nowakiem którzy uzyskali dokładnie ten sam czas , ze stratą 8 sekund do kierowcy Mitsubishi Lancera. Swojego przejazdu nie ukończyła załoga Adam Peczko/Katarzyna Domańska. Musieli oni wycofać się z rywalizacji po awarii swojego Suzuki Swifta tuż po starcie do próby.

    Drugi przejazd tej samej trasy ponownie wygrał Zbigniew Staniszewski poprawiając czas swojego przejazdu o niemal 2 sekundy. Zacięta walka o drugie miejsce między Marcinem Kurpem a Krzysztofem Nowakiem zakończyła się wygraną tego pierwszego. Krzysztof Nowak, mimo iż szybciej przejechał trasę, zakończył rywalizację na trzecim miejscu,  ponieważ do jego czasu doliczona została kara 5 sekund za potrącenie przeszkody na trasie. Wiele przygód, jakie przytrafiały się zawodnikom (pogięte felgi, kapcie, nieplanowane obroty) nie przeszkodziły zanadto w jeździe i drugi przejazd odbył się już bez ,,ofiar” a wszyscy którzy do niego wystartowali znaleźli się na mecie.

   Oprócz tradycyjnych aut kibice mogli oglądać również tzw. Szayowozy - jednoosobowe pojazdy skonstruowane na bazie fiata 126p, za których sterami zasiadali Włodzimierz Kubasik oraz Mariusz Doroszewski. Obydwaj kierowcy należący do AK Warmińskiego widowiskowo pokonywali kolejne metry trasy notując przy tym dobre czasy. Ostatecznie Włodek Kubasik zajął 14, a Mariusz Doroszewski 20 miejsce.

  Tuż po zakończeniu rywalizacji, rundę honorową ze zwycięzcą Kryterium odbył Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz który sprawował patronat honorowy nad tą imprezą. Prezydent po zakończonym przejeździe zapewnił że to nie jest jego ostatni występ w tej roli i na fotelu pilota rajdowego auta będzię pojawiał się częściej.

   Gratulujemy załodze Zbigniew Staniszewski/Dawid Barański zwycięstwa w 3 Samochodowym Grand Prix Olsztyna oraz serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji Kryterium naszym kolegom - sędziom z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego. A już teraz, gorąco zapraszamy na kolejną edycję tej imprezy, która powoli staje się tradycją i tak jak Barbórka w Warszawie, tak i nasze Grand Prix będzie kończyć sezon rajdowy w Olsztynie.

 

Piotr Harasim

 
 
 
3 SAMOCHODOWE GRAND PRIX OLSZTYNA 08.12.2009 08:18

Już w najbliższą niedzielę 13 grudnia, na rajdowych kibiców czeka nie lada gratka- 3 Samochodowe Grand Prix Olsztyna. Zawodnicy staną do rywalizacji na tradycyjnej już, niezwykle kameralnej biegnącej u podnóży olsztyńskiego zamku trasie, biegnącej od D.H. Inka do Dworca Zachodniego gdzie zawodnicy wykonają widowiskowy nawrót a następnie podążą w dół tą samą drogą. Długość całej trasy wynosi ok. 1,6 km którą wszystkie załogi pokonają dwukrotnie. Swój udział w Grand Prix zapowiedzieli m.in. specjalista od szutrowych nawierzchni, jeżdżący niezwykle widowiskowo Zbigniew Staniszewski oraz uczestnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Radosław Typa. Będziemy mogli również oglądać przejazdy popularnych Szayowozów. Wszystkie auta rajdowe będzie można obejrzeć w parku serwisowym zlokalizowanym na parkingu Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej natomiast Szayowozy na parkingu przy D.H. Inka. Wszyscy uczestnicy sklasyfikowani zostaną w jednej klasie OPEN.

Tuż przed zawodami, od godziny 11.50 odbędzie się zapoznanie z trasą, które załogi odbędą pieszo. Natomiast o godzinie 13.00 odbędzie start do I a następnie II przejazdu wyścigowego. Zakończenie wraz z ogłoszeniem oficjalnych wyników oraz wręczeniem pucharów zaplanowane jest ok. godziny 16.00. Do udziału w Grand Prix mogą zgłaszać się wszyscy kierowcy, zarówno Ci z rajdową licencją jak i Ci którzy jej nie posiadają. Organizator ustalił maksymalną liczbę zgłoszonych na 30 załóg. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 grudnia do godziny 12.00.

 

Piotr Harasim

 
Lista zgłoszeń do Grand Prix Olsztyna 2009 na dzień 11.12.2009
 
Składki członkowskie 04.12.2009 13:20

        W związku ze zbliżającym się końcem roku,  proszę członków Klubu o regulowanie bieżących i zaległych składek członkowskich.

 

                                                                                                                      Skarbnik Klubu

                                                                                                             

Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN - WINIKI 25.10.2009 17:42
 
W dniu dzisiejszym tj. 25-10-2009 odbyły się dwie imprezy samochodowe: 7 Runda Mistrzostw Okręgu Olsztyńskiego w KJS o Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN „SKODA CUP 2009" oraz kolejny pojedynek Policjanci – Dziennikarze.

 

Pojedynek Policjantów z Dziennikarzami przeprowadzony został na samochodach dostarczonych przez POLBIS AUTO OLSZTYN. na parkingu przy hali MAKRO w Olsztynie. Zostały rozegrane trzy konkurencje: jazda sprawnościowa Skodą Fabią, slalomy samochodem dostawczym Lublin oraz samochodem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Parking przy MAKRO okazał się zwycięskim dla drużyna DZIENNIKARZY.

 Nasze gratulacje.

 

Oficjalne wyniki KJS-u.

Generalka             K-1         K-2         K-3         K-4

 

Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN - Regulamin i Harmonogram 22.10.2009 14:34
 
Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN 21.10.2009 12:19

 

Już w najbliższą niedzielę 25.10.2009r, dzięki firmie POLBIS AUTO OLSZTYN przerwana zostanie długo trwająca "posucha"  imprez rajdowych dla kierowców amatorów w Olsztynie. Odbędzie się 7 Runda Mistrzostw Okręgu Olsztyńskiego w KJS o Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN „SKODA CUP 2009". Na parkingu przy HALI MAKRO przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie rozegrany zostanie pojedynek Policjanci - Dziennikarz. Szczegółowy harmonogram imprezy, w związku z koniecznością naniesienia poprawek, opublikowany zostanie jutro (22.10.2009r).

 

Zarząd Klubu

 

Spotkanie sędziów 21.10.2009 12:12
 
  W najbliższy czwartek o godzi 17.00 w siedzibie klubu odbędzie się zebranie sędziów przed 7 rundą KJS o Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN „SKODA CUP 2009". Prosimy o przybycie wszystkich sędziów i osób, które chcą pomóc przy organizacji imprezy.
 
Zarząd Klubu
 
Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN „SKODA CUP 2009” 07.10.2009 11:47

 

Niniejszym informuję, iż w związku z warunkami meteorologicznymi przewidzianymi na najbliższy weekend, na wniosek głównego sponsora firmy POLBIS AUTO , 7 Runda Mistrzostw Okręgu Olsztyńskiego w KJS o

Puchar Prezesa POLBIS AUTO OLSZTYN „SKODA CUP 2009”

i imprezy towarzyszące m.in. pojedynek samochodowy Dziennikarze – Policjanci na parkingu przed Halą MAKRO w Olsztynie, została przełożona na 25.10.2009 roku. Zaplanowanych jest 10 prób sportowych z których 4 przewidziane są na nawierzchni szutrowej.

 

                                                                                                                          Dyrektor

                                                                                                                        Wojciech Fijałkowski

 

3 i 4 Runda DAKAR CUP 2009 - WYNIKI 24.08.2009 09:09
WYNIKI SOBOTA 22.08.2009
 
Generalka    K-1    K-2    K-3    Kobiet    Gosc
 
WYNIKI NIEDZIELA 23.08.2009
 
Generalka    K-1    K-2    K-3    Kobiet
3 i 4 Runda DAKAR CUP 2009 Szutrowy Puchar Klubu DAKAR 18.08.2009 09:18

 

Kolejne rundu DAKAR CUP 2009 Szutrowy Puchar Klubu DAKAR coraz bliżej. Już w najbliższy weekend 22 i 23 sierpnia zapraszamy wszystkich do startu w 3 i 4 rundzie na podolsztyńskim torze szutrowym we Frączkach. Zgłoszenia przyjmowane będą w biurze imprezy na torze we Frączkach w sobotę i niedzielę do godziny 8:30. Mając w pamięci zaciętą rywalizację w poprzednich rundach wierzymy że zawodnicy i w ciągu najbliższego weekendu postarają się o dostarczenie wielu emocji.
 


Czytaj więcej...
Magnesowe barierki toru w Mikołajkach 11.08.2009 09:54
W ostatnią niedziele 09.08 przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się Piknik Warmińskiego na Mazurach. 23 kierowców przybyłych na równoległy tor w Mikołajkach miało okazję przekonać się, że oprócz przyciągania ziemskiego istnieje jeszcze „przyciąganie barierkowe”. Po przejeździe pierwszego kółka zapoznawczego wielu uczestników było przestraszonych siły z jaką przyciągały ich barierki zabezpieczające. Podczas późniejszych przejazdów tor z okrążenia na okrążenie stawał się coraz bardziej przyczepny i dawał wszystkim więcej przyjemności z jazdy. W czasie przerwy przy kiełbaskach upieczonych przez niezastąpionych Anię, Czarka i Piotrka kierowcy przejawiali duże zadowolenie z uczestnictwa w pikniku, a przede wszystkim z możliwości pojeżdżenia po nowym torze, na którym jeszcze kilka tygodni temu rywalizowali najlepsi rajdowi kierowcy świata
Wierzymy że nowy pomysł na spędzenie niedzieli i na zabawę za kierownicą samochodu wszystkim przypadł do gustu .
Zarząd Klubu
Piknik Warmińskiego na Mazurach 07.08.2009 10:04

Niniejszym informuję, że chęć udziału w Pikniku Warmińskiego na Mazurach zgłosiło ponad 20 zawodników z AKW i klubów z nami zaprzyjaźnionych.

Zbiórka ww. odbędzie sie w dniu 9 sierpnia 2009r o godz. 9:45 przy bramie głównej toru szutrowego w Mikołajkach.

Proszę zabrać ze sobą dużo zdrowia i dobry humor.

                                                                                                                        Wojciech Fijałkowski

Piknik Warminskiego na Mazurach 07.08.2009 09:57

Niniejszym zapraszamy członków Automobilklubu Warminskiego na piknik motorowy w dniu 9 sierpnia 2009r.


Czytaj więcej...
Prezentacja Automobilklubu Warmińskiego 27.07.2009 10:54

 

 W ramach 5 festynu sportowo-rekreacyjnego ,,Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu"      w dniu 8 sierpnia 2009 roku o godz. 15:30 na Stadionie Leśnym w Olsztynie odbędzie się prezentacja Automobilklubu Warmińskiego


Czytaj więcej...
DAKAROWY weekend na frączkach 13.07.2009 12:50

 

Szutrowy weekend na torze na Frączkach za nami. 35 uczestników wzięło udział w zmaganiach podczas 1 i 2 rundy DAKAR CUP 2009 - Szutrowego Pucharu Klubu DAKAR. 4 treningowe przejazdy, oraz 6 wyścigowych przyniosło wiele emocji. Zawody przebiegały sprawnie bez żadnych zbędnych przestojów. Urwane zawieszenie, wybuch skrzyni biegów czy dachowanie samochodu rajdowego jest tym, co obok zaciętej walki dodaje pikanterii rywalizacji na torze. Jedynie podczas sobotniej rundy, w czasie pierwszych przejazdów pogoda starała się być reżyserem zmagań. Na szczęście szybko się wypogodziło i uczestnikom towarzyszyło słońce i wiele, wiele kurzu.


Podczas pierwszej rundy DAKAR CUP 2009 ton rywalizacji nadawał „Dziadek” Jerzy Fortuna z Marcinem Kurpem. „ Dziadek” swą walecznością zadziwiał wszystkich, a Marcin udowodnił że niezależnie od nawierzchni potrafi być zawsze bardzo szybki. Z tej „walki” zwycięsko wyszedł Jerzy Fortuna (Automobilklub Warmiński)) w Oplu Kadecie przed 
Sebastianem Chrzanowskim (Automobilklub Warmiński) w Suzuki Swift i Marcinem Kurpem (Automobilklub Warmiński) w Hondzie Civic VTI i .


Podczas niedzielnej, drugiej rundy
DAKAR CUP 2009 od samego początku słońce nieźle dawało się we znaki wszystkim przybyłym na tor. Już od pierwszych przejazdów widać było że o zwycięstwo walczyć będą ponownie Marcin Kurp z „Dziadkiem”. Do tej dwójki dołączył Cezary Manicz w Mitsubishi Colt oraz Radosław Fortuna. Czasy uzyskiwane przez poszczególnych kierowców dawały pewność że walka na torze będzie bardzo zacięta. Marcin Kurp za wszelką cenę chciał udowodnić że jest bardzo szybki. Czerwona Honda okazała się bezkonkurencyjna i reprezentant Automobilklubu Warmińskiego okazał się zwycięzcą drugiej rundy DAKAR CUP 2009. Drugie miejsce zajął Cezary Manicz jadący z Moniką Wereską (nie zrzeszeni), a trzecie ze stratą 0,5 sekundy Radosław Fortuna (OKR). „Dziadek” musiał uznać wyższość syna o 0,48 sekundy i zajął 4 miejsce.


Na kolejne rundy DAKAR CUP 2009 Szutrowego Puchary Klubu DAKAR zapraszamy w sierpniu

 

Maciej Fijałkowski

---------------------------Wyniki Sobota---------------------------

Generalka   K-1   K-2   K-3   Grupa J   Grupa K   Grupa G

---------------------------Wyniki Niedziela---------------------------

Generalka   K-1   K-2   K-3   Grupa J   Grupa K   Grupa G

Wyscigi na Frączkach 10.07.2009 12:38

Niniejszym informujemy, że zakończyliśmy prace przygotowawcze do rozegrania 1 i 2 rundy DAKAR CUP 2009  wdniach 11-12.07.2009r.

Jednocześnie przypominamy o przestrzeganiu przepisów regulaminu uzupełniającego pkt. 4.1. i informujemy, w związku z tym, że wyścigi rozgrywane są na torze zamkniętym dopuszczone jest ogumienie bez homologacji drogowej. 

Zapraszamy kibiców na tor we Fraczkach w sobotę i niedzielę na wyścigi, które rozpoczną się o godz. 12:00.

Życzymy miłych wrażeń.

DAKAR CUP 2009, 1 i 2 Runda Szutrowego Pucharu Klubu DAKAR 08.07.2009 12:43
 
Czas wielkich rajdowych emocji na Rajdzie Polski za nami. Nadeszła pora, aby sprawdzić umiejętności jazdy na szutrach przez wszystkich chętnych kierowców. Po asfaltowych rundach Super Sprintów o puchar Prezesa ZO PZM w Olsztynie, nadszedł czas na
 
DAKAR CUP 2009 - Szutrowy Puchar Klubu DAKAR.

Już w najbliższy weekend 11 i 12 lipca. Automobilklub Warmiński zaprasza na 1 i 2 rundę Szutrowego Pucharu Klubu DAKAR na torze w pod olsztyńskich Frączkach. Zawodnicy będą mieli do pokonania 2 przejazdy treningowe i 3 wyścigowe. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną (biuro@akwarminski.pl), oraz w dniu zawodów do godziny 9.00.
Serdecznie zapraszamy

                                                                                                                     Dyrektor Super Sprintu
 

Czytaj więcej...
Zmiany w składzie Zarządu Klubu 08.07.2009 11:45

 

 Piotr Pasztaleniec nowym Prezesem Zarządu Automobilklubu Warmińskiego - więcej w zakładce ,,O nas"

Odwiedziżo nas osób
Edycja | Administracja