O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Uwaga sędziowie 28.01.2009 10:57

 

PILNE!!!

Proszę wszystkich sędziów posiadających licencje sędziowskie o dostarczenie ich wraz z uzupełnionymi książeczkami pracy sędziego do klubu najpóźniej do 31 stycznia 2009r w celu ich przedłużenia.

                                                                                                                                                 Milena

Spotkanie z Hołkiem 27.01.2009 13:11

 

W najbliższy czwartek na kibiców i miłośników sportów motorowych w Olsztynie czeka wielka gradka.

W Klubie DAKAR odbędzie się spotkanie z kierowcą ORLEN TEAMU, zdobywcą 5 miejsca w Rajdzie Dakar 2009 Krzysztofem Hołowczycem.

Mimo napiętego terminarza popularny Hołek jak zwykle znalazł czas dla olsztyńskich kibiców aby im jako pierwszym opowiedzieć swoje przeżycia z tego rajdu, co przeżył na pustyni Atakama zjeżdżając z jej bardzo wysokich wydm . Opowie o przyczynie swojego największego stresu na odcinku Copiapo – Copiapo i o smaku zwycięstwa na mecie w Buenos Aires.

Wszystkich chętnych zapraszamy w czwartek 29.01.2009 roku tradycyjnie do Klubu DAKAR w Olsztynie przy ulicy Jaroszyka 3 na godzinę 18:00. Istnieje możliwość rezerwacji stolików pod tel. 501532500

 

 

 

Szkolenie sędziów 27.01.2009 08:46

 

W najbliższą sobotę odbędzie się organizowane przez OKSS ZO PZM w Olsztynie szkolenie sędziów sportów motorowych. Szkolenie przez Pana Ryszarda Wędrowskiego i Piotra Pasztaleńca pozwala mieć nadzieję że zawiła treść regulaminów i niuanse regulaminowe zostaną przekazane językiem prostym i zrozumiałym dla wszystkich uczestników.

Szkolenie odbędzie się w sobotę 31.01.2009 roku o godzinie 10:00 w sali Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im Prof. Tadeusza Kotarbińskiego przy ulicy Artyleryjskiej blok 3F. Wszystkich członków i sympatyków naszego klubu nie będących jeszcze sędziami prosimy o pilny kontakt z Mileną Domańską-Smekla.

 

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 09.01.2009 09:38

 

Podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie nie może zabraknąć rajdowych akcentów. Po raz kolejny Automobilklub Warmiński wraz z olsztyńskimi kierowcami rajdowymi aktywnie włączyli się do organizacji finału.. Trasa tradycyjnie już została wytyczona przy ulicy Nowowiejskiego obok DHU INKA. Pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci zbierać będą świeżo upieczeni tatusiowie: Zbigniew Staniszewski w swoim Mitsubishi Lancer EVO IX, Piotr Dyjak również w Mitsubishi Lancer EVO IX tylko w specyfikacji rallycrossowej, oraz Tomek Dębowski w rallycrossowym Fordzie Eskorcie. Aktywny udział w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wezmą Radosław Typa w Citroenie C2R2, Krzysztof Predko w Peugeocie 206, Piotrek Lewandowski "Lewy" w swym latającym Lanosie, oraz weteran olsztyńskich tras rajdowych Eligiusz Klemm w Subaru Imprezie STI.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 13 przy DHU INKA. Podczas licytacji przejazdów z kierowcami odbędą się również liczne licytacje atrakcyjnych fantów przekazanych przez sponsorów ( np.: kurs na prawo jazdy ).

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do aktywnego udział w licytacjach, a członków klubu i miłośników sportów samochodowych do pomocy przy jej przebiegu.

 

Zakończenie sezonu 2008 06.01.2009 10:10

 

W najbliższą sobotę 10.01.2009 o godz. 13:00 w sali sportowej Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie przy ul. Kasprowicza 7 odbędzie się na uroczyste zakończenie sezonu 2008 Sportów Motorowych w Okręgu Olsztyńskim PZM z udziałem przedstawicieli klubów regionu działaczy oraz zawodników , którzy otrzymają okolicznościowe puchary. Uhonorowani zostaną zawodnicy , którzy reprezentowali Okręg Olsztyński w imprezach o randze Mistrzostw Kraju, oraz wyróżniający się działacze sportów motorowych i działacze samorządowi.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród wszystkich członków klubu oraz sympatyków i kibiców sportów motorowych. Mamy nadzieję że wszyscy członkowie klubu pojawią się na zakończeniu w strojach klubowych

Zapraszamy

W Dakarze o Dakarze 31.12.2008 12:10

 

W dniu 27.12.2008 roku w klubie DAKAR odbyło się kolejne spotkanie Krzysztofa Hołowczyca z kibicami " W DAKARZE przed Dakarem".

Popularny Hołek opowiadał o przygotowaniach do tej imprezy zdradzając wiele szczegółó. Kibice po raz pierwszy zobaczyli koszulkę z "chłodnicą" oraz nowy, lżejszy kask.

"To że jeżdżę szybko - wiadomo, ale ten rajd wymaga wielkiej dyscypliny i rozsądku w przyjętej taktyce. Na początku rajdu będziemy jechać wolniej. Tym się nie przejmujcie. Rajd ma prawie 9000 tysięcy kilometrów i na tym dystansie zwycięża właśnie taktyka. Trzymajcie za nas kciuki" - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Krzysztofowi życzymy realizacji obranej taktyki, jak najmniejszej liczby niespodziewanych awarii a przede wszystkim osiągnięcia mety na jak najlepszym miejscu.

 

Spotkanie z Krzysztofem Hołowczycem 22.12.2008 14:20

 

 

Oficjalne wyniki 2 SGP GAZCUP 2008 07.12.2008 20:27
Oficjalne wyniki 2 Rajd o Puchar Dyrektora Gazowni Olsztyńskiej 07.12.2008 20:07
Klasa1    Klasa2    Klasa3     Klasa4     KlasaGość
2 SGP GAZCUP 2008 za 3 dni 04.12.2008 11:47

 

Prace organizacyjne przed sobotnio – niedzielnymi imprezami dobiegły końca. Karty i książki drogowe oraz numery startowe na 2 Rajd o Puchar Dyrektora Gazowni Olsztyńskiej jak i 2 Samochodowe Grand Prix Olsztyna GAZCUP 2008 są już przygotowane. Liczba zgłoszeń na Grand Prix przy ulicy Nowowiejskiego przerosła nasze oczekiwania. 47 zgłoszeń które wpłynęły do 2 grudnia potwierdziło jak popularne są sporty motorowe w naszym regionie. Największy „ból głowy” przysporzyło ustalenie listy zgłoszeń dopuszczonych do Grand Prix. Po ich weryfikacji w oparciu o regulamin uzupełniający 2 Samochodowego Grand Prix Olsztyna GAZCUP 2008 lista ta została zatwierdzona.

Proszę wszystkich o bezpieczną jazdę, życzę osiągnięcia mety i uzyskania jak najlepszych wyników .

 

 

Dyrektor

Wojciech Fijałkowski

 

- Lista dopuszczonych do startu + rezerwowa

- Harmonogram KJS

- Trasa Grand Prix

- LISTA STARTOWA 2 DNIA

 

2 GRAND PRIX tuż, tuż... 28.11.2008 15:32

 

 

 

Do rywalizacji na tradycyjnej trasie przy ulicy Nowowiejskiego ( INKA - Dworzec Zachodni -  INKA ) podczas 2 Samochodowego Grand Prix Olsztyna „GAZCUP 2008” pozostał już tylko tydzień. Zarząd Automobilklubu Warmińskiego, głównego organizatora imprezy, stawia sobie za cel by ta impreza stanowiła cykliczne ukoronowanie sezonu sportów motorowych na Warmii i Mazurach „ Chcielibyśmy, aby ta impreza za kilka lat stała się tradycją w Olsztynie a także poza jego granicami” – mówi dyrektor imprezy Wojciech Fijałkowski – „Wszystkie pozwolenia niezbędne do przeprowadzania imprezy już są w klubie a organizację imprezy dopinamy już na „ostatni guzik””

Zgłoszone Lancery Zbyszka Staniszewskiego, Piotra Dyjaka czy „potwory” o niespotykanej mocy klanu Ludwiczaków gwarantują niesamowite emocje podczas przejazdów. Kierowcy zgłoszeni w samochodach napędzanych na jedną oś napewno będą starali się dotrzymać kroku czteronapędowym autom, co pokazały ubiegłoroczne wyniki. Będzie to jedna z nielicznych możliwości konfrontacji umiejętności kierowców amatorów z „zawodowcami”. Wierzymy, że dużą frajdę dla publiczności dostarczą przejazdy „Szajowozów”.

Wpłynęły zgłoszenia od wielu kierowców i wolnych miejsc pozostało już nie wiele. Termin zgłoszeń do Grand Prix upływa w najbliższy wtorek 2 grudnia.

 

Serdecznie Zapraszamy

 

Plakat 2 Grand Prix GAZCUP 2008 26.11.2008 13:22

 

 

Pierwsze zgłoszenia na GRAND PRIX już wpłynęły. 19.11.2008 12:52

 

Pierwsze zgłoszenia na 2 Samochodowe Grand Prix Olsztyna GAZCUP 2008 już wpłynęły. Zwycięzca 1 Grand Prix Zbigniew Staniszewski w swym Mitsubishi będzie chciał powtórzyć sukces z ubiegłego roku.

