O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy

 


11 Grand Prix Olsztyna

WBS BANK 2017

Olsztyn, 17.12.2017 

 

 


Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

I znów zwycięstwo !!!
 

Z wielkimi obawami od poniedziałku 10 lipca 2017 roku patrzyliśmy w niebo przed 2 Ogólnopolskim Zlotem Caravaningowym Grunwald 2017. No i co? Prośby do „góry” dały efekty. Przestał padać deszcz, chmury gdzieś zniknęły i zaczęła być piękna pogoda a wraz z nią pojawiły się piękne kampery oraz samochody z przyczepami z różnych stron Polski. Przygotowane miejsce i jego pełen „wypas” (wc, łazienki, prysznice, prąd, ochrona a przede wszystkim czystość) zadowoliły uczestników zlotu.

W piątek marszobieg na 1410 metrów spotkał się z aprobatą załóg i ich czworonożnych pupili, którzy często byli lepsi od swoich właścicieli. Nic dziwnego, że otrzymały one cenne nagrody w postaci markowych psich smakołyków podczas ceremonii zakończenia zlotu. Wieczorem natomiast, wszyscy spotkali się przy ognisku z Jackiem Szymańskim, który od 20 lat pełni „funkcję” Króla Polskiego Władysława Jagiełłę. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o historii swoich występów na polach grunwaldzkich i innych faktach związanych z bitwą.

W sobotę mały test „Co wiemy o Grunwaldzie” przysporzył niektórym trochę kłopotu, ale skończyło się pomyślnie, bo wszyscy test zdali.

Czas oczekiwania na bitwę nasi zlotowicze przeznaczyli, podobnie jak w dniach poprzednich na zwiedzanie i udział w imprezach organizowanych dla tysięcy turystów. A bitwa? No cóż, tu wynik był znany. Byliśmy znowu górą! Wieczorem wielu naszych gości bawiło się na wybranych przez siebie imprezach, niejednokrotnie aż do świtu.

Podsumowanie zlotu i rozdanie pucharów dla najlepszych i upominków z dyplomami dla wszystkich, zakończyło w niedzielę naszą imprezę. Nam, organizatorom przyjemnie, aczkolwiek z żalem było żegnać uśmiechnięte twarze właścicieli kamperów i przyczep campingowych.

Z kronikarskiego obowiązku miło mi poinformować, że:

- Puchar Wójta Gminy Grunwald, Henryka Kacprzyka w Marszobiegu Grunwaldzkim zdobyła rodzina Rakowskich przed rodziną Olszewskich i Czekańskich.

– W konkursie wiedzy „Co wiemy o Grunwaldzie” najlepsi byli:

1. Mariola i Waldemar Tessar

2. Julia, Małgorzata i Andrzej Olejnik

3. Aga i Marek Płachta

4. wszyscy pozostali uczestnicy zlotu

Dziękuję moim pomocnikom Bogusi, Agnieszce, Basi, Waldkowi i Mietkowi za pomoc przy organizacji i przebiegu 2 Ogólnopolskiego Zlotu Caravaningowego Grunwald 2017.

Do zobaczenia za rok,

Wojciech Fijałkowski – Komandor Zlotu, Automobilklub Warmiński,

Sekcja Caravaningowa Warmia – Camp 
 
 

<< Powrót
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja