O nas
Władze
Galeria
Organizujemy
Kontakt
Doł‘cz do nas!
Najbliższe imprezy
 


Sponsorzy
Województwo Warmińsko-Mazurskie
Warmiński Bank Spółdzielczy
Miasto Olsztyn
Powiat Olsztyński
Gmina Świątki
Gmina Jonkowo
Manor Hotel
Regeneracja Olsztyn

Aktualności

1 Zlot Grunwaldzki 2016

Pomimo obfitych opadów deszczu wszystkim udało się wjechać na pole caravaningowe na Polach Grunwaldzkich i o umówionej godzinie stawić się na otwarciu zlotu. A przybyły do nas „rodziny” caravaningowe min. z Katowic, Jastrzębia, Sosnowca, Poznania, Kołobrzegu, Gdyni a także z Dywit i Olsztyna. W bardzo napięty program „Dni Grunwaldu 2016”, który sam w sobie był dla uczestników zlotu niezwykle atrakcyjny udało się nam przeprowadzić w piątek 15 lipca Drużynowy Marszobieg Grunwaldzki na dystansie 1410 m wg projektu Agnieszki Pazik.
Zabawa przednia a zaciętość ekip w uzyskaniu jak najlepszych wyników godna zawodów w Rio. Najlepszą okazała się rodzina Jolanty Słaboń przed rodziną Mirosława Lewandowskiego. Na trzecim miejscu uplasowała się rodzina Jolanty Kołodziej.
W tym też dniu przy ognisku, odbyło się spotkanie z Jackiem Szymańskim, który od początku inscenizacji bitwy wciela się w rolę Władysława Jagiełły. Niezwykle sympatyczny człowiek bardzo merytorycznie opowiadał o historii średniowiecza ze wskazaniem na sprawy Polski w tym czasie, początkach inscenizacji bitwy oraz aktualnościach w przygotowaniach kolejnej potyczki. A wynik wiadomy!
Sobota, 16 lipca przywitała nas od wczesnych godzin piękną pogodą. Zanim „nasi ludzie” ruszyli w pole, wszyscy wzięli udział w konkursie wiedzy historycznej – Co wiemy o Grunwaldzie? Ogólnie dobra wiedza.  Nikt jednak z jego uczestników nie odpowiedział na wszystkie z 13 pytań z odpowiedziami A, B, C do wyboru. Najwięcej kłopotów stanowiło pytanie dot. powierzchni wystawienniczej Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, gdyż ponad 70% nie uwierzyło, że ta wynosi tylko 44 m2!!! A jednak to prawda. Po dogrywce, którą rozegrano na środku pola naszego zlotu, najlepsza okazała się ekipa Jacka Klechowitza z Kołobrzegu przed rodziną Jolanty Słaboń z Jastrzębia i „naszego” Andrzeja Chilczuka z Olsztyna. 
Po bitwie, która zakończyła się zgodnie z planem z 1410 roku organizatorzy zlotu zaprosili na wieczór jego uczestników do suto zastawionych jadłem i napitkami stołów. Nic nie brakowało a na Polach Grunwaldzkich długo słychać było nasz śpiew przy wtórze gitar Jurka Bebaka i Miecia Siemińskiego.
Po krótkiej nocy w dniu 17 lipca o godz. 10: 00 odbyła się uroczystość zakończenia zlotu. Wszyscy jego uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w zlocie a w/w ekipy puchary Wójta Gminy Grunwald, p. Henryka Kacprzyka oraz nagrody, płyty zespołu Enej. Po odśpiewaniu pieśni kończącej zlot, ogłosiłem, że „ 1 Ogólnopolski Zlot Caravaningowy – Grunwald 2016 uważam za zakończony”.
   Impreza ta doszła do skutku, dzięki dobrej woli i pomoc Firmy Żarna, która dostarczyła energię elektryczną, firmy rodziny Siemińskich za „ucztę podniebienia” a firmie Szulców za pomoc w rozwiązaniach technicznych. Dziękuję dla Studia Reklamy Barbary Fijałkowskiej za przygotowanie banerów, gadżetów rajdowych, konkursów, dyplomów i pucharów. Dziękuję Bogusi i Waldkowi Szymańskim za pomoc przy organizacji i przebiegu zlotu.
Mam nadzieję, że po usunięciu niewielu usterek i rozpoczęciu prac nad 2 Zlotem Grunwaldzkim - 2017 wjuż tym roku, impreza ta ma duży potencjał na przyszłość i będziemy chcieli to dobrze wykorzystać. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć naszej imprezy.
 

Wojciech Fijałkowski

Komandor Zlotu, Wiceprezes AK Warmińskiego.


<< Powrót
Odwiedziło nas osób
Edycja | Administracja