 


Czytaj więcej...
2 Samochodowe Grand Prix Olsztyna GAZCUP 2008 12.11.2008 12:52

 

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia

2 Samochodowego Grand Prix Olsztyna GAZCUP 2008.


Czytaj więcej...
Nowe Kurtki Klubowe 09.11.2008 21:31

 

W związku z zaplanowanym szyciem nowych kurtek klubowch, bardzo proszę o dostarczenie klubowch polarów do 14 listopada ( najbliższy piątek) do klubu. Są one niezbędne do właściwego dopasowania do szytych kurtek.                  

Polary proszę przekazać pani Milenie Domańskiej-Smekla lub osobiście do mnie

                                                                                             V-ce prezes d/s organizacyjnych

                                                                                            Wojciech Fijałkowski

 

IX Runda MPRC w Toruniu 14.10.2008 14:18

 

Zwycięstwem Piotra Dyjaka zakończyła się IX Runda Mistrzostw Polski RC 2008. Nasz prezes okazał się najszybszym zawodnikiem w Dywizji 1 na torze w Toruniu. Jego Misubishi Lancer okazał się najbardziej niezawodnym pojazdem wśród najmocniejszych aut. Niezbyt regularne starty w sezonie 2008 pozwoliły mu na zajęcie "tylko" 4 miejsca na koniec sezonu. W IX rundzie zadebiutował również nasz klubowy, rajdowy kolega Tomek Dębowski. Niestety sama wola walki i perfekcyjne przygotowanie sprzętu w torowych zmaganiach nie wystarczają o czym boleśnie przekonał się Tomek. Naprawa uszkodzonego w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym auta , podczas jednego z wielu wyścigowch incydentów, zabrała zbyt wiele czasu i zawodnik nie mógł wystartować w kolejnej kwalifikacji co przekreśliło jego szanse na dobry wynik.

Wierzymy że w sezonie 2009 starty naszego Prezesa jak i Tomka będą bardziej regularne a na koniec sezonu będziemy cieszyli się ze zdobytych przez nich tytułów.

 

Oficjalne wyniki 3 Rajdu o Puchar Prezesa PTHW 13.10.2008 09:10

 

Klasa 1                           Klasa 2                           Klasa 3                           Klasa 4

Klasa GOŚĆ                                         Klasyfikacja Generalna

 

3 Rajd o Puchar Prezesa PTHW 07.10.2008 11:31

 

Już w najbliższy weekend odbędzie się 3 Rajd o Puchar Prezesa PTHW. Przygotowanych zostało 11 prób sportowych o łącznej długości 9 km. Mamy nadzieje że nowe konfiguracje prób przypadną wszystkim uczestnikom do gustu. Rywalizację rozpoczynamy o godzinie 9:30 na placu przy PTHW (parking MAKRO), póżniej Plomozbyt, plac apelowy na Policji, parkingi przy hotelu Manor i po przejechaniu 3 pętli, około godziny 14:48 powrót na próbę przy PTHW (parking MAKRO).

 

Po rozegraniu 1 próby na parkingu przy MAKRO o godzinie 13:00 rozegrany zostanie kolejny pojedynek Policjanci olsztyńskiej drogówki kontra Dziennikarze. Rywalizować będą m.in. za kierownicą Skody Fabii udostępnionej przez PHU Polmozbyt w Olsztynie. Firma ta zaprezentuje również najnowszy model Skody Superb. Wszystkich tych którzy liczyli na rywlizację policjantów w radiowozach z włączonymi syrenami i poczują się zawiedzeni - przepraszamy. Zaplanowany jest konkurs dla kibiców z zakresu wiedzy BRD. Zaprezentowany zostanie przez WORD w Olsztynie symulator zderzeń.

Wszystkich serdecznie zapraszamy

 

Komunikat nr 1

Regulamin Uzupełniający

 

Wyniki Weekendowych Zmagań 02.09.2008 08:52

 

Klasyfikacja gen. KJS CR i SZSMO - Sobota             Klasyfikacja gen. KJS CR i SZSMO - Niedziela

 

Wyścigi na Frączkach 29.08.2008 11:17

 

Zarząd klubu informuje że zawody przełożone z 23-24.08.2008r odbędą się w dniach 30-31.08.2008. Po dzisiejszej inspekcji toru we Frączkach podjęto decyzję o przeprowadzeniu wyścigów. Regulaminy i harmonogram rund jest taki sam jak w dniu 23-24.08.2008r. Informujemy również że zgodnie z tradycją po sobotnich zawodach nastąpi równanie toru przed rundą niedzielną.

Zycząc zawodnikom udanej rywalizacji i osiągnięcia mety, zapraszamy wszystkich kibiców sportów motorowych na tor we Frączkach.

                                                                                                                                      Zarząd klubu

 

Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja