O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 
 
 SZUTROWY SUPER SPRINT
 
 
 
 
runda Pucharu LuĹşnych Dróg
runda Szutrowego Pucharu AKW 
 
 20.09.2020
FRĄCZKI
 
 

Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

Rajd Wamiński no i PYYK po rajdzie

22 Rajd Warmiński – TOYOTA 2019 przyniósł wiele emocji. Zarówno przed startem ( żeby się odbył ) jak i w jego trakcie. Czas do przygotowania rajdu wydawał się niesamowicie krótki.

Ale jednak 15 września o 9:00 z parku serwisowego wyjechała załoga Zbigniew Staniszewski z Sebastianem Rozwadowskim w niesamowicie szybkim Fordzie Fiesta R5. Chwilę za nim na trasę ruszył Robert Kocik z Automobilklubu Warmińskiego z Sebastianem Wachem w bliźniaczym aucie. Za tą dwójką debiutował w aucie 4 WD Krzysztof Bubik również AK Warmiński z Radkiem Korzeniowskim w Subaru Imprezie.

Spośród tych załóg kibice przewidywali najszybszych w tegorocznej edycji rajdu. Zbyszek Staniszewski razem z Sebą Rozwadowskim nie dali szans nikomu i bezapelacyjnie okazali się najszybszą załogą na 6 odcinkach specjalnych. Drugi mimo dużych problemów na OS 2 był Robert Kocik bliźniaczej R5, a trzeci Krzysiek Bubik.

Wydawało się że zawodnicy w jednonapędowych autach na szutrowych odcinkach stanowić będą tło dla najszybszych. Jednak rajdowe realia pokazały że szutry nie wybaczają błędów a zwycięzcy są na mecie. Zwycięzcami  22 Rajdu Warmińskiego – TOYOTA 2019 po przemyślanej jeździe okazała się załoga podróżująca leciwym Oplem Astrą  Dudziński Patryk z Pawłowskim Matuszem, drugie miejsce zajęli Konopiński Emil z Iwonem Konradem w piekielnie szybkiej Hondzie TYPE R. Miejsce na podium uzupełniła damska załoga Ewa Litwińczuk z „naszą” Alą Gnatowską w Seacie Ibiza.

W klasyfikacji generalnej rajdu zwycięzców w kategorii Super KJS ( czyli zawodników bez licencji ) należało upatrywać wśród załóg dysponujących autami z napędem na 4 koła. Andrzej Pauperowicz, Piotr Dudziński, Rafał Chrzczon czy Tomek Prokorym.

Rzeczywistość rajdowa okazała się łaskawa dla Załogi Tomasz Prokorym z Dariuszem Krygirem w Subaru Imprezie. Załoga ta wyprzedziła kolejną załogę w bliźniaczym aucie Andrzej Pauperowicz Ewelina Pauperowicz. Podium uzupełnił Rafal Chrzczon z Marcinem Połujańskim również Subaru Impreza.

22 Rajd Warmiński – TOYOTA 2019 obfitował w wiele rajdowych zdarzeń, ale żadne z nich nie przyniosło nikomu żadnego zagrożenia. Kibice byli spragnieni rajowych emocji i je otrzymali.

Rajd rodził się w bólu, ale jego finał był ekscytujący. I to się liczy ;-)<< Powrót
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